Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

(e)Kniha týdne - září

Každý týden vybíráme jednu knihu, audioknihu či e-knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

Září 2016

Lenka JURÁČKOVÁ – Lizucha

Lídě je devadesát, trpí Alzheimerovou chorobou a celé dny tráví sama v domově důchodců. Nepamatuje si kdo je, jaká byla dřív, ani jestli má nějaké přátele. Jedině ve snech se jí občas zjeví něco z minulosti. Z kolotoče stereotypních dní ji jednoho dne vyvedou dvě kamarádky a tajemný herbář, který jí přinesou ukázat. Lizucha je jemný, až poetický příběh o životě, o mládí i stáří, který ve vás bude ještě dlouho doznívat.

3. týden

Jan SKÁCEL – Smuténka

Úsporné, ale velice hluboké verše jsou charakteristickým znakem Skácelových děl. Básně ve sbírce Smuténka kolísají mezi štěstím a trápením a společně tvoří melancholický celek. Není nutné verše dále rozebírat, pouze je nechat působit a procítit.

2. týden

Mardžán KAMALÍ Čaj s nápadníkem

Pětadvacetiletá Mína žije s rodiči v New Yorku, kam společně emigrovali z Íránu po islámské revoluci. Ačkoli se snaží zapadnout, některé kulturní rozdíly jí dokáží znepříjemnit život. Obzvlášť, když se jí matka snaží najít ideálního manžela.Čaj s nápadníkem je částečně autobiografický román, místy vážný, místy humorný a hlavně plný odkazů na íránskou kulturu i kuchyni.

 

1. týden

Sophie  KINSELLA – Audrey se vrací

Audrey je čtrnáctiletá dívka, která byla ve škole šikanována. Se svým traumatem se snaží za pomoci terapeutky vyrovnat, ale stále se jí nedaří najít odvahu vyjít ven mezi lidi. Před světem se skrývá ve svém pokoji a za skly slunečních brýlí. Podaří se jí překonat samu sebe a vyjít ven mezi lidi?

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku