Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Každý týden vybíráme jednu knihu, audioknihu či e-knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

4. týden

Amélie NOTHOMB – Strach a chvění

Amélie plná entuziasmu přijede do Japonska na roční pracovní stáž. Velmi rychle však zjišťuje, že její představy se značně lišily od skutečnosti... Zajímavý, vtipný a skvěle sepsaný náhled na japonskou firemní kulturu.

 

 

3. týden

Ladislav ZIBURA – 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Ladislav Zibura se ve dvaadvaceti rozhodl dojít pěšky do Jeruzaléma a zážitky z cesty následně sepsal do knihy, kterou i sám načetl. Autor sype z rukávu jeden vtip za druhým, líčí spoustu zajímavostí a přiměje čtenáře k zamyšlení svými úvahami o životě.

 2. týden

Fredrik BACKMAN: Tady byla Britt-Marie

Britt-Marie je údajně pasivně agresivní a rozhodně nemá předsudky. Britt-Marie opustila manžela, který ji podváděl a po spoustě let strávených v domácnosti se rozhodne navštívit úřad práce a najít si zaměstnání. Britt-Marie nesnáší fotbal. Jak to dopadne, když dostane práci v malé zapadlé vesnici Borg, kde pizzerie, autoservis, pošta i obchod je dohromady, kvůli finanční krizi? Román o tom, že nikdy není pozdě začít...

1. týden

Jo NESBØ – Syn

Sonny je od sebevraždy svého otce závislý na heroinu a zavřený ve vězení za zločiny, které neudělal. Ve věznici se ujal role zpovědníka ostatních vězňů a právě touto cestou se dozvídá dosud utajené okolnosti ohledně smrti jeho otce. Proto se rozhodně z vězení utéct a zjednat nápravu...

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku