Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Seznam časopisů

21. století Junior
Vědecko-technický časopis pro zvídavé děti od 8 do 14 let. Vychází 1x měsíčně. Spousta stran plných informací ze zeměpisu, přírodopisu, historie, vědy a techniky. Samozřejmě nechybí ani prostor pro vtipy, kuriozity, hádanky a soutěže. Je v něm i místo pro tvoje nápady a připomínky. Je to prostě časopis, který tě chce nejen něco naučit, ale i pobavit.

ABC
ABC je populární čtrnáctideník určený především aktivním dětem, nabízející zajímavé informace ze světa techniky, vědy, přírody, sportu i moderních technologií. ABC vychází již od roku 1957. Unie vydavatelů ocenila třikrát za sebou kvalitu ABC a udělila časopisu první místo a titul Časopis roku v kategorii Časopis pro mládež.

Bart Simpson

V každém čísle najdete hned několik příběhů, v jejichž centru jsou žáci springfieldské školy - v čele s Bartem a Lízou!

Bravo
Dynamická grafika, mix aktuálních témat, plakáty idolů, fotoromány, originální reportáže, novinky ze světa hudby, filmu, techniky, internetu, mobilní komunikace, módy, životního stylu i počítačových her, soutěže o atraktivní ceny a hlavně spousta zábavy! Nechybí ani kultovní a oblíbená rubrika Láska a sex, kde na dotazy čtenářů odpovídá přední česká sexuoložka MUDr. Hanka Fifková. Časopis Bravo je nejčtenějším časopis pro teenagery v České republice.

Cinema
Nepostradatelný pomocník pro každého kinofila. Recenze filmových novinek, informace z filmového zákulisí i ze života filmových hvězd. To vše pravidelně 1x měsíčně.

Crew
Komiksový dvouměsíčník, který vám přináší to nejlepší ze světových komiksů v češtině. Objevily se v něm postavy jako je Batman, Soudce Dredd, Hellblazer, Sláine, Spider Man, Wolverine... ale i spoustu dalších hrdinů. V současnosti v celobarevném magazínu vychází obrovská nálož komiksů, jak velké seriály na pokračování, tak samostatné příběhy.

Creative Amos

Creative Amos je jedinečný časopis pro kreativní práci. Obsahuje více než 20 originálních nápadů na výrobu jednoduchých i složitějších výrobků s jejich pracovními postupy. U každého z nápadů naleznete seznam věcí, které budete k výrobě potřebovat, podrobný popis pracovního postupu krok za krokem a spoustu ilustračních fotografií. Časopis také obsahuje zajímavé články a reportáže z umělecké oblasti i něco málo z historie tvoření.

Čtyřlístek
Oblíbený komiksový časopis pro děti všeho věku. Osahuje několik příběhů, nejen čtveřice kamarádů z Třeskoprsk. Nechybí ani malá lekce angličtiny.

Čtyřlístek speciál
Komiks o kamarádech Fifince, Bobíkovi, Myšpulínovy a Piňďovi.

Dětská scéna
Příloha časopisu Tvořivá dramatika. Sborník dramatických textů (scénářů a divadelních her), které se osvědčily při práci s dětmi. Vychází 3x ročně.

IN!
IN! je časopis (nejen) pro věřící děvčata přibližně ve věku od 12 let. Najdete v něm články o zajímavých lidech, hudbě, vztazích, módě, odpovědi na otázky, výtvarné nápady a řadu dalších informací.

Informatorium
Časopis pro učitelky mateřských škol a vychovatelky školních družin, který se zaměřuje na výchovu dětí od 3 do 8 let. Obsahuje aktuální informace z ministerstva, články z psychologie a pedagogiky a především návody na rozvíjení dětských dovedností, intelektu i výtvarného vnímání. Doplněno ukázkami interakčních her, reportážemi z mateřských škol.

Kačer Donald
Nejzábavnější komiksový časopis! Komiks s příběhy oblíbených postav Walta Disneye. V každém čísle hádanky, vtipy, triky a soutěže. Časopis vypráví neobyčejné dobrodružné příběhy, které denodenně zažívají obyvatelé Kačerova, jimiž je v první řadě Donald - kačer, který je většinou ve výborné náladě, ale občas si neodpustí postěžování na těžký osud. Nechybí ani jeho přítelkyně, Daisy nebo Strýček Skrblík – lakomec, který by pro korunu do ohně skočil. Dále kutil jménem Šikula nebo nežádoucí a neoblíbení Rafanové po boku zlé čarodějnice Magika von Čáry.

Kamarádi
Tento časopis je určen multikulturním dětem a jejich rodičům. Časopis je multijazyčný a srozumitelný pro více jazykových skupin. Části textu v menšinových jazycích mají anotace v češtině. Jeden z pilířů, na kterých časopis stojí, je forma „otázek a odpovědí“. Dětí můžou s pomocí rodičů plnit úkoly a dopisovat odpovědi ve vlastním jazyce. Takto se každý z nich stane svým způsobem „spoluautorem“ svého vlastního čísla a bude k němu aktivně přistupovat. Časopis je zaměřen na děti od 4 let až po děti na 1. stupni základní školy.

Level
LEVEL je magazín o hrách a dění okolo nich, který události nepřebírá, ale vyhledává a dívá se na ně z nečekaného úhlu. V Levelu je tím hlavním text a magazín se tomu podřizuje čistým designem bez rušivých elementů, ale hlavně zapojením autorů s dlouholetou praxí, kteří zaujmou čtenáře nejenom čtivými texty, ale i vlastními zjištěními a závěry, které čtenář na internetu nenajde. Součástí každého vydání je plná hra přes digitální distribuci. Hledáte-li magazín věnovaný počítačovým hrám, který by vás jednoznačně zaujal, pak hledáte Level. Nedílnou součástí každého vydání LEVELu jsou exkluzivní DVD, obsahující přiloženou originální počítačovou hru, mnoho demoverzí, videoukázek a dalších materiálů.

Medvídek Pú
Časopis příběhů Medvídka Pú a jeho kamarádů pro děti od 3 do 7 let. Příběhy, hádanky, doplňovačky. Vychází 1x měsíčně.

Pevnost
Pevnost je měsíčník, který se zaměřuje na současné popkulturní fenomény s akcentací na žánr fantasy, v menší míře také na science fiction a horor. Za svůj přínos pro tuzemskou fantastiku byl několikrát oceněn odbornou komisí Akademie SFFH v kategorii „časopis roku“. Pevnost je rozčleněná do čtyř sekcí: na filmovou, literární, herní a historicko-mytologickou. V Pevnosti rovněž nechybí v současnosti velmi oblíbené „vývozní artikly“ japonské kultury: manga a anime; specifické je i zaměření na fenomén deskových a karetních her. Časopis se nevyhýbá ani edukativněji zaměřeným materiálům, které lze nalézt zejména v sekci o historii a mytologii.

Pixel
Pixel je magazín zaměřený na multimedia pro všechny platformy počítačů. Časopis je určen pro 2D i 3D grafiky, animátory a hudebníky. Od roku 2001 vychazí ke každému číslu CD příloha.

Svět na dlani
Časopis, který vidí svět zcela jinýma očima a nachází odpověď na jakoukoliv vaši otázku. SVĚT NA DLANI vás vezme na dobrodružné cesty do nitra Země i daleko do vesmíru. Časopisu dominuje výrazná obrazová složka. Prostřednictvím úchvatných fotografií budete mít pocit, že se noříte přímo do hlubin oceánů. Prohlédnete si zblízka dosud neznámá zákoutí lidského mozku a odhalíte skryté dějiny lidstva.

Tom & Jerry
Komiks s oblíbenými postavičkami Kocoura Toma a Myšáka Jerryho.

Tvořivá dramatika
Časopis zaměřený na dramatickou výchovu, na její metody aplikované v jiných předmětech (český jazyk a literatura, prvouka/vlastivěda, dějepis, občanská výchova, cizí jazyk...). Vychází 3x ročně.

Zámeček
Měsíčník Cibule a Kebule o dětských domovech a jejich aktivitách. 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku