Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Kniha týdne - léto

Osobnosti čtou a doporučují

4. týden

Vendula Chalánková  performerka, ilustrátorka dětských knih a výtvarná umělkyně

Fotka uživatele Knihovna Jiřího Mahena v Brně."Jaroslav Erik Frič Psáno na vodu palbou kulometnou . Erika Friče si nesmírně vážím, proto jsem moc ráda, že můžu číst knižně vydané jeho deníkové/blogové každodenní zápisy. Jsou nahlédnutím do jeho života, přemýšlení i jeho vztahu k poezii. Je to čtení nesmírně obohacující a radost přinášející."

 

3. týden

Vladimír Morávek český divadelní, filmový a televizní režisér, autor mnoha scénářů a úprav dramatických děl

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/17807589_1395318457157496_32856134193916502_o.jpg?oh=1c073597c69045626ad053b873f8d72d&oe=5A375870Čtu si teď v Johnovi Lennonovi Španěla na vesnici a Nanebepění . Bylo by z toho, myslím, hezké představení  měl jsem takovou tuchu. Jen  zrovna mi napsali. Dobrý den, pane Morávku. Bohužel pro Vás nemáme příznivou zprávu práva na Vámi poptávaný titul jsou v současné době nedostupná, a to z důvodu chystané adaptace v USA, kvůli které jsou práva zablokovaná. Děkuji za pochopení, Petra Lásková.

A já si říkám:

Když kluk začne se zvedat
a hosté svůj čaj pijí
kluk ptá se, kde by měl hledat
mrtvé, co přesto žijí."

2. týden

Miloš Štědroň hudební skladatel, hudební vědec a pedagog

„Co čtu? Spoustu věcí, ale rád bych doporučil knihu Martina Wihody První česká království . Je to mistrně napsaná historická práce, která inspiruje, demytizuje, těší a vede k tomu, že čtenář bude hledat další knihy autora. Zcela nový pohled na české dějiny i prismatem Moravy a bez vžitých stereotypů. Samozřejmě bych mohl uvést i další čtené knihy rozhodně by to byl nový Jiří Kratochvil Jízlivá potměšilost žití. Od tohoto spisovatele jsem zatím četl všechno a vždy jsem znovu uchvácen syžetem, formou, kompozicí zkrátka vším."

1. týden

Petra Soukupová  spisovatelka a scénáristka

Fotka uživatele Knihovna Jiřího Mahena v Brně.„Četla jsem v poslední době tři knihy, které spolu vlastně dost souvisí, protože zpracovávají vztahy mezi blízkými lidmi, a zpracovávají je ne zrovna mile a příjemně Zápisky z bunkru, Srub a Nekonečné dny . Zápisky z bunkru je deník šestnáctiletého kluka, který je uvězněn spolu s dalšími lidmi a snaží se přežít, Srub je temná studie rodinných vztahů starých manželů a jejich dospělých dětí a Nekonečné dny jsou příběh dívky, kterou unese vlastní otec a ona žije dlouhá léta v divočině bez kontaktu s jinými lidmi. Ani jedna z těchto knih není lehké čtení, a po přečtení kterékoliv z nich se zdá, že jen máloco na světě může vůbec dopadnout dobře, přesto jsou všechny tři k doporučení."

Vytisknout stránku Vytisknout stránku