Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

(e)Kniha týdne - duben

http://www.qikni.cz/assets/components/qrgenerator/cache/440f3077fbf8a30dae14afe5e4972dfb.pngKaždý týden vybíráme jednu knihu, audioknihu či e-knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

Duben 2016

4. týden

Martin POLLACK: Americký císař

Rakousko-uherská monarchie a její nejzanedbanější region Halič. Jeho obyvatelé touží po lepším životě v Novém světě. Na své cestě se často stávají oběťmi podvodných převodníků, kteří z jejich neštěstí profitují.

3. týden

Jonathan LYNN a Anthony JAY – Jistě, pane ministře

Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank facebookHumorná audiokniha popisuje politickou kariéru Jima Hackera, který se stává ministrem administrativní záležitosti, a střetává se s protichůdnými postoji tajemníka Humphreyho Applebye. Původní britský komediální seriál autoři povedeně zpracovali i do knižní podoby, kterou předčítá Richard Honzovič.

2. týden

Jon KRAKAUER: Útěk do divočiny

Útěk do divočinyMladík Chris McCandless je již unavený konzumní a neupřímnou společností a po ukončení studií se bez peněz vydává na cestu po Spojených státech. Nakonec úplně opouští civilizaci a žije svobodně v krásné divočině Aljašky jen se svými knihami a úvahami. Jeho zážitky a myšlenky výborně zachytil novinář Jon Krakauer.

1. týden

Alberto MANGUEL - Knihovna v noci

Knihovna v noci facebook Milujete knihy a knihovny? Pak je tato kniha určená přímo pro vás. Bibliofil Alberto Manguel čtenáře provede po knihovnách od starověku po digitální sbírky a zobrazí je z mnoha různých, neobvyklých úhlů. Mimoto zavede řeč i na knihovny slavných osobností či na to, jak v domácí knihovně vytvořit místo pro nové přírůstky.

 
 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku