Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Kniha týdne

Každý týden vybíráme jednu knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

Březen 2015

4. týden

Ingeborg JACOBSOVÁ - Vlčí dítě: neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto

Vlčí dítě facebookNakladatelství Academia v edici Paměť vydalo další životní příběh. Tentokrát je hrdinkou ruská Němka, Liesabeth Ottová, která se ztratila v poválečném chaosu o územní vyrovnání. Její neuvěřitelnou životní pouť, kdy byla dějinami vláčena od Kaliningradu přes Sibiř až do Německa a zase zpátky, sepsali dva němečtí novináři. Na L. Ottovou náhodou narazili v 90. letech ve vesnici Ijevskoje v Kaliningradské oblasti.

3. týden

Mark HADDON - Červený dům

Červený dům facebookAutor bestselleru Podivný případ se psem ve svém dalším románu přináší dokonalou studii příbuzenských vztahů. Dvě zdánlivě spokojené rodiny se rozhodnou strávit týdenní dovolenou v osamělém venkovském sídle - Červeném domě. Během společného pobytu se jednotliví členové zaplétají do nedorozumění a vzájemného zraňování. Atmosféra v domě začíná být nesnesitelná... Při psaní knihy vycházel autor ze zážitků své vlastní rodinné dovolené ve Francii.

2. týden

Anne HOLT - Smrt démona

Smrt démona facebookDetektivní román Smrt démona je třetí knihou norské autorky Anne Holtové. Vrchní komisařka Hanne Wilhelmsenová spolu se svým svérázným kolegou Billym T. vyšetřují brutální vraždu spáchanou v dětském domově v Oslu. Paralelně s průběhem vyšetřování se odvíjí druhá dějová linie, jejímž hrdinou je problémový Olav, umístěný v témže domově proti své vůli.

 

1. týden

Eva ZÁBRANOVÁ - Flashky

Flashky facebookKniha Flashky je originálně napsanou vzpomínkovou knihou na českého básníka a překladatele Jana Zábranu . Autorkou je spisovatelova dcera Eva Zábranová, která přináší nesentimentální a věcný pohled nejen na osud autorčiny rodiny, ale i na literární a společenské dění v komunistickém režimu. Publikace vychází k 30. výročí autorova úmrtí.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku