Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Databáze článků

Čtěte články on-line

Nová služba – zkušební provoz

Rozšířili jsme naši nabídku e-zdrojů o další texty. Nově si můžete v Ústřední knihovně (Kobližná 4), Mahenově památníku (Mahenova 8) a na pobočkách automatizované sítě KJM přečíst na PC články z bohaté databáze časopisů a denního tisku, kterou převádíme do elektronické podoby. Aktuálně se jedná o soubor cca 1 400 článků z celkového fondu 30 000, který průběžně digitalizujeme.

Do digitální podoby jsou nyní převedeny články, které souvisí s osobou zakladatele knihovny Jiřího Mahena, naší knihovnou, Schrattenbachovým a Kleinovým palácem (sídlo Ústřední knihovny a IN-centra). V e-podobě jsou částečně zastoupeny i další osobnosti z oblasti kultury, společnosti, vědy, techniky apod. českého a světového významu, témata spjatá s problematikou EU, Jihomoravského kraje, knižní a literární kultury, umění, hudby (především život a dílo Leoše Janáčka a jeho žáků), vzdělávání aj.


Více o službě

Jak si mohu článek přečíst?

Články jsou dostupné prostřednictvím záznamů v původním katalogu knihovny a číst je lze výhradně na místě samém, tedy v knihovně na PC s on-line katalogem, prostřednictvím kterého si čtenář článek vyhledal a následně zobrazil. E-článek je dostupný ve formátu PDF, je možné si z něj udělat výpisky.

Jak poznám, že záznam v katalogu obsahuje digitální verzi článku?

Na digitální verzi článku čtenáře upozorní malé písmeno „d“ uvedené za lomítkem u čísla dokumentu.

 

V záznamu se článek nachází pod odkazem „Plný text dokumentu“.

Prohlížíte-li si záznam na PC mimo knihovní síť, místo platného PDF odkazu budete upozorněni na skutečnost, že „Plný text je k dispozici na vybraných počítačích umístěných v KJM“.

Lze si článek vytisknout?

V případě zájmu o tisk je třeba zajít s číslem článku a jeho názvem k obsluhujícímu knihovníkovi, který jej vytiskne. Tisk je zpoplatněn dle platného Ceníku (1 strana A4 / 2 Kč). Originály článků se nacházejí v Ústřední knihovně (v odd. Informačních služeb a v Hudební knihovně).

Vytisknout stránku Vytisknout stránku