Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

KA3V – Kulturní akademie třetího věku

KA3V – Kulturní akademie třetího věku: ročník 2017/2018

KA3V je určena pro milovníky historie a brněnské kultury ve věku 55+ bez zvláštních nároků na vzdělání. Účastníci vyslechnou nejen zajímavé přednášky, ale také si prohlédnou výstavy, zúčastní se komentovaných prohlídek, multimediálních představení, nahlédnou do zákulisí institucí a získají studijní materiály. Na závěr obdrží absolventský diplom.


Možnosti přihlášení

Cena: 1 680 Kč / 24 přednášek, platba se hradí v hotovosti nebo převodem při zápisu v Zákaznickém centru KJM (Kobližná 4), kde zájemci obdrží číslo účtu a variabilní symbol. POZOR! Prodej vstupného je prodloužen do konce října 2017, zájemci uhradí poměrnou část ceny.

Kontakt: akademie@kjm.cz

Pondělí odpoledne: přihláška a program

    

Dokumenty ke stažení


Program KJM         

  • Ústřední knihovna, Kobližná 4, Velký společenský sál, 5. NP

20. 11.  Beseda s Martinem Reinerem / 16.30
Povídání s českým básníkem, prozaikem, nakladatelem, organizátorem kulturního dění a držitelem ceny Magnesia litera 2015 za Knihu roku, kterou se stal titul Básník (román o Ivanu Blatném).

11. 12. Padesát let Divadla Járy Cimrmana a přínos Brna jeho historii / 16.30
Už přes půl století baví a inspiruje spousty lidí. Polozapomenutý český génius, fenomén, který nemá ve světě obdoby... Divadlo Járy Cimrmana ve vzpomínkách legendy českého jazzu Jana Daleckého.

26. 2.  Esperanto a komunikace / 16.30
O zajímavém jazyku a jeho historii a literatuře, o myšlenkách na sjednocení lidstva, možnostech výuky a dalším pohovoří Josef Vojáček

26. a 27. 3. Literární překvapení / 16.30
Autorské čtení jedné z osobností současné české literární scény, která má díky tématům svých knih i osobitému stylu psaní mnoho příznivců mezi čtenáři. O koho jde? Nechte se zatím překvapit...


Historie

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku