Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Půjčování e-knih

eReading.cz

V rámci spolupráce s eReading.cz si můžete přes katalog Carmen stáhnout do svého mobilního zařízení či čtečky od eReading.cz knihy současné produkce a bestsellery jako Bábovky, Stoletý stařík, Žítkovské bohyně aj. Na výběr je k dispozici cca 1 500 titulů . Půjčování e-knih je pro registrované čtenáře knihovny bezplatné a využívat ho mohou všichni čtenáři registrovaní v automatizované síti KJM. Půjčit si lze až 3 e-tituly na 21 dnů.


E-knihy volně ke stažení

CZ.NIC a E-knihovna Městské knihovny v Praze (mlp.cz)

Stáhněte si e-knihy z edice CZ.NIC (odborné a populární publikace spojené s internetem a jeho technologiemi) a tituly z „knihovny klasiků“ a mladých autorů Městské knihovny v Praze. E-verze knih různých formátů (PDF, PRC, ePUB, TXT aj.) jsou v KJM dostupné všem čtenářům bezplatně, stahovat si je lze prostřednictvím záznamů v on-line katalogu .

Digitalizovaný Jiří Mahen

Čtěte díla zakladatele knihovny Jiřího Mahena on-line. Prostřednictvím výpisu titulů v katalogu Carmen (cca 40 knih) se dostanete do plných textů knih zpřístupněných v Digitální knihovně systému Kramerius.


Půjčování čteček e-knih

Registrovaní čtenáři KJM starší 15 let s platnou registrací min. 6 měsíců mohou  využít nabídku půjčování čteček e-knih. K dispozici je 10 čteček obahujících cca 400 volně dostupných knih v českém, anglickém, německém a francouzském jazyce. Čtečky se půjčují na 22 dnů na základě smlouvy o výpůjčce a složení kauce v hodnotě 1 000 Kč v Hudební knihovně a na vybraných pobočkách společně se seznamem nahraných knih.

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku