Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Červen 2018

11. 6. Kytice pro Republiku a křest kuchařky / Veletrhy Brno: Pavilon Morava, Výstaviště 1 / 16.30

http://data.kjm.quonia.cz/tmp/gal2329/big/1-IMG_1073.jpgV Pavilonu Morava proběhne křest kuchařky Moderní česká kuchyně, jejíž autorkou je Klára Procházková, ředitelka projektu Vaření hravě . Naváže ukázka krásných kousků zástěrek ze sbírky paní Marie Pávkové. V 17.30 začne komponovaný program Kytice pro Republiku, v němž David Osvald připomene prvorepublikové autory, florista Slávek Rabušic uváže květiny v duchu první republiky a paní Pávková představí úžasné kousky ze své sbírky klobouků. Vše živě doprovodí melodie z první republiky.

13. 6. Koncert Souflé / Veletrhy Brno: Pavilon Morava, Výstaviště 1 / 14.00

V Pavilonu Morava bude speciálně pro vás připraven koncert souboru Souflé, studentů ZUŠ Pavla Křížkovského. Zazní klasická hudba od barokních autorů až po ty současné.

14. 6. Festivalová tančírna se Swing Wings / Veletrhy Brno: Pavilon Morava, Výstaviště 1 / 10.15

http://data.kjm.quonia.cz/tmp/gal2203/big/IMG_4275.jpgTaneční škola Swing Wings se zaměřuje se na swingové tance, které vznikaly v 20. až 40. letech minulého století. Pořádá kurzy, tančírny a večírky věnované tancům, jako jsou Lindy Hop, Charleston, Balboa, Shag a Solo neboli Autentický Jazz. 

http://kjm.data.quonia.cz/fotogalerie_2018/republika.jpg

15. 6. Brněnské židovské památky (exkurze s odborným výkladem) / před synagogou Aqudas achim, Skořepka 13 / 10.00

Na programu exkurze je návštěva synagogy, obřadní síně i židovského hřbitova (zajímavosti o pohřbívání, hroby významných a zajímavých osobností). Na závěr je připraven krátký film Brno židovské. Na akci je třeba se přihlásit do 11. 6. 2018 v Zákaznickém centru Ústřední knihovny (Kobližné 4) nebo na e-mail eu.brno@kjm.cz.

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku