Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Seznam her dle věku hráče

Registrovaným čtenářům je v Ústřední knihovně umožněno půjčování deskových her. Deskové hry si mohou zájemci půjčit v Knihovně pro děti a mládež na 1 měsíc. Bližší informace najdete v  pravidlech půjčováni.

Využijte ke hraní místnosti pro mládež (3. NP). Prostor je otevřen každý všední den od 14.00 hod.


Seznam her

Od 3 let

Den a noc
Hra pro jednoho hráče, ve které je potřeba podle vzoru z knihy poskládat správně 10 dílků stavebnice tak, aby vznikl správný obrázek. 48 zadání úkolů je rozděleno do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Kategorie: Logické hry

Duha: hra na barvy
Několik variací her s hrací sadou obsahující hrací desku a barevné žetony s různými motivy.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Ferda – čísla
Puzzle s tématem Ferdy mravence, díky kterým se děti zábavnou formou naučí počítat. Hra obsahuje různé úrovně obtížnosti.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Katamino Duo
Logická hra, která má za cíl rozvíjet základy prostorové představivosti. Hráči se snaží poskládat geometrické obrazce různých tvarů do určitého omezeného území. Je možné ji hrát v jednom i ve dvou hráčích (vyhrává rychlejší).

 • Kategorie: Logické hry

Záhadný hrad
Hra pro jednoho hráče. Pomocí sedmi různých dřevěných komponent (části hradu) můžete ve 4 úrovních (začátečník, pokročilý, expert, mistr) stavět různé podoby hradu. Celkem najdete ve hře 48 úkolů, každá rozvíjí logické myšlení a jemnou motoriku, prostorové vnímání a představivost. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Kategorie: Logické hry

Od 4 let

Abeceda v kostce
Hráč se určitou dobu dívá na kartu, na které je několik předmětů začínajících na jedno písmeno abecedy. Po vypršení času se karta otočí a hráč odpovídá na otázky, které jsou na druhé straně.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Kloboučku hop!
Tuto hru si může zahrát libovolný počet hráčů. Je to něco jako šipky, ale s kloboučky, kterými se hráči musí trefit do terče, který je součástí herní krabice. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

 • Kategorie: Společenské hry

Kuřecí olympiáda
Rychlá hra, rozvíjející paměť se odehrává na dvorku, kde se kuřátka připravují na kuřecí olympiádu. Kuřátka se pěkně vyšňořila, ale jakmile nějaké kuře předběhne jiné kuře, může mu vytrhnout pírko. Vítězí ten, komu se podaří oškubat všechny spoluhráče.

 • Kategorie: Společenské hry

Micro monsters
V této jednoduché hře plné dobrodružství se hráči ocitají ve středu galaxie, kde obíhají malinké asteroidy kolem malinkého slunce. Na jedné planetě – Ares, žijí podivné mikroskopické bytosti – Turboželvy, Autogátoři, Medvěďáci a Rybouni. Cílem hry je uchránit svoji bránu před nežádoucí invazí. Hra je postavena na šikovnosti a obratnosti hráčů. Pomocí speciálního vystřelovače můžete pohybovat bytostmi nebo využívat jejich speciální schopnost. Výběr vám určí kostka. Vyhrává hráč, jehož brána zůstane nejdéle ve hře.

 • Kategorie: Strategické hry

Paní Pavouková
Hra na postřeh a rozvoj motoriky. Všichni hráči se snaží pomocí speciálních kleští zachránit hmyz z pavučiny, kterou hlídá paní Pavouková. Ztráta některého hmyzu ji neprobudí, ale naopak, některý chybějící kus ji může probudit a pak je potřeba mít se na pozoru. Hra se může hrát ve dvou různých úrovních.

 • Kategorie: Postřehové hry

Piráti: Schovej a najdi
Logická hra pro jednoho hráče, ve které je potřeba vždy zakrýt pomocí čtyř plastových dílků určitý počet lodí, pirátů, bárek a ostrovů…  V zadání je vždy zaznačeno, co má zůstat odkryto a pak už je na každém hráči, jestli se mu podaří naskládat dílky tak, aby vše vyšlo. 48 zadání úkolů je rozděleno do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Kategorie: Logické hry

Příšerky ze skříně
Kdo z vás se jako malý nebál jít sám do sklepa, do lesa nebo třeba sám usínat ve tmě bez rozsvícené lampičky? Já, ty, my... a proč? Všude byli bubáci, kostlivci a příšery. Teď máte nejlepší možnost je zahnat zpět tam, kam patří a stát se úspěšnými krotiteli příšerek. Hru lze hrát kooperativně nebo proti sobě. Procvičte si mozkové závity a aktivujte svou paměť. Výhra nebude zadarmo!

 • Kategorie: společenské hry

Sombrero nebo buřinka?
Několik variací her s hrací sadou obsahující postavičky rozdělené na čtvrtiny. Ve hře je možné také využít etnografický popis a mapy světa s označenými místy původu postaviček.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Zámecké schody
Hra pro jednoho hráče, ve které je potřeba vyřešit logický problém a spojit cestou rytíře a jeho princeznu. Podmínkou je, že se vždy musí použít všechny komponenty. 48 úkolů je rozděleno do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Hra rozvíjí logické a prostorové vnímání a jemnou motoriku. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Kategorie: Logické hry

Od 5 let

Gulo Gulo
Desková hra, ve které se snaží rosomák Gulo Gulo získat vajíčka z hnízda. To však není tak jednoduché. Už se mu to jednou podařilo a přistihla ho paní Supová a zavřela jej do bažiny. Teď je potřeba najít cestu ven, ale zároveň je tak lákavé ukrást další supí vajíčko z hnízda. Paní Supová se však pojistila a v hnízdě je nainstalovaný alarm. Kdo jako první zachrání rosomáka z bažiny, vyhrává.

 • Kategorie: Společenské hry

Hej! To je moje ryba!
V této deskové hře má každý hráč k dispozici několik figurek – tučňáků, se kterými skáče ze kry na kru, aby získal co nejlepší pozici a zároveň určitý počet ryb. Vítězem se stává hráč, jehož tučňáci chytí během hry nejvíce ryb.

 • Kategorie: Logické hry

Jurasik
Objevte a vykopejte kosti dinosaurů a staňte se novými paleontology v této rychlé karetní hře.

 • Kategorie: Karetní hry

Kris Kros
Tradiční desková hra, která se podobá křížovce. K sestavování slov na herním plánu se používá jednotlivých písmen, která jsou součástí hry. Úkolem je umístit tato písmena na příslušná pole herního plánu. Hráči jsou hodnoceni za kompletní sestavení slova.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Moje první Česko
Hra navazuje na velký úspěch hry Česko: otázky a odpovědi. Tato varianta je určena celým rodinám s dětmi od 5 let (otázky se zeleným okrajem) a od 8 let (otázky s červeným okrajem). Cílem hry je správně zodpovědět otázky na kartičkách, které si vyberete na základě hodu kostkomatem (speciální kostkou). Kdo správně odpoví, může vyzkoušet své štěstí v pexesu. Vítězí ten, kdo získá nejvíce dvojic pexesa. Otázky se týkají České republiky a jsou rozděleny do pěti okruhů: kultura, moje vlast, příroda, rébusy a různé.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Padající opičky
Hra je zaměřena na postřeh a koordinaci pohybů. Cílem hráčů je vytáhnout z kmene co nejvíce paliček s opičkami tak, aby žádná nespadla. Ty, které spadnou, se stávají trestnými body. Vyhrává hráč, který má na konci hry nejméně trestných bodů, nejméně opic.

 • Kategorie: Postřehové hry

Princ a drak: Cestou necestou
Hra pro jednoho, ve které je podle zadání potřeba sestavit cestu vždy od jednoho konkrétního obrázku ke druhému pomocí čtverečků s cestami. Podmínkou je, že se musí vždy umístit všechny čtverečky. Sešit s úkoly je rozdělen dle úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Každý úkol obsahuje řešení. Hra rozvíjí logické myšlení.

 • Kategorie: Logické hry

Toník Louže
Desková hra vypráví o netradičních žabích závodech po listech leknínu. Pohyb z jednoho na druhý je možné jen tehdy, pokud se Vám podaří najít správné oko barevné žabky. Pro vítěze je připravena zajímavá odměna – úžasné sluneční brýle.

 • Kategorie: Společenské hry

Zamotej se!: Junior
Skvělá aktivní hra pro malé i velké sportovce. Dva hráči jsou proti sobě a jeden je rozhodčí. To vše vám k zahrání této hry bude stačit. Pomocí dvou „káčí“ zjistíte, kam umístit své nohy a ruce. Vyhrává ohebnější, silnější a chytřejší hráč.

 • Kategorie: Pohybové hry

Želví závody
Desková hra, ve které představuje každý hráč jednu barevnou želvu (tajný los) a snaží se s ní dostat, co nejdřív, k salátu. Hráči pomocí karet hrají se želvami různých barev. Želvy se na políčkách nevyhazují, ale lezou si na záda. V tom případě vede ta nejspodnější. Hra končí, když se na políčko salátu dostane první želva.

 • Kategorie: Společenské hry

Od 6 let

Auto blok
Hlavolamová hra pro 1 hráče z řady SMART games. Všem jednotkám! "Podezřelý jede v kradeném červeném sportovním autě. Míří na východ, směrem k centru města. Odmítá zastavit a může být ozbrojen. Obkličte ho a zablokujte všechny únikové cesty!" Ve hře Auto Blok se stáváte velitelem dramatického policejního zásahu. Vaším úkolem je zkoordinovat jednotky v policejních vozech tak, aby obklíčily prchajícího zločince, zablokovaly všechny únikové trasy a zločince zatkly. V 60 rébusech této hry mohou děti i dospělí zažít opravdovou policejní honičku.

 • Kategorie: logické hry

Cink!
Zkuste si představit, že před Vámi leží obrovská mísa ovocného salátu. Pomocí karet můžete vytvořit velmi pestrý salát, ale body získá jen ten, kdo první uvidí 5 odkrytých stejných druhů ovoce a jako první zazvoní na zvoneček.

 • Kategorie: Karetní hry

Osadníci z Katanu junior
Dětská verze populární hry. Všichni hráči se stávají dobyvateli nového území, na kterém se snaží co nejrychleji, postavit svých sedm doupat. Komu se to podaří jako prvnímu, vyhrává. A k takové stavbě samozřejmě musíte přivést svou pirátskou loď, zásoby a obchodovat – na trhu i mezi sebou.

 • Kategorie: Strategické hry

Příběh v kostkách
Jedinečná hra, která rozvíjí představivost a kreativitu dětí i dospělých. 9 Kostek, 54 obrázků, 10 miliónů kombinací, nekonečné pohádky... Hoďte kostkami a vyprávějte pohádku. Buď jen tak vyprávějte, nebo soutěžte o nejzajímavější příběh. Prostě hoďte kostkami a podívejte se na obrázky, které vám padly. Pak začněte skládat příběh, ve kterém se vše, co je na kostkách, objeví. Příliš nepřemýšlejte. Prostě se podívejte na obrázky a příběh se sám začne rozvíjet.

 • Kategorie: Kostkové hry

Squeeky
Desková hra, která představuje stůl, na kterém leží velký kus sýru. Každý hráč má figurky ve tvaru myší a pomocí hodů kostkami se snaží dostat až k sýru. Není to však tak jednoduché, na každém políčku může stát jen jedna myš. Navíc má každá myška na břichu bodovou hodnotu. Vítězem se stává ten, kdo má nejvíce bodů.

 • Kategorie: Společenské hry

Švábí salát
Úkolem hráče je co nejrychleji vytvořit pestrý salát. Střídavě otáčí své kartičky zeleniny, rychle vynáší karty a také je v rychlosti správně pojmenovává. Pokud se mu to nedaří nebo dlouho přemýšlí, získává celou hromádku karet, která v mezičase vzniká uprostřed. Pravidla ale můžou být i taková, že hráč někdy musí lhát a říct jinou zeleninu, která na kartě není. Součástí hry jsou i švábí karty…

 • Kategorie: Karetní hry

Tučňáci na ledu
Hra pro jednoho hráče. Pomocí ker ledu a postaviček tučňáků budete mít za úkol poskládat navržené situace v připravené brožurce. 4 úrovně obtížnosti.

 • Kategorie: Logické hry

Ty krávo!
Hra, ve které se každý hráč snaží posbírat většinu karet statkářského dvora. Hráči si musejí zapamatovat, co se na sedmi různých místech právě nachází. Předměty na těchto místech se neustále mění. Hráč, kterému se podaří nazvat předměty co nejrychleji, má dobré šance na výhru.

 • Kategorie: Karetní hry

Od 7 let

Jungle Speed
Hra, která rozvíjí pozornost a přesnost. Hráči mají před sebou každý svou hromádku karet, postupně je otáčí a hledají dvě karty, které jsou stejné. Ti, kteří otočí shodné karty, se snaží co nejdříve získat totem, který leží na stole. Kdo jej dřív uchopí, na krátkou dobu se stane vítězem a předá své otočené karty méně úspěšnému protihráči. Opravdové vítězství je to však až ve chvíli, kdy se některý z hráčů zbaví všech svých karet.

 • Kategorie: Karetní hry

Labyrinth
Hráči mají za úkol najít v labyrintu cestu k obrázku z karet. Ale aby to nebylo tak jednoduché, zdi a cestičky se pořád přemisťují, protože hráči mají k dispozici jednu volnou kartičku, kterou si labyrint upravují podle své potřeby.

 • Kategorie: Strategické hry

Noe
Zábavná hra, ve které se z každého hráče stává biblický hrdina Noe, který musí zachránit zvířata před potopou světa. To nebylo vůbec jednoduché, při naloďování je třeba brát v potaz váhu zvířat, od jednoho druhu musí být pár a podobně.

 • Kategorie: Karetní hry

Rej čarodějnic
Desková hra, kdy hráči mají 3 figurky (čarodějnice) a závodí s ostatními, kdo bude první na cílovém políčku. Do hry však vstupují ještě znamení každého klanu čarodějnic, která hráčům mohou pomoci, ale i uškodit.

 • Kategorie: Společenské hry

Safari: Schovej a najdi
Hra pro jednoho hráče, ve které je potřeba vždy zakrýt pomocí čtyř plastových dílků určitý počet slonů, lvů, zeber, nosorožců a antilop. V zadání je vždy zaznačeno, co má zůstat odkryto a pak už je na každém hráči, jestli se mu podaří naskládat dílky tak, aby vše vyšlo. 48 zadání úkolů je rozděleno do 4 úrovní: začátečník, pokročilý, expert, mistr. Každý úkol obsahuje řešení.

 • Kategorie: Logické hry

Super farmář
Každý hráč se stane farmářem, který se zabývá chovem domácích zvířat, které postupně přibývat, ale i ubývají, protože se kolem stáda plíží vlk a liška. Vyhrává hráč, který jako první nasbírá aspoň jedno zvíře od každého druhu.

 • Kategorie: Strategické hry

Šalingrad
Šalingrad je desková hra o Brně a pro Brno, tedy vlastně pro Brňáky. Cílem hry je odhalit pohyb tajemného Barona a dostihnout jej. Jenže zpočátku se Baron pohybuje tajně, jen občas se někde objeví, a tak nezbývá, než dávat stále pozor a vybrat si tu správnou městskou dopravu.

 • Kategorie: Společenské hry

Ubongo: na cesty
Cestovní varianta populární hry. Všichni hráči hrají zároveň a snaží se najít správnou kombinaci tvarů tak, aby byl co nejrychleji pokryt obrazec na kartě. Vítězí hráč, který má na konci hry před sebou nejvíce splněných karet.

 • Kategorie: Strategické hry

Vesmír
Hra Vesmír patří do série Mysli a spojuj! Zavede nás daleko ke hvězdám mezi planety sluneční soustavy. Hráči přiřazují k zobrazeným částem vesmíru karty vesmírných charakteristik. Vyhrává ten, kdo první odehraje své karty.

 • Kategorie: Karetní hry

Od 8 let

Activity Junior
Oblíbená hra na představivost ve variantě pro děti od 8 let. Pomocí obrázků, popisu a pantomimy můžete zažít opravdu dobrodružné a veselé klání v týmech.

 • Kategorie: Společenské hry

Bukanýři
Opravdová pirátská hra, kde se hráči stávají bukanýry na moři a snaží se získat, vlastně „ukrást“ co největší poklad. Nic není ale jednoduché a taktika je pro tuto hru velmi důležitá. Jednoduché a svižné.

 • Kategorie: Společenské hry

Česká republika v kostce
Hráč se určitou dobu dívá na kartu, na které jsou různé tematické věci/stavby/osobnosti apod., které jsou typické a významné pro Českou republiku. Po vypršení času se karta otočí a hráč odpovídá na otázky, které jsou na druhé straně.

 • Kategorie: Vzdělávací hry

Dixit
Zajímavá karetní hra plná fantazie všech hráčů. Postupně se všichni stávají vypravěčem a vypráví příběh ke své kartě. A pak už je na ostatních, jestli dokáží mezi vyloženými kartami najít tu správnou. Ocenění Spiel des Jahres 2010.

 • Kategorie: Karetní hry

Dračí srdce
Stolní desková hra, ve které se před vašima očima bude rozvíjet příběh z doby, kdy nad všemi národy měl ochrannou ruku Velký drak. Nic ale netrvá věčně a přišli další, kteří chtějí vládnout. Pomocí karet můžete ovlivnit příběh, který se před vámi rozvíjí.

 • Kategorie: Karetní hry

Duch!
Hra prověřuje rychlost reflexů. Na hrací ploše leží červené křeslo, zelená lahev, modrá knížka, šedá myš a bílý duch. Hráčův úkol spočívá v obracení karet, na kterých jsou namalované dvě věci v různých barvách. Často ale nekorespondují s barvou figurky. Hráč musí uchopit předmět, který na kartě není a jehož barva tam také není. Na některých kartičkách ale je správná kombinace, potom hráč musí chytit tu!

 • Kategorie: Postřehové hry

Fantom
Spletí uliček starého města Prahy se proplétá tajemný Fantom a uniká pětici detektivů, kteří jdou po jeho stopách. Dokážete odhalit jeho další krok dříve, než jej sám udělá?

 • Kategorie: Společenské hry

Halali!
Hra plná zvířat a lovu. Jeden hráč hraje za myslivce a dřevorubce, druhý za lišky a medvědy. Cílem hry je ulovit nepřítele a neutrální účastníky lovné sezony. Všechny karty jsou rozloženy na herním plánu lícem dolů a postupným odkrýváním a posouváním těchto karet se hráči snaží ulovit co nejvíce různě bodovaných obyvatelů tohoto lesa. Pokud chtějí mít hráči stejné šance, je nejlepší odehrát dvě hry, pokaždé za jinou stranu a výsledky obou her sečíst.

 • Kategorie: Logické hry

Hanabi
Karetní hra, při které mají hráči za úkol předvést co největší ohňostroj. Nevidí přitom ale své karty a musí se spolehnout na nápovědy ostatních hráčů.

 • Kategorie: Karetní hry

Heckmeck z žížalek
Stolní hra, ne nepodobná dominu, s kostkami, na kterých se občas místo čísla objeví žížala. Každý hráč se stává ptáčkem a snaží se co nejvíce nasytit sám sebe. K tomu mu dopomohou právě kostky a správný úsudek.

 • Kategorie: Kostkové hry

Hvězdokupy
Každý hráč má karty se souhvězdími, které se potom snaží vytvořit umisťováním a přesunováním žetonů po hracím plánu. Hru je po nasvícení herních dílů hrát i potmě.

 • Kategorie: Společenské hry

Chňapni pejska!
Každý hráč si namátkově vybere kartu pejska a nechá si ji schovanou v ruce. Na stůl se vyskládají karty s různými pejsky, které se určitými detaily liší. Na povel začnou hráči všichni zároveň sbírat pejsky, kteří jsou podobní těm jejich. Vyhrává hráč s co největším počtem karet.

 • Kategorie: Karetní hry

Karibik
Objevte jako námořníci v 18. století Karibskou oblast a získejte co nejvíce pokladů, které převáží pirátské lodě z bohatých přístavů. Jestli bude poklad váš nebo ne, to závisí na vašem nadání pro taktiku a schopnosti zakrýt svůj záměr.

 • Kategorie: Strategické hry

Královské rošády
Hra, ve které se hráči snaží získat sady bodových karet s různými symboly. Hra se skládá ze 6 kol, ve kterých hráči bojují pomocí vlastní sady karet o bodový zisk a prestiž. Vítězem se stává hráč s nejvíce body.

 • Kategorie: Karetní hry

Křečkovaná
Hráči se snaží nasbírat co nejvíce karet stejných barev a včas si je schovat do své spižírny. Vyhrává hráč, který má nejvíce karet ve svých zásobách ve spižírně, ale zároveň nejméně karet v ruce.

 • Kategorie: Karetní hry

Malý princ: Udělej mi planetu!
Společenská hrana motivy knihy Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho, která vyšla k jejímu 70. výročí. Hráči staví planety, na kterých se objevují jednotlivé věci z románu – bedýnky, beránci, hadi či sloni. Získávat body pak mohou za použití postav. Také ty odpovídají knižnímu Malému princi, potkáte tak krále, pijana či lampáře. Malý princ je velmi pěkná hra spíše rodinnějšího ražení, kterou si užijí fanoušci knihy, ale nejen oni… Na atmosféře přidá i použití původních ilustrací ze Saint-Exupéryho díla.

 • Kategorie: Karetní hry

Na palmě
Desková hra, ve které se snaží rajky každého hráče dosáhnout co nejlepších míst na palmě. Nejsnadnější to mají největší ptáci, ale malí se také nedají. Taky se však občas objeví tygr a ten přemůže i toho nejsilnějšího ptáka. Každá karta rajky má bodovou hodnotu. Hra končí po dvou kolech, vítězí hráč s více body.

 • Kategorie: Karetní hry

Niagara
Strhující rodinná desková hra s originálním herním systémem. Dobrodružství pro odvážlivé hledače drahokamů nedaleko Niagarských vodopádů. Cílem je sesbírat od každého kamene jeden druh (nebo určitou kombinaci kamenů) a nenechat se strhnout vodním živlem. Hra obdržela ocenění „Spiel des Jahres 2005“.

 • Kategorie: Společenské hry

Nox
Rychlá hra, ve které se hráči stávají zlomyslnými duchy, kteří trávní noc na tajuplném hradě a čas si krátí hraním hry „Nox“. Každý hráč se snaží překvapit a hlavně přelstít ostatní a zároveň získat správný druh karet s maximálním počtem bodů. Matematika a kombinatorika je nedílnou součástí této hry.

 • Kategorie: Karetní hry

Origin: Počátek lidstva
Ve hře si všichni hráči zahrají na první obyvatele světa. Budou se moci podílet na objevování světa. Budou se moci podílet na objevování a osídlování prvních území naší planety a pomohou také rozvoji lidstva. Cílem hráčů je získat co nejvíce bodů za splnění cílů, za lovecké žetony, žetony úžin a inovace. Prostě osídlování se vším všudy! Hra má variantu Origin: Junior pro hráče od 8 let a Origin pro hráče od 10 let.

 • Kategorie: Společenské hry

Pirátské kostky
Nejtypičtější pirátská hra – kostky. Na žádné plavbě či setkání pirátů nad lahví lahodného moku nesměly chybět. Cílem hry je hodit kostkami a získat tu nejlepší kombinaci… Body se sčítají za každý hod a vítězem se stává ten, kdo jako první dosáhne 6 000 bodů.

 • Kategorie: Kostkové hry

Rush hour: Bláznivá křižovatka
Bláznivá křižovatka je dopravní hlavolam pro jednoho hráče. V různých zadáních se na hrací desce objevují auta v různých barvách, které se mnou pohybovat jen určitým směrem. Mezi nimi se snaží prosmýknout červené autíčko a dostat se z hrací desky ven. Hra obsahuje 40 zadání i s řešením.

 • Kategorie: Logické hry

Rybí trh
Desková hra, kdy se každý hráč stává prodejcem ryb na rybím trhu. Odhadnout, kdy koupit a kdy prodat a jak to zařídit, aby se ryby nezkazily, to může jen opravdový obchodník. Vyhrává ten nejbohatší obchodník.

 • Kategorie: Strategické hry

Řím
Hra pro dva hráče, která vás přenese do světa legionářů v Římě, do neklidu a neustálých bojů o moc. Vaším úkolem je co nejlépe si vyložit karty a získat rozhodující počet bodů.

 • Kategorie: Karetní hry

Samurajský meč
V zemi vycházejícího slunce chrání meče samurajů svého vládce Šóguna, jemuž se ninjové všemi způsoby snaží rozvrátit impérium a svrhnout jej. Kdo zvítězí v tuhém boji, kde se občas zaleskne katana a není jasné, kdo je na čí straně? Odhadněte své protihráče a vydejte se do boje. Hra vychází z herního principu světově proslulé karetní hry Bang!.

 • Kategorie: karetní hry

Slovní jízda
Hra je určená k rozvoji slovní zásoby. V časovém limitu určeném přesýpacími hodinami musí hráči vymyslet slova na dané téma. Aby to ale nebylo tak jednoduché, slova musí mít co nejvíce souhlásek. Podle těchto vymyšlených slov potom hráči posouvají na hrací desce písmena. Vyhrává hráč/tým, který jako první nasbírá osm písmen.

 • Kategorie: Společenské hry

Sunmoner Wars: Války Vyvolávačů
Summoner Wars je vzrušující karetní hra znázorňující zuřivou bitvu armád ve světě fantasy, kde budete vystupovat v rolích mýtických Vyvolavačů. Armáda každého národa je jiná, takže hra za ni vyžaduje jinou strategii, důmyslně přizpůsobenou vlastním silným stránkám a slabinám nepřítele. Kromě bojových jednotek budete mít k dispozici i kamenné zdi, které budou vaše jednotky chránit v boji a také budou sloužit jako magické portály k povolávání nových jednotek na bojiště. Shromážděte mocné vojsko a vrhněte ho proti protivníkovi, sesílejte mocná kouzla a zničte všechny, kdo se vám opováží protivit!

 • Kategorie: karetní hra

Takeono
Desková hra o tom, co může způsobit jeden „diplomatický dárek“. Japonský císař získává od svého protějšku dar – pandu, čínské posvátné zvíře. A tak jako v životě, když dostanete zvířátko, musí se i jeho poddaní naučit, jak se o něj postarat. A tak se opakuje koloběh: obdělávat, pěstovat, sklidit, nakrmit…a do toho začne občas sucho nebo přijdou jiné pohromy. Hra získala ocenění Hra roku 2012 ve Francii.

 • Kategorie: Společenské hry

Telepatie: Mysli na to, na co myslím já!
Hráči se rozdělí do skupin po dvou. Každá dvojice si vezme kartu, a k danému slovu nebo obrázku z karty napíše v časovém limitu asociace, které ho napadnout. Napsaná slova nesmí nikdo vidět, porovnávají se až po vypršení času. Za každé shodné slovo získá tým bod a posune se na herním plánu.

 • Kategorie: Společenské hry

Timeline – vynálezy
Netradiční karetní hra, ve které dostanou hráči karty s obrázky vynálezů a snaží se je správně umístit na časovou osu – před nebo za již umístěné vynálezy. Co bylo dřív? Co později? Nebo ve stejném roce? To jsou nejčastější otázky, které si budete klást. Vítězem se stává hráč, který se jako první zbaví všechny svých karet.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Trans Europa
Desková hra, ve které hráči staví železniční síť po Evropě a spojují svých vybraných 5 měst. Ten, komu se to prvnímu podaří, končí kolo. Ostatní hráči ztrácejí body. Vyhrává ten, kdo má při ukončení hry nejvyšší počet bodů.

 • Kategorie: Strategické hry

V kostce! Pohádky
Rychlá hra pro děti i rodiče, kdy si procvičí paměť a znalosti pohádek. Krabice obsahuje 71 karet s obrázky z českých a světových pohádek i známých příběhů. Na druhé straně je vždy několik otázek ke hře. Dále obsahuje kartu s pravidly hry, přesýpací hodiny a hrací kostku.

 • Kategorie: karetní hry

Velbloudí dostihy
V této hře se vžijete do role egyptských boháčů účastnících se velbloudích dostihů. Máte možnost vydělat si spoustu peněz, stačí si vsadit na správného velblouda. To ale nebude tak jednoduché, jak se zdá, protože velbloudi se každou chvíli předhánějí.

 • Kategorie: Strategické hry

Vládce Tokia
Desková karetní hra, která připomíná slavné hororové japonské filmy. Každý z hráčů se stává jedním z monster, které se snaží ovládnout Tokio a přežít útoky svých monster-protihráčů. Ocenění Golden Geek Award – Nejlepší party hra, Nejlepší rodinná hra a Nejlepší hra pro děti.

 • Kategorie: Karetní hry

Od 9 let

Pictomania
Každý z hráčů si vytáhne kartu, na které je napsáno, co bude malovat.  Všichni hráči potom kreslí zároveň a při tom se snaží uhádnout, co malují ostatní.

 • Kategorie: Společenské hry

Ušáci a paroháči
Netradiční karetní dobrodružství. Hráči si ve hře vystřídají postupně dvě role: zvířátek v lese a vypravěče. Vypravěč sedí naproti hráčům a postupně jim odkrývá příběh, který se zrovna v lese odehrává. Ostatní hráči představují zvířata – losy a zajíce, se snaží na odkryté kartičky co nejlépe reagovat – zvednout ouško, správně rozestoupit paroží losa…prostě být tím správným zvířetem, které ukazuje kartička. Hra, při které jistě zažijete spoustu legrace, ať jste zvíře nebo vypravěč. Hra nabízí základní a pokročilou verzi hry.

 • Kategorie: Karetní hry

Od 10 let

6 bere!
Karetní hra pro příznivce karetních logických válek. Úkolem každého hráče je uhrát nulový počet trestných bodů a rozvrhnout si všechna kola tak, aby žádnou trestnou kartu nezískal. Jak? Stačí dobře počítat a doufat, že protihráči nemají nižší kartu. Je to typická party hra s rychlým spádem.

 • Kategorie: Karetní hry

Citadela
Karetní hra, ve které v každém kole hraje hráč roli jiné postavy žijící ve středověkém městě. Svou roli se snaží maximálně utajit. Cílem je vybudovat si své město s co největším počtem staveb vysoké hodnoty.

 • Kategorie: Karetní hry

Citadela: Temná země
Karetní hra Citadela s rozšířenou verzí, ve které v každém kole hraje hráč roli jiné postavy žijící ve středověkém městě. Svou roli se snaží maximálně utajit. Cílem je vybudovat si své město s co největším počtem staveb vysoké hodnoty.

 • Kategorie: Karetní hra

Česko junior: otázky a odpovědi
Hra navazuje na velký úspěch hry Česko otázky a odpovědi. Tato varianta je určena celým rodinám. Cílem hry je správně zodpovědět otázky na kartičkách a díky správným odpovědím se dostat do cíle hry. Otázky se týkají České republiky a jsou rozděleny do čtyř okruhů: lidé a společnost, příroda a geografie, kultura a různé.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Galaxy Trucker
Vesmírné dobrodružství plné nečekaných zvratů. Hra se skládá z několika fází. Nejdříve si každý hráč pomocí stavebních dílů postaví vlastní vesmírnou loď a pak už jej čeká neobyčejné a nečekané vesmírné dobrodružství, ve kterém může získat nebo i ztrácet zboží i posádku, utržit zásah lodi či bojovat s expanzí mimozemšťanů.

 • Kategorie: Strategické hry

Klany
Desková hra, která je variací na známou hru Dáma, přináší nový pohled, jak se dá hýbat s kameny (vesnicemi) na hrací desce. Do poslední chvíle nevíte, jestli vyhráváte vy nebo soupeř. Hra byla nominována na „Spiel des Jahres“ v roce 2003).

 • Kategorie: Strategické hry

Mamma mia!
Stáváme se kuchaři v italské pizzerii, máme k dispozici omezené přísady na pizzu a musíme vyřídit objednávky. Kdo vyřídí více objednávek na pizzy "Bombastica", "Minimale", "Monotoni", stává se nejlepším kuchařem, majitelem pizzerie a v neposlední řadě také vítězem hry. Mamma Mia má velice zajímavý a netradiční herní mechanizmus.

 • Kategorie: karetní hra

Osadníci z Katanu
Staňte se odvážnými mořeplavci, kteří zakotví u neznámého ostrova Katan. Založte své vlastní kmeny a vesnice a začněte s ostatními spoluhráči rozvíjet výměnný obchod, abyste přežili. Ti nejlepší a nejúspěšnější mají možnost stát se vládci Katanu.

 • Kategorie: Strategické hry

Salamanca
Desková hra, ve které hráči budují selské dvory, hrad a kláštery a sbírají dublony. Kromě toho mohou vstupovat do služeb ostatních statkářů jako správcové a pobírat královský honorář. Lákavé plány ovšem často zkříží spoluhráči a různé přírodní katastrofy.

 • Kategorie: Strategické hry

Santy Anno
Hráči se ocitnou v roli opilého piráta, který ráno hledá svoji loď. Orientují se podle karet na stole, které přikazují nebo zakazují jít na nějakou loď. Až všichni hráči zjistí, která loď by mohla být opravdu ta jejich, označí si ji svoji značkou. Po označení všech lodí probíhá vyhodnocení.

 • Kategorie: Společenské hry

Zeměplocha
Desková hra na motivy knih Terryho Pratchetta se odehrává v nejzajímavějším městě na celé Zeměpološe: Ankh-Morpork. Tam právě došlo ke zmizení patriceje města a lidé volají po novém vládci. Je však těžké vybrat, kdo nejlépe splní podmínky stát se novým pánem města. Každý hráč má tajně přidělenou roli a snaží se plnit co nejlépe úkoly, které jsou před něj předloženy. Je nutné sledovat, co který hráč při hře dělá, abyste vítězství někomu nedarovali.

 • Kategorie: Společenské hry

Od 12 let

Černé historky 2
Karetní a detektivní hra s tématem zločinů a mysteriózních úmrtí. Jeden z hráčů zná celý příběh zločinu a ostatním řekne jednu větu, která slouží jako vodítko. Další hráči potom musí pomocí otázek, na které smí hráč, který zná příběh, odpovídat jen ano a ne, rozmotat celý případ.

 • Kategorie: Karetní hry

Dobyvatelé vesmíru
Karetní hra, ve které se hráči stávají dobyvateli vesmíru. Hra se skládá z několika kol (obvykle 7-11) a každé kolo je podle volby karet hráčů jiné. Během kola může dojít ke 4 z možných událostí: průzkum, rozvoj, osídlování, spotřeba nebo produkce. Minimálně jedna fáze je vždy vynechána. Vítězem hry se stává hráč, která má na konci hry nejvíce vítězných bodů.

 • Kategorie: Karetní hra

Jižní Morava: Otázky a odpovědi
Hra navazuje na velký úspěch hry Česko: otázky a odpovědi. Tato varianta je určena všem, kteří chtějí objevovat a poznávat Jižní Moravu. Cílem hry je správně zodpovědět správně na 4 různé otázky. Otázky jsou rozděleny do čtyř okruhů: historie, různé, náš kraj a kultura.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Risk: Rovnováha sil
Hra pro pokročilé stratégy a vůdce. Každý hráčů se může připojit k některému ze světových vojevůdců a vyzvat protihráče k boji o strategické území. Možnost zvolit si 2 varianty hry, buď základní výcvik, nebo velitelství.

 • Kategorie: Strategické hry

Tik… tak… bum!
Hra je podobná hře „slovní fotbal“. Zapne se bomba a v nastaveném čase (který dopředu nikdo nezná) se otáčejí karty se slabikami. Aby se hráč zbavil bomby, stačí mu říct slovo, které obsahuje otočenou slabiku (v těžší variantě musí být slabika na konkrétním místě podle hodu kostkou). Ten, kdo nestihne a bomba mu vybuchne, získává kartu jako trestný bod. Vítězem je hráč s nejnižším počtem trestných karet. Hra získala ocenění Hra roku 1998 v Cannes a ocenění Hra roku The Daily Telegraph.

 • Kategorie: Karetní hry

Vědomostní pexeso – Osobnosti 20. století
Klasické pexeso, jen hráči místo dvou shodných obrázků hledají dvě informace, které k sobě patří. Pro zjednodušení a kontrolu správnosti obsahují shodné karty číslo.

 • Kategorie: Vědomostní hry

Od 13 let

Tash-Kalar: Aréna smrti
Tash-Kalar je jméno prastarého magického bojového umění i nejstarší a nejslavnější arény, která dala názvu umění pojmenování. Ve hře se hráči stávají magickými bytostmi, za které v aréně bojují. Cílem hry je získat co nejvíce bodů. Hra má však několik variant, můžete hrát jako jednotlivci nebo jako týmy.

 • Kategorie: Strategické hry
Vytisknout stránku Vytisknout stránku