Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Březen 2017


1. 3. Střípky ze slovenské kultury   Ústřední knihovna (Kobližná 4), Hudební klubovna, 3. NP / 17.00

Zajímavosti z vybraných slovenských regionů, národy žijící na území našich nejbližších sousedů, lidové písně a tance, kroje i obrázky z krásné přírody a také hrdinné postavy. Na závěr jste srdečně zváni na vernisáž výstavy koláží slovenské autorky Anity Bartos Račte vstoupit do mé boudy, podívat se na velbloudy v atriu knihovny (1. NP).


9. 3. Výstava orchidejí a tropických motýlů – Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity (třída Generála Píky 7) / 9.30 zastávka Moravské nám. (linky 9 a 11) nebo 10.00 vstup do zahrady (linky 9 a 11 zastávka Bieblova)

Pro všechny milovníky tropických rostlin a motýlů je v hlavní části skleníku Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity připravena výstava. Oko návštěvníka pohladí barevné kvetoucí druhy orchidejí a tilandsií, avšak největší ozdobou při prohlídce budou živé druhy poletujících tropických motýlů Morpho, Heliconius, Caligo a jiné. Akce je doplněna o prodej tropických rostlin a sukulentů. Vstupné cca 60 kč.

16. 3. Tibetská kultura Ústřední knihovna (Kobližná 4), Malý společenský sál, 5. NP / 10.15

Jak nás může inspirovat pojem čakra, sansára nebo mandala a v čem je úskalí znovuzrození? Jak chutná tibetský čaj? Jak je cíl a smyl života? S tím vás seznámí exkurz do tajuplné a moudré oblasti nejvyšších hor světa

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku