Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Kniha týdne - leden

Každý týden vybíráme jednu knihu, audioknihu či e-knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

4. týden

Nejlepší české povídky

Výběr pěti povídek, které ve svém žánru patří mezi klasiku. Najdete zde například Čapkův „Zločin na poště“, Haškův „Můj obchod se psy“ nebo „Jak si nakouřil pan Vorel pěnovku“ od Nerudy. Časově nenáročná audiokniha v podání známých hereckých osobností, které zaručují kvalitní poslech.

3. týden

Emma DONOGHUE – Pokoj

Malý Jack již od narození žije se svou Mami na místě, které nazývá Pokoj. Svými slovy nám vypravuje o svém životě v Pokoji, kde mu jeho matka dokázala vytvořit rozmanitý život. Ale věznění je pro ni již nesnesitelné, proto se s Jackovou pomocí pokusí utéct. Jsou však na svět Venku připraveni? Silný a emotivní příběh, který je dětskou perspektivou mimořádně umocněn.

 

2. týden

Mathias JUNG – Malý princ v nás

Kdo by neznal příběh o putování Malého prince? Mathias Jung v této krátké audioknize z psychologického hlediska rozebírá témata předložená v tomto krásném díle. Nabízí nám tak velmi zajímavé čtivo nejen o Malém princi, ale především o nás samotných.

1. týden

Hana ANDRONIKOVÁ – Nebe nemá dno

Autobiografický příběh mladé ženy, která se vydává do amazonského pralesa vyrovnat se s diagnózou rakoviny. Zasvěcení peruánským šamanem, zkušenosti blízké smrti, vzpomínky na otce, sny, jež se opravdu stanou, mění kompletně Amino dosavadní chápání světa a role jedince v něm.

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku