Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Každý týden vybíráme jednu knihu, audioknihu či e-knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

3. týden

Petra STEHLÍKOVÁ – Naslouchač

První díl fantasy od české autorky vypráví o světě po válce, který je nutné chránit štítem ze zvláštního nerostu – sklenitu. A pouze národ sklenařů umí se sklenitem pracovat. Hlavní hrdinkou je právě jedna z nich a je tak nadaná, že si ji vybere kapitán bojovníků do své družiny... Strhující a velmi dobře vykreslený příběh, který každý fanoušek fantasy ocení.

 

2. týden

Vladimír PIKORA & Markéta ŠICHTAŘOVÁ – Zlatý poklad

Známí ekonomové a autoři úspěšných knih se tentokrát rozhodli vysvětlit ekonomické pojmy dětem. Audiokniha pomocí pohádek seznamuje děti se základy finanční gramotnosti a naučí je, jak nakládat s penězi. Vhodné pro děti od 6 do 13 let.

1. týden

Jojo MOYES – Dívka, již jsi tu zanechal

Román se odehrává ve dvou časových liniích a vypráví příběh dvou žen, jež spojuje portrét zobrazující jednu z nich. Autorka se věnuje tématu první světové války a restitucím majetku, čímž vnese do romantického příběhu nevšední podněty k zamyšlení. Velmi kvalitní čtení, jak už je u Jojo Moyes zvykem.

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku