Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Každý týden vybíráme jednu knihu či e-knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

Listopad 2015

4. týden

Jan BALABÁN: Možná, že odcházíme

Možná že odcházímeDvacet povídek, jejichž hrdinové se nachází ve zlomových okamžicích svého života, mají možnost rozpoznat naléhavá znamení ve svých osudech a položit si otázku, zda to, co prožili, bylo opravdové.


3. týden

STEDMANOVÁ, L. M. STEDMANOVÁ: Světlo mezi oceány

Světlo mezi oceány facebook Válečný hrdina Tom Sherbourne se společně se svou ženou Izabelou vydává na Janusovu skálu, aby se zde stal správcem majáku. Idylu páru žijícího na ostrově však naruší Izabelina nenaplněná touha stát se matkou. Jednoho dne u břehu ostrova uvízne člun s nemluvnětem a mrtvým mužem na palubě... Román o tom, že není vždy jednoduché volit mezi svědomím, povinností a láskou.

 

2. týden

Lukáš Horák: Amensch

Silně senzuální básnictví mladého brněnského autora přetavené do souboru téměř zapomenutých chvil a klučičího dobrodružství.

 

1. týden

Fredrik BACKMAN: Babička pozdravuje a omlouvá se

Babička pozdravuje facebookElse je sedm, vlastně skoro osm a dospělí o ní říkají, že je na svůj věk vyspělá. Ve skutečnosti tím ale mají na mysli, že je „jiná". Její babičce je sedmdesát sedm, vlastně skoro sedmdesát osm a je to jediná Elsina kamarádka. Vypráví úžasné příběhy z kouzelné říše a svérázným způsobem holčičku učí, že být jiný není nic špatného. Jenže i ty nejlepší pohádky musí skončit, a tak se Elsa musí vyrovnat nejen s babiččinou ztrátou, ale také doručit dopis a adresátovi vyřídit, že se babička omlouvá a pozdravuje...

Vytisknout stránku Vytisknout stránku