Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Kniha týdne - červen

Osobnosti čtou a doporučují

3. týden

Dušan Vitázek herec, zpěvák, sportovec.

Fotka uživatele Knihovna Jiřího Mahena v Brně.V poslední době mně zajímá biografická, autobiografická a dokumentární literatura.... Zkrátka něco, co je spojený s reálným životem a světem. Neumím si vybrat, kterou knížku bych vyzvedl. Za beletrii bych určitě všem doporučil knihu Zdroj od Ayn Rand, což je asi nejlepší beletrie jakou jsem kdy četl, ve které je pro mě popsané vše a momentálně už se prokousávám Atlasovou vzpourou... Pokud se chce člověk motivovat, nebo se víc "sebepoznat" a zajímá ho nějaký smysluplný reál tak by neměl obejít malou knížečku Čtyři dohody (Miguel Ruiz), ne náhodou má podle tohoto základu postavené své představení Jaroslav Dušek (více ).

2. týden

Arnošt Goldflam  Brňák, herec, dramatik, režisér, pedagog a spisovatel

Fotka uživatele Knihovna Jiřího Mahena v Brně.Philip Roth Nemesis . Obě knihy amerického židovského autora, jejichž přečtení jsem dlouho odkládal a dostal jsem se k nim až teď, na mě silně zapůsobily! Odkaz je o spisovatelově otci a Nemesis zase o vzpěrači, oštěpaři a epidemii dětské obrny v Newarku 1944. A ještě jedna zase z úplně jiného konce, příběh víry s katolickým knězem jako hlavním hrdinou, Bruce Marshall Plná slávy .

 

1. týden

Iva Pekárková – spisovatelka a cestovatelka

Fotka uživatele Knihovna Jiřího Mahena v Brně.Zrovna dočítám knížku Himmlerova Kuchařka . Napsal ji Franz-Olivier Giesbert a já ji čtu v českém překladu, který mi přijde velmi dobrý. Je to vyprávění fiktivní stopětileté ženy, která prožila to nejhorší z dvacátého století (od vyhlazování Arménů -- byla Arménka --, přes první a druhou světovou válku až po kulturní revoluci v Číně), ale přitom si vždycky vybrala to lepší. Je od rány, věří na pomstu a nebojí se ji vykonávat. Kniha je psaná způsobem, který čtenáři dovoluje se smutným a tragickým událostem chechtat, ohromně osvěžující. Vřele doporučuju.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku