Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Kde končí svět

Jednotlivé ročníky projektu

2011-2012

Český rok

Další ročník p projektu byl v řadě bodů zcela ojedinělý. Tématem byl „český rok“. Každý region Klubu dětských knihoven dostal na starosti jeden měsíc a úkolem dětí bylo přiblížit dětem, které žijí v Malé Himaláji, jak tráví české děti jednotlivé měsíce roku. Z výtvarných a literárních prací bude sestavena knížka, která se nechá přeložit do angličtiny a bude zaslána dětem do Malé Himaláje. V jednotlivých Klubkách probíhalo také regionální vyhlášení projektu. 

2009-2010

Jakou barvu má svět Julese Verna?

Ústředním mottem dalšího ročníku byla otázka "Jakou barvu má svět?". My jsme se rozhodli letošní ročník věnovat 100. výročí úmrtí Julese Verna, zakladatele vědecko-fantastické literatury. Děti měly za úkol vymyslet vynález, který jim v současném světě chybí. Soutěž byla rozdělená do kategorií: jednotlivci a skupiny. V jednotlivcích vyhrál Jirka Liener s vynálezem "Hledač ztracených věcí", na 2. místě byla Lucka Peterková a její "Stroj na mluvení se zvířaty", Kateřina Adámková a její "Samoobslužná konev FB51"a Boris Petr Letocha se strojem "DEEP - výletní loď".
Ve skupinách se na 1. místě umístily Denisa Šimková, Kateřina Koláčková a Kristýna Seidlová s vynálezem "Changing Room", na 2. místě Lucie Trubáková, Barbora Čuprová a David Somberg a jejich "Haribo stroj času".

2007-2008

Cesta tam a zase zpátky... s kostkou a figurkami

Mottem dalšího ročníku projektu byl název knížky J.R.R. Tolkiena, děti měly za úkol vytvořit vlastní deskovou hru a vymyslet ji pravidla. Soutěžní  hry se staly součástí her v Klubu deskových her. Vítězkou se stala Veronika Valáchová se hrou "Cesta za Sněhurkou". Hru si můžete přijít zahrát do Klubu deskových her v knihovně, více informací zde.

2005-2007

Se slonem a mravencem do světa komiksů

Druhý ročník projektu byl spojen mottem "Slon a mravenec", které vycházelo z knížky Daisy Mrázkové. Úkolem bylo vymyslet, jaký mezi sebou mohou mít vztah slon a mravenec. Jestli by byly přátelé nebo nepřátele. Vítězem soutěže se stala Štěpánka Poučová, která byla vybrána také jako Rytířka krásného slova na celostátní přehlídce tohoto projektu v Klementinu.

2004

Díky za pohádku

První ročník projektu nesl podtitul "Díky za pohádku", děti měli nakreslit nebo napsat, komu děkují za čtení a vyprávění pohádek: rodičům, babičkám, dědečkům, paní učitelkám nebo knížkám... Vítězové soutěže získali možnost strávit kouzelnou noc v knihovně (Noc s Andersenem 2004).

Vytisknout stránku Vytisknout stránku