Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

http://www.qikni.cz/assets/components/qrgenerator/cache/440f3077fbf8a30dae14afe5e4972dfb.pngKaždý týden vybíráme jednu knihu, audioknihu či e-knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

Leden 2016

3. týden

Anny QUINDLENOVÁ - Zátiší s kousky chleba

Quindlen, Anna: Zátiší s kousky chlebaHrdinka knihy Rebeca Winterová se proslavila jako fotografka. S plynoucím časem a přibývajícím věkem se přes všechen věhlas a slávu nevyhne nastalému stereotypu, osobnímu i pracovnímu. Vydává se proto do zapadlého venkovského městečka hledat východisko ze své situace...

 

2. týden

Jan BALABÁN: Možná, že odcházíme

Možná že odcházímeKaždý z nás se někdy ocitne v situaci, která najednou znejistí vše, co dosud prožil, a před člověkem se rozevře neznámý svět. A právě v takových zlomových okamžicích nacházíme i hrdiny Balabánových dvaceti povídek, Oldřicha trpícího chorobným strachem z ptáků, Editu opouštějící manžela a opuštěnou milencem, pacienty v protialkoholní léčebně a mnohé další.

1. týden

Ondřej KUNDRA: Meda Mládková - Můj úžasný život

Životní osud Medy Mládkové se naprosto vymyká malým českým dějinám. Začíná v rodině despotického otce, pivovarského sládka, a vrcholí v pozici uznávané sběratelky a mecenášky umění, která pomohla světu objevit jednoho z prvních abstraktních malířů, Františka Kupku . Jedinečný život jedinečné ženy.

 

Propletená mozaika životních situací a osudů obyvatel jednoho venkovského penzionu. Fragmentárně laděné, civilní, zlehka filozofující vyprávění, které svého čtenáře dokáže neustále překvapovat.

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku