Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

(e)Kniha týdne - březen

http://www.qikni.cz/assets/components/qrgenerator/cache/440f3077fbf8a30dae14afe5e4972dfb.pngKaždý týden vybíráme jednu knihu, audioknihu či e-knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

Březen 2016

4. týden

Stephen KING: Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank

Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank facebookLiterární předloha velmi oblíbeného filmu pochází od Stephena Kinga, známého především jako mistra hororu a napětí. Tento příběh však vypráví o životě obyčejného muže Andyho Dufresna, který ztratil svobodu, nikoli však víru. Zda filmová verze překonala literární, již necháme na vašem posouzení...

3. týden

Neil deGrasse TYSON – Smrt v podání černé díry

Smrt v podání černé díry facebook Neil deGrasse Tyson je americký astrofyzik, kterého si široká veřejnost velmi oblíbila. Dokáže totiž jednoduše a zábavně vysvětlit složité jevy z fyziky a v knize zmiňuje mnoho zajímavostí, takže vás rozhodně nebude nudit. Kromě toho, co by s lidským tělem udělal pád do černé díry, se v krátkých esejích věnuje také lidským smyslům, extrémním formám života, populárním mýtům atp.


2. týden

Oscar WILDE: Šťastný princ a jiné pohádky

Přestože titul knihy navozuje dojem pohádek se šťastným koncem, ve všech příbězích se zrcadlí skutečný život, jenž má mnohdy hořkosladkou příchuť. Pět vybraných pohádek ocení spíše dospělí posluchači, které svými hlubokými myšlenkami přimějí k zamyšlení.

1. týden

Pavel KOSATÍK - Emil Běžec

Emil Běžec facebook Životopis legendárního atleta, který razil heslo když nemůžeš, přidej”. Dětství v početné rodině, mládí v baťovském Zlíně, armáda, disciplína, politika, ale především láska k běhu.

 
 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku