Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

KA3V – Kulturní akademie třetího věku: ročník 2017/2018

KA3V je určena pro milovníky historie a brněnské kultury ve věku 55+ bez zvláštních nároků na vzdělání. Účastníci vyslechnou nejen zajímavé přednášky, ale také si prohlédnou výstavy, zúčastní se komentovaných prohlídek, multimediálních představení, nahlédnou do zákulisí institucí a získají studijní materiály. Na závěr obdrží absolventský diplom.


Aktuální program a zápis

Aktuální ročník přináší kromě zajímavého programu i novinku – navýšení počtu nabízených kapacit. Dva stejné programy jsou nabízeny ve dvou dnech, v pondělí odpoledne a v úterý dopoledne. Pondělní cyklus běží od 16.30 do 18.00 hod., úterní cyklus je otevřen od 10.30 do 12.00 hod. Počet účastníků je omezen na 50 zájemců / 1 cyklus. Výjimku představují pořady Hvězdárny a planetária v Brně, které jsou otevřeny pro obě skupiny pouze v pondělí v 16.30 hod. Dále jeden pořad z Muzea města Brna proběhne ve vile Tugendhat v jednom dni (pondělí 16. 4. 2018) dopoledne i odpoledne. V přihlášce uveďte svoji e-mailovou adresu, aby vás jednotlivé instituce mohly zvát na další zajímavé programy.

Cena: 1 680 Kč / 24 přednášek, platba se hradí v hotovosti nebo převodem při zápisu, kde zájemci obdrží číslo účtu a variabilní symbol. Zápisné se zpět nevrací. Prodej bude zahájen 19. 9. 2017 od 8.00 hod. v Zákaznickém centru KJM, Kobližná 4.

Kontakt: akademie@kjm.cz

Pondělí odpoledne: přihláška a program

    

Pondělí

Úterý dopoledne: přihláška a program

   

 Úterý


Program KJM         

  • Ústřední knihovna, Kobližná 4, Velký společenský sál, 5. NP

20. a 21. 11. Beseda s Martinem Reinerem
Povídání s českým básníkem, prozaikem, nakladatelem, organizátorem kulturního dění a držitelem ceny Magnesia litera 2015 za Knihu roku, kterou se stal titul Básník (román o Ivanu Blatném).

11. a 12. 12. Padesát let Divadla Járy Cimrmana a přínos Brna jeho historii
Už přes půl století baví a inspiruje spousty lidí. Polozapomenutý český génius, fenomén, který nemá ve světě obdoby... Divadlo Járy Cimrmana ve vzpomínkách legendy českého jazzu Jana Daleckého.

26. a 27. 2. Esperanto a komunikace
O zajímavém jazyku a jeho historii a literatuře, o myšlenkách na sjednocení lidstva, možnostech výuky a dalším pohovoří Josef Vojáček

26. a 27. 3. Literární překvapení
Autorské čtení jedné z osobností současné české literární scény, která má díky tématům svých knih i osobitému stylu psaní mnoho příznivců mezi čtenáři. O koho jde? Nechte se zatím překvapit...


Historie


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku