Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English


Každý týden vybíráme jednu knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola
.

Ke knize týdne vám nabízíme i neméně zajímavý tip na E-knihu.

Září 2015

4. týden

Florian ILLIES: 1913 - léto jednoho století

1913 facebook“1913: počátek a konec, triumf a melancholie, vše se prolíná a stává se uměním.” Vtipné, stručné a přesné, takové je vyprávění o velkých osobnostech a událostech jednoho klíčového roku společenských a kulturních evropských dějin. Kniha čtenáře uvede do koláže kontextů a souvislostí doby, v níž se zásadně proměnilo společenské klima. Potkejte se s Proustem, Malevičem, Duchampem, Brechtem, Freudem, Armstrongem a mnohými dalšími!

 

3. týden

Jakub DOTLAČIL: Jiné životy Hynka Harra

Jiné životy Hynka Harra facbookZdařilý debut ve formě dokonale promyšleného fiktivního příběhu. Kniha čtenáře přenáší do druhé poloviny devatenáctého století, která je typická hojným vznikem různých spolků a sdružení. Hlavní postava, učitel na dívčí škole, Hynek Harra se shodou okolností přichomýtne na schůzi První české parapsychologické společnosti, čímž se spustí sled fantaskních událostí dokonale mu měnících život.

2. týden

Ivo POSPÍŠIL: Příliš pozdě zemřít mladý

Příliš pozdě FacebookSituace českého předrevolučního undergroundu, nástup nové vlny a celospolečenské změny okolo roku 1989 očima Ivo Pospíšila, mimo jiné zakladatele skupiny Garáž. Publikace vydavatelství BiggBoss obsahuje mnoho nikdy předtím nezveřejněných dobových fotografií zachycujících legendární skupiny jako jsou The Plastic People of the Universe, DG 307 a mimo to i další významné osobnosti této doby.

SEBASTIAN RAINER: Mysterium tremendum

e-knihyPříběh se odehrává v 70. letech v Beskydech. Mladý výtvarník způsobí autonehodu, která ničivě dopadá na obyvatele vesnice i umělcovu psychiku. Román zaujme fanoušky filmů Davida Lynche a románů Stephena Kinga. Z české tradice navazuje na Ladislava Klímu či Gustava Meyrinka. Zjevná inspirace vychází i z textů kapely The Plastic People of the Universe.


1. týden

Jean-Christophe RUFIN: Nesmrtelná túra do Compostely - poutníkem chtě nechtě

Nesmrtelná túra do Compostely facbookK odpočinku i zamyšlení je určena vynikající kniha francouzského lékaře a spisovatele (mj. spoluzakladatele humanitárního hnutí Lékaři bez hranic). Nesmrtelná túra je jakýmsi cestopisem-necestopisem. Spolu s autorem sice absolvujeme Severní poutnickou cestu do významného poutního místa Santiaga de Compostela. Výjimečnost knihy však spočívá v čtenářsky přitažlivém popisu fyzických i duchovních přeměn, které jsou součástí každé Cesty.

Jan TRACHTA: Tichý dech - zápisky českého lékaře z Afriky a Haiti

Trachta, Jan: Tichý dech. Zápisky českého lékaře z Afriky a Haitie-knihyKniha přináší svědectví mladého českého chirurga z afrického Konga a z Haiti, kam odletěl s dalšími lékaři ihned po ničivém zemětřesení. Zároveň jde o velmi osobní výpověď člověka, který vyrazil do dalekých končin plný romantického nadšení. Brzy byl ale konfrontován nejen se všudypřítomným utrpením mnohdy končícím zbytečnou smrtí, ale i s neznalostí a neochotou některých tamních lékařů a sester...

Vytisknout stránku Vytisknout stránku