Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Kniha týdne

Každý týden vybíráme jednu knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

Leden 2015

4. týden

Ursula POZNANSKI - Saeculum

Saeculum facebookStrávit pět dní mimo civilizaci bez veškerých vymožeností moderní civilizace se rozhodla skupinka mladých nadšenců do středověku. Místo, které si k tomu zvolili, se zdálo být tou nejlepší volbou, a jejich odhodlání si tento larp maximálně užít, nemohly zabránit ani žádné staré povídačky, ani podivná varování. Legrace to však přestala být v okamžiku, kdy se ztratil první z nich… Není na té staré pověsti o kletbě a pomstě přece jen něco pravdy? Podaří se jim z lesa dostat pryč, nebo všichni padnou za oběť jakési zlomyslné nadpřirozené moci? A jakou roli v příběhu hraje nováček Bastian? Na všechny tyto otázky vám odpoví napínavý thriller s tajemným názvem Saeculum.

 

3 týden

Sigge EKLUND - Labyrint

Labyrint facebookPsychologický thriller německého autora o hledání. Jedenáctiletá Magda zmizela z domova, když její rodiče Asa a Martin večeřeli v nedaleké restauraci. Martin odevzdaně čeká na výsledky vyšetřování, ale Asa se pouští do zoufalého pátrání na vlastní pěst. I Martinův kolega Tom, hledá stopy vedoucí k Magdě. Nejde však jen o hledání ztracené jedenáctileté dívky, ale především o hledání sebe sama, hledání příčin a důsledků vlastního chování.

2. týden

Jan NĚMEC Dějiny Světla

Dějiny Světla facebookKniha přináší beletristicky zpracované obrazy ze života Františka Drtikola, významného výtvarníka a rodáka z Příbrami. Chcete-li potkat v jednom románu prostředí secesního Mnichova, prvorepublikové bohémy, příbramských stříbrných dolů a to vše za tanečního doprovodu nahých modelek, je kniha Dějiny světla pro vás to pravé. Autor knihy Jan Němec se svým románem stal historicky druhým Čechem, který získal Cenu Evropské unie za literaturu.

 

1. týden

Radka DENEMARKOVÁ - Příspěvek k dějinám radosti

Příspěk k dějinám radosti facebookKniha začíná sebevraždou bohatého postaršího muže, která se brzy ukáže jako nepravděpodobná. Radka Denemarková ve svém novém románu propojila klasický detektivní příběh s velice závažným tématem – znásilněním. Hlavními postavami jsou kromě Policisty a mladé Vdovy (autorka záměrně nepoužívá jmen) také tři ženy odhodlané vzít spravedlnost do svých rukou. Chtějí se vypořádat se s muži po svém, za útlaky, které páchají na ženách. Důležitým činitelem v knize jsou vlaštovky, které symbolizují svobodu...

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku