Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

E-knihy a čtečky

Půjčování e-knih

eReading.cz

V rámci spolupráce s eReading.cz si můžete přes katalog Carmen stáhnout do vašeho mobilního zařízení či čtečky od eReading.cz knihy současné produkce a bestsellery jako Stoletý stařík, Žítkovské bohyně aj. K výběru máte přes 1 200 titulů (výběr je stále  aktualizován). Půjčování e-knih je pro registrované čtenáře knihovny bezplatné a využívat ho mohou všichni čtenáři registrovaní v automatizované síti KJM. Půjčit si lze až 3 e-tituly na 21 dnů.


E-knihy volně ke stažení – nová služba

CZ.NIC

Stáhněte si e-knihy z edice CZ.NIC. Edice vydává odborné, ale i populární publikace spojené s internetem a jeho technologiemi. E-verze knih jsou v KJM dostupné všem čtenářům bezplatně, stahovat si je lze prostřednictvím záznam v  on-line katalogu


Nabídka čteček e-knih

Registrovaní čtenáři KJM starší 15 let s platnou registrací min. 6 měsíců mohou  využít nabídky půjčování čteček e-knih. K dispozici je 8 čteček obahujících cca 400 volně dostupných knih v českém, anglickém, německém a francouzském jazyce. Čtečky se půjčují na 22 dnů na základě smlouvy o výpůjčce a složení kauce v hodnotě 1 000 Kč v Hudební knihovně a na vybraných pobočkách (Černá Pole, Řečkovice, Vinohrady a Židenice) společně se seznamem nahraných knih.


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku