Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

(e)Kniha týdne - listopad

Každý týden vybíráme jednu knihu, audioknihu či e-knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

4. týden

Aňa GEISLEROVÁ – P. S.

V krátkých deníkových zápiscích vypráví Aňa Geislerová o všedních i nevšedních starostech, jež občas zažije každý z nás, a proto se s autorkou rychle ztotožníte. Příjemná a oddychová audiokniha, která je pozoruhodná i tím, že si herečka celou knihu načetla sama.

3. týden

Tony BUZAN Používejte hlavu

Tony Buzan objasňuje, jak uvolnit energii své mysli, a to pomocí svých osvědčených metod zahrnujících myšlenkové mapy, rychlé čtení či mnemotechnické pomůcky. Díky užitečným radám a technikám nepochybně začnete používat mozek efektivněji.

 2. týden

Andy WEIR – Marťan

Mark Watney je členem první lidské posádky na Mars. Jenže krátce po přistání na povrch se rozpoutá písečná bouře a posádka v domnění, že Mark zemřel, z planety odlétá. Muž tak zůstává na Marsu úplně sám, avšak neztrácí naději a svými schopnosti a vynalézavosti se pouští do vytrvalého boje o život.

 

1. týden

Tomáš ČERNÝ– Dobývání vesmíru

Soubor záznamů a reportáží z archivu Českého rozhlasu mapující dobývání vesmíru v letech 1957-1989. Téměř šestihodinová audiokniha zachycuje například vypuštění Sputniku či přistání na Měsíci a i přes socialistickou propagandu patří mezi zajímavou součást rozhlasové historie.

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku