Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

(e)Kniha týdne - červenec

Každý týden vybíráme jednu knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

POZOR! Nově vám ke knize týdne nabízíme i tip na E-knihu.

Červenec 2015

3. týden

Viktor SLIVA: Brněnské maličkosti 3

Brněnské maličkosti facebookTřetí díl oblíbené série brněnského rodáka, absolventa Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, o zajímavých místech našeho města se vrací do historického centra. Tentokrát se zaměřuje zejména na neobvyklé detaily spojené s Brnem jako centrem financí a obchodu. Dvojstrana publikace je věnována i stavební historii Schrattenbachova paláce, kde nyní sídlí naše Ústřední knihovna.

 

Viktor SLIVA: Toulky Vysočinou

e-knihyTato knížka není ani turistickým průvodcem, ani dějepisem kraje na pomezí Čech a Moravy. Spíše chce být výběrem z historických příběhů a událostí, životních osudů slavných osobností a podivuhodných pověstí, které jsou s tímto kouzelným koutem naší vlasti spjaty. Vydáme do Žďáru, Havlíčkova Brodu, Polné, Jihlavy, Třeště, Telče, Slavonic, Třebíče, Velkého Meziříčí, navštívíme hrady Lipnici, Rokštejn, Roštejn, Landštejn, Pernštejn, budeme si vyprávět o osobnostech tak rozdílných, jako byli například novinář Karel Havlíček Borovský, malíř Jan Zrzavý, šlechtic Zachariáš z Hradce či loupežník Johann Georg Grassel, zkrátka čeká nás náramně pestrá všehochuť, která chce být malou pozvánkou na Vysočinu.

2. týden

Alexander BRUMMER, Michal KONEČNÝ: Brno stalinistické

Brno stalinistické.Publikace seznamuje čtenáře s temným obdobím brněnských dějin, konec 40. a první poloviny 50. let, kdy ve městě, stejně jako ve zbytku republiky, zavládla tvrdá komunistická diktatura. Kniha se věnuje místům spojeným s totalitou, perzekucí jednotlivých skupin obyvatelstva, prostranstvím, na nichž se dávala okázale najevo oficialita režimu nebo i komunisty tolik vyzdvihovaným závodům a továrnám. Prostor je vymezen i místům spojených se vzděláním, kulturou, správnou města nebo trávením volného času.

Čang Čin-song: Milovaný vůdce - můj útěk ze Severní Koreje

http://img.databazeknih.cz/images_books/24_/249369/mid_milovany-vudce-249369.jpge-knihyKniha, která vám dá nahlédnout do zákulisí Severní Koreje. Dosud žádný příslušník severokorejské elity nepopsal tak detailně vnitřní fungování tohoto totalitního státu a jeho propagandistického aparátu... Kniha Milovaný vůdce se stala záhy mezinárodním bestsellerem, ve kterém autor zachycuje nejen život v Severní Koreji, ale i svůj neuvěřitelný útěk na svobodu.

1. týden

Brooke DAVIS: Ztráty a nálezy

Ztráty a nálezy facebookMillie je sedmiletá holčička, která si píše seznam mrtvých tvorů, kde má kromě pavouka zapsaného i svého tatínka. Jednoho dne ji maminka nechá v obchodním domě a už se nevrátí. Písař Karl je vdovec, který se nehodlá smířit s životem v domově důchodců a tak z něj uteče. Agatha Pantha se rozhodla po smrti manžela už nikdy nevyjít z domu. Tito tři se náhodou setkají a vydají se na cestu přes celou Austrálii, aby našli Milliinu maminku. Příběh o tom, že nikdy není pozdě začít znovu, a že i na stará kolena se dá zažít dobrodružství.

Maria SEMPLE: Kde se touláš, Bernadetto?

e-knihyDojemný příběh sestavený z nejrůznějších e-mailů, dopisů, novinových článků, ale i oficiálních dokumentů FBI. Bernadetta Foxová zmizela poté, co její patnáctiletá dcera Bee přinesla ze školy samé jedničky a začala se dožadovat slíbené odměny: rodinného výletu do Antarktidy. Jenže nekonvenční architektka Bernadetta trpí akutní agorafobií a nejradši vůbec nevychází z domu, dokonce si pořídila virtuální asistentku, která za ni vše vyřizuje...

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku