Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English
  • eReading.cz

V rámci spolupráce s eReading.cz si můžete přes katalog Carmen stáhnout do mobilního zařízení či čtečky od eReading.cz knihy současné produkce a bestsellery jako Bábovky, Stoletý stařík, Žítkovské bohyně aj. Na výběr je k dispozici přes 2 500 titulů (výběr je stále  aktualizován).

Půjčování e-knih je pro čtenáře knihovny bezplatné a využívat ho mohou všichni čtenáři registrovaní v automatizované síti KJM. Půjčit si lze až 3 e-tituly na 21 dnů.


Jak na to?

Je třeba mít platnou registraci v automatizované síti KJM a zároveň se zaregistrovat stejným emailem i na portál eReading.cz.

  • Je-li vaše registrace platná, a máte-li uvedenou správnou emailovou adresu nutnou k registraci na eReading.cz , zjistíte po přihlášení se do svého čtenářského konta (“Uživatel“ – „Kontaktní údaje“) nebo vám potřebné informace sdělí knihovník v kterémkoliv provozu automatizované sítě.

E-knihy se půjčují výhradně přes katalog Carmen

  • K prohledávání lze využít seznam všech e-knih s nabídkou kategorií , anebo výpůjčku uskutečněte prostřednictvím volby „Půjčit e-knihu“, která je součástí záznamu konkrétního titulu. K půjčení jsou i knihy, které v knihovně nenajdete v tištěné podobě. Současně si lze půjčit 3 knihy na 21 dnů (výpůjční dobu nelze zkrátit ani prodloužit, po jejím uplynutí se vám e-kniha ze čtecího zařízení odstraní).

Ke čtení e-knih lze použít mobilní zařízení typu smartphone, tablet, iPad. atd. či pouze čtečku od eReading.cz START 4

  • Cover artMáte-li k dispozici mobilní zařízení s Android (smartphone, tablet), stáhněte si softwarovou čtečku od eReading.cz na Google Play (aplikaci lze instalovat pro verzi Android 2.4 a vyšší), v případě systému iOS (iPhone, iPad, iPod) aplikaci stáhnete na Apple Store . Softwarovou čtečku nelze instalovat na PC s Windows nebo MAC. Dále lze e-knihy číst jen na hardwarové čtečce od eReading.cz START 4 . Na jiných čtečkách není služba podporovaná.

Doporučení

  • Před vlastní objednávkou e-knih z katalogu se nejprve zaregistrujte na eReading.cz a nainstalujte si softwarovou aplikaci na své čtecí zařízení, čímž si připravíte vše potřebné k e-čtení. Dále si knihy jednoduše půjčujte přes katalog Carmen.

Postup výpůjčky e-knihy

 


Kontakt

Případné dotazy  a základní pomoc poskytnou pracovníci Hudební knihovny v ÚK, Kobližná 4 (vysvětlení obsluhy čtečky START 4, jak do ní stahovat e-knihy, jak číst, nabíjet apod.). Ostatní dotazy směrujte na eReading.cz - podpora@ereading.cz.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku