Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Kniha týdne - květen

Osobnosti čtou a doporučují

3. týden

Jana Horváthová, etnografka, historička, muzeoložka a ředitelka Muzea romské kultury

Jímavá cesta k hlubině romské duše, načrtává počátky usazování Romů na jižní Moravě. Autorka se vrací ke svým etnickým kořenům příběhem o ryzích lidech, jejichž původ vlastně vůbec není podstatný. I forma je zdařilá, graficky vkusně provedená kniha v pevné vazbě, 330 stran.

2. týden

Lukáš Hejlík, herec, spoluautor projektu scénických čtení Listování a gastro objevitel

Kniha Zlín na jaře vydala Touhy Džendeho Džongy . Já jsem se k nim dostal později. Ale ten příběh mě vtáhnul. Příběh o dvou mladých uprchlících z Kamerunu, kteří se prokousávají New Yorkem v roce 2008 na pozadí finanční krize. Však také Džende, když se mu nejvíc daří, to dotáhne až na osobního řidiče právníka Clarka, který vede fúzi pro Lehman Brothers (více ).

1. týden

Vlastimil Vondruška, český historik, publicista a spisovatel: Zločin na Zlenicích hradě L. P. 1318

Fotka uživatele Knihovna Jiřího Mahena v Brně.Kniha mého mládí , kterou jsem si vzal na dovolenou a nelitoval jsem, protože ani po více než padesáti letech neztratila nic ze svého půvabu. Chytrá zápletka, dobře vykreslené postavy a působivé detaily (např. boží soud s černým kocourem). Kniha každého vnímavého čtenáře přenese do středověku, takže má pocit, že se prochází mezi hrady a tvrzemi Posázaví. Jako autor středověkých detektivních románů skoro žárlím, jak je ta kniha dobrá! 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku