Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

(e)Kniha týdne - květen

http://www.qikni.cz/assets/components/qrgenerator/cache/440f3077fbf8a30dae14afe5e4972dfb.pngKaždý týden vybíráme jednu knihu, audioknihu či e-knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

Květen 2016

4. týden

Alan MOORE – Strážci

Že jsou komiksy žánr určený pouze pro děti a mladistvé? V mnoha ohledech výjimeční Strážci vás vyvedou z omylu. Komiks, označovaný jako jeden z nejzásadnějších vůbec, ničí ideu dokonalého superhrdiny a do jejich role zasazuje člověka s jeho chybami, tajemstvími a podlostmi.

3. týden

LOUIS DE BERNIÈRES – Mandolína kapitána Corelliho

Obálka titulu Mandolína kapitána CorellihoRomán se odehrává na poklidném řeckém ostrově, kam v roce 1941 vtrhne druhá světová válka. Na ostrově se tak ocitne italský kapitán Corelli, který je ubytován u vesnického doktora a jeho dcery Pelagie. V těžkém životním období si k sobě najdou cestu a zamilují se do sebe. Milostný příběh bez zbytečného kýče nepostrádá dojemné i vtipné chvíle a chytne vás za srdce.

2. týden

Daniel KEYES: Růže pro Algernon

Neobyčejně citlivý sci-fi román vypráví o Charliem, mentálně handicapovaném muži, který byl vybrán k riskantnímu experimentu. Záměrem pokusu je výrazně zvýšit Charlieho inteligenci. Průběh jeho psychologického vývoje sledujeme prostřednictvím deníkových zápisů, které dodávají příběhu nebývalou autenticitu. A nutí nás pokládat si mnohé etické otázky...

1. týden

Honza HLAVÁČEK – Pohádky v hantecu aneb goldnový merchny

Pohádky v hantecu facebookU této audioknihy se opravdu pobavíte. Honza Hlaváček přeložil devět známých pohádek do brněnského hantecu, a navíc i vtipně pozměnil děj do verze pro dospělé. Nejen obyvatelé Brna si tak mohou poslechnout pohádky Goldnová fišla, Vo dvanácti moncnech, Kingálka frošálka a další.

 

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku