Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Strategické hry

Doba kamenná: Junior
Hráči se ocitnou v pravěku, kde se svým kmenem musí sbírat suroviny a stavět budovy. Vyhrává hráč, který bude nejlépe hospodařit se svými surovinami a jako prvnímu se mu podaří postavit tři chýše.

 • Věk: od 5 let

Galaxy Trucker
Vesmírné dobrodružství plné nečekaných zvratů. Hra se skládá z několika fází. Nejdříve si každý hráč pomocí stavebních dílů postaví vlastní vesmírnou loď a pak už jej čeká neobyčejné a nečekané vesmírné dobrodružství, ve kterém může získat nebo i ztrácet zboží i posádku, utržit zásah lodi či bojovat s expanzí mimozemšťanů.

 • Věk: od 10 let

Karibik
Objevte jako námořníci v 18. století Karibskou oblast a získejte co nejvíce pokladů, které převáží pirátské lodě z bohatých přístavů. Jestli bude poklad váš nebo ne, to závisí na vašem nadání pro taktiku a schopnosti zakrýt svůj záměr.

 • Věk: od 8 let

Klany
Desková hra, která je variací na známou hru Dáma, přináší nový pohled, jak se dá hýbat s kameny (vesnicemi) na hrací desce. Do poslední chvíle nevíte, jestli vyhráváte vy nebo soupeř. Hra byla nominována na „Spiel des Jahres“ v roce 2003).

 • Věk: od 10 let

Labyrinth
Hráči mají za úkol najít v labyrintu cestu k obrázku z karet. Ale aby to nebylo tak jednoduché, zdi a cestičky se pořád přemisťují, protože hráči mají k dispozici jednu volnou kartičku, kterou si labyrint upravují podle své potřeby.

 • Věk: od 7 let

Micro monsters
V této jednoduché hře plné dobrodružství se hráči ocitají ve středu galaxie, kde obíhají malinké asteroidy kolem malinkého slunce. Na jedné planetě – Ares, žijí podivné mikroskopické bytosti – Turboželvy, Autogátoři, Medvěďáci a Rybouni. Cílem hry je uchránit svoji bránu před nežádoucí invazí. Hra je postavena na šikovnosti a obratnosti hráčů. Pomocí speciálního vystřelovače můžete pohybovat bytostmi nebo využívat jejich speciální schopnost. Výběr vám určí kostka. Vyhrává hráč, jehož brána zůstane nejdéle ve hře.

 • Věk: od 4 let

Osadníci z Katanu
Staňte se odvážnými mořeplavci, kteří zakotví u neznámého ostrova Katan. Založte své vlastní kmeny a vesnice a začněte s ostatními spoluhráči rozvíjet výměnný obchod, abyste přežili. Ti nejlepší a nejúspěšnější mají možnost stát se vládci Katanu.

 • Věk: od 10 let

Osadníci z Katanu junior
Dětská verze populární hry. Všichni hráči se stávají dobyvateli nového území, na kterém se snaží co nejrychleji, postavit svých sedm doupat. Komu se to podaří jako prvnímu, vyhrává. A k takové stavbě samozřejmě musíte přivést svou pirátskou loď, zásoby a obchodovat – na trhu i mezi sebou.

 • Věk: od 6 let

Risk: Rovnováha sil
Hra pro pokročilé stratégy a vůdce. Každý hráčů se může připojit k některému ze světových vojevůdců a vyzvat protihráče k boji o strategické území. Možnost zvolit si 2 varianty hry, buď základní výcvik, nebo velitelství.

 • Věk: od 12 let

Rybí trh
Desková hra, kdy se každý hráč stává prodejcem ryb na rybím trhu. Odhadnout, kdy koupit a kdy prodat a jak to zařídit, aby se ryby nezkazily, to může jen opravdový obchodník. Vyhrává ten nejbohatší obchodník.

 • Věk: od 8 let

Salamanca
Desková hra, ve které hráči budují selské dvory, hrad a kláštery a sbírají dublony. Kromě toho mohou vstupovat do služeb ostatních statkářů jako správcové a pobírat královský honorář. Lákavé plány ovšem často zkříží spoluhráči a různé přírodní katastrofy.

 • Věk: od 10 let

Super farmář
Každý hráč se stane farmářem, který se zabývá chovem domácích zvířat, které postupně přibývat, ale i ubývají, protože se kolem stáda plíží vlk a liška. Vyhrává hráč, který jako první nasbírá aspoň jedno zvíře od každého druhu.

 • Věk: od 7 let

Tash-Kalar: Aréna smrti
Tash-Kalar je jméno prastarého magického bojového umění i nejstarší a nejslavnější arény, která dala názvu umění pojmenování. Ve hře se hráči stávají magickými bytostmi, za které v aréně bojují. Cílem hry je získat co nejvíce bodů. Hra má však několik variant, můžete hrát jako jednotlivci nebo jako týmy.

 • Věk: od 13 let

Trans Europa
Desková hra, ve které hráči staví železniční síť po Evropě a spojují svých vybraných 5 měst. Ten, komu se to prvnímu podaří, končí kolo. Ostatní hráči ztrácejí body. Vyhrává ten, kdo má při ukončení hry nejvyšší počet bodů.

 • Věk: od 8 let

Ubongo: na cesty
Cestovní varianta populární hry. Všichni hráči hrají zároveň a snaží se najít správnou kombinaci tvarů tak, aby byl co nejrychleji pokryt obrazec na kartě. Vítězí hráč, který má na konci hry před sebou nejvíce splněných karet.

 • Věk: od 7 let

Velbloudí dostihy
V této hře se vžijete do role egyptských boháčů účastnících se velbloudích dostihů. Máte možnost vydělat si spoustu peněz, stačí si vsadit na správného velblouda. To ale nebude tak jednoduché, jak se zdá, protože velbloudi se každou chvíli předhánějí.

 • Věk: od 8 let

Vzhůru do podzemí
Jednoduchá fantasy hra, ve které hráči musí pokoušet své štěstí. Při každém tahu se mohou rozhodnou, jestli dají do podzemí novou příšeru, okradou hrdinu o některý předmět nebo jestli zůstanou v kole. Hráč, který v kole zůstane jako poslední, se musí s hrdinou vydat do podzemí pro nehynoucí slávu nebo naopak potupnou smrt.

 • Věk: od 10 let

Vědomostní hry

Cardline: Svět zvířat
Funguje na stejném principu jako populární hra Timeline. Hráči mají kartičky se zvířaty a snaží se odhadnout, kolik měří, váží, nebo kolika se dožijí let. Zvířata postupně tvoří řadu poskládanou podle některého z těchto údajů a přidat další kartu je čím dál víc těžší.

 • Věk: 7 let

Česko junior: otázky a odpovědi
Hra navazuje na velký úspěch hry Česko otázky a odpovědi. Tato varianta je určena celým rodinám. Cílem hry je správně zodpovědět otázky na kartičkách a díky správným odpovědím se dostat do cíle hry. Otázky se týkají České republiky a jsou rozděleny do čtyř okruhů: lidé a společnost, příroda a geografie, kultura a různé.

 • Věk: od 10 let

Jižní Morava: Otázky a odpovědi
Hra navazuje na velký úspěch hry Česko: otázky a odpovědi. Tato varianta je určena všem, kteří chtějí objevovat a poznávat Jižní Moravu. Cílem hry je správně zodpovědět správně na 4 různé otázky. Otázky jsou rozděleny do čtyř okruhů: historie, různé, náš kraj a kultura.

 • Věk: od 12 let

Moje první Česko
Hra navazuje na velký úspěch hry Česko: otázky a odpovědi. Tato varianta je určena celým rodinám s dětmi od 5 let (otázky se zeleným okrajem) a od 8 let (otázky s červeným okrajem). Cílem hry je správně zodpovědět otázky na kartičkách, které si vyberete na základě hodu kostkomatem (speciální kostkou). Kdo správně odpoví, může vyzkoušet své štěstí v pexesu. Vítězí ten, kdo získá nejvíce dvojic pexesa. Otázky se týkají České republiky a jsou rozděleny do pěti okruhů: kultura, moje vlast, příroda, rébusy a různé.

 • Věk: od 5 let

Timeline – hudba a film
Netradiční karetní hra, ve které dostanou hráči karty s obrázky znázorňující slavná filmová a hudební díla a snaží se je správně umístit na časovou osu – před nebo za již umístěné obrázky. Co bylo dřív? Co později? Nebo ve stejném roce? To jsou nejčastější otázky, které si budete klást. Vítězem se stává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet.

 • Věk: od 8 let

Timeline – vynálezy
Netradiční karetní hra, ve které dostanou hráči karty s obrázky vynálezů a snaží se je správně umístit na časovou osu – před nebo za již umístěné vynálezy. Co bylo dřív? Co později? Nebo ve stejném roce? To jsou nejčastější otázky, které si budete klást. Vítězem se stává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet.

 • Věk: od 8 let

Večerníček
Kvízová hra nejen pro děti, ale pro všechny, kteří mají rádi pohádky. Hra obsahuje 780 zajímavých otázek týkajících se večerníčků a k tomu 120 zábavných úkolů, ve kterých se zpívá, maluje a předvádí a díky kterým si připomenete své oblíbené večerníčkové postavy a příhody.

 • Věk: od 4 let

Vědomostní pexeso – Osobnosti 20. století
Klasické pexeso, jen hráči místo dvou shodných obrázků hledají dvě informace, které k sobě patří. Pro zjednodušení a kontrolu správnosti obsahují shodné karty číslo.

 • Věk: Od 12 let

Vzdělávací hry

Abeceda v kostce
Hráč se určitou dobu dívá na kartu, na které je několik předmětů začínajících na jedno písmeno abecedy. Po vypršení času se karta otočí a hráč odpovídá na otázky, které jsou na druhé straně.

 • Věk: od 4 let

Česká republika v kostce
Hráč se určitou dobu dívá na kartu, na které jsou různé tematické věci/stavby/osobnosti apod., které jsou typické a významné pro Českou republiku. Po vypršení času se karta otočí a hráč odpovídá na otázky, které jsou na druhé straně.

 • Věk: od 8 let

Dávej bacha!
Společenská hra, která seznamuje děti s prvními životními nástrahami a názorně ukazuje, jak si s nimi poradit. Děti se naučí nezbytné opatrnosti, dozvědí se, na co si dát pozor při hraní, sportování, při kontaktu s nebezpečnými nebo neznámými látkami, jak se chránit a u koho hledat pomoc.

 • Věk: od 4 let

Duha: hra na barvy
Několik variací her s hrací sadou obsahující hrací desku a barevné žetony s různými motivy.

 • Věk: od 3 let

Ferda – čísla
Puzzle s tématem Ferdy mravence, díky kterým se děti zábavnou formou naučí počítat. Hra obsahuje různé úrovně obtížnosti.

 • Věk: 3 – 5 let

Kris Kros
Tradiční desková hra, která se podobá křížovce. K sestavování slov na herním plánu se používá jednotlivých písmen, která jsou součástí hry. Úkolem je umístit tato písmena na příslušná pole herního plánu. Hráči jsou hodnoceni za kompletní sestavení slova.

 • Věk: od 5 let

Nešťourej se v nose!
Společenská hra, která je průvodcem základů etiky pro nejmenší

 • Věk: od 3 let

Pexetrio: Státy a jejich symboly
Pexetrio: Z pohádky do pohádky
Pexetrio: Znáš lidská povolání?

Paměťová hra podobná pexesu. Rozdíl je v tom, že hráči hledají nikoliv dvojici, ale trojici obrázků, které k sobě patří. Tím je hra výrazně obtížnější. Aby to nebylo zase tak obtížné, jsou kartičky označené identifikačními znaky, podle kterých hráči jednoznačně poznají, které kartičky patří k sobě. Hra rozvíjí nejen paměť, ale i vědomosti dětí. K půjčení jsou tři samostatné díly této hry, a to na téma státy a státní symboly, pohádky a povolání.

 • Věk: od 5 let

Pexetrio Kids: Znáš ovoce a zeleninu?
Paměťová hra podobná pexesu. Rozdíl je v tom, že hráči hledají nikoliv dvojici, ale trojici obrázků, které k sobě patří. Tím je hra výrazně obtížnější. Aby to nebylo zase tak obtížné, jsou kartičky označené identifikačními znaky, podle kterých hráči jednoznačně poznají, které kartičky patří k sobě. Hra rozvíjí nejen paměť, ale i vědomosti dětí. Tento díl je zaměřen na různé druhy ovoce a zeleniny.

 • Věk: od 3 let

Raz dva
Dětská výuková hra zaměřená na procvičování jednoduchého sčítání a odčítání. Úkolem hráčů házet kostkami, spočítat si, o kolik políček mají postoupit a takto projít celou krokodýlí stezkou na herním plánu, kde jsou ve speciálních polích skryté různé zkratky.

 • Věk: od 5 let

Sombrero nebo buřinka?
Několik variací her s hrací sadou obsahující postavičky rozdělené na čtvrtiny. Ve hře je možné také využít etnografický popis a mapy světa s označenými místy původu postaviček.

 • Věk: od 4 let

To je bašta!
Hra seznamuje děti se základními stravovacími návyky a zároveň jim na konkrétních příkladech ukazuje, proč je důležité dbát na zdravou, pestrou a vyváženou stravu.

 • Věk: od 3 let

Trpaslíci – 3 zábavné naučné hry
Sada tří her pro menší hráče. Děti se během hry učí rozeznávat barvy, tvary, vzory, věnovat pozornost detailům a cvičit vnímavost a postřeh. Hru lze tvořivými způsoby využít doma i v mateřských školkách. Pomáhá pochopit základní matematický principy.

 • Věk: od 4 let

V kostce! – Zvířecí rodiny
Hráč se určitou dobu dívá na kartu, na které jsou různé obrázky týkající se jedné zvířecí rodiny. Po vypršení času se karta otočí a hráč odpovídá na otázky, které jsou na druhé straně.

 • Věk: od 4 let

Vadí? Nevadí!
Hra, která učí děti respektu a toleranci k druhým, a to bez ohledu na vzájemné odlišnosti.

 • Věk: od 4 let

Zručnostní hry

Veselý kurník
Dřevěná hra o slepicích, které si jen tak vysedávají na svých barevných bidýlkách. Když se ale jedna z nich rozhodne pohnout, bidýlko se začne houpat. Hráči mají za úkol sbírat tolik slepiček, stohů sena a kol, kolik zvládnou předtím, než rozhoupaný kurník přepadne.

 • Věk: od 4 let
Vytisknout stránku Vytisknout stránku