Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Kniha týdne

Každý týden vybíráme jednu knihu, která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádného knihomola.

Únor 2015

4. týden

Manfred SPITZER - Digitální demence

Digitální demence facebookMonografie Manfreda Spitzera, německého profesora psychiatrie, varuje před škodlivými vlivy digitálních technologií. V dnešní době trávíme s výpočetní technikou alarmující množství času, což škodí naší fyzické i duševní kondici. Stáváme se závislými, nevyužíváme vlastní rozum, ztrácíme schopnost koncentrace, špatně se učíme, ochabuje nám paměť, plýtváme časem a naše vztahy se přesouvají do režimu on-line. Stojí nám to za to? Dokážou nám počítače, tablety, smartphony aj. zajistit dlouhodobou spokojenost?

3. týden

David GLATTAUER - Navždy tvůj

Navždy tvůj facebookRomán rakouského autora začíná jako klasický milostný příběh. Pětatřicetiletá Judith se v supermarketu seznámí s okouzlujícím Hannesem, který si získá Judithino srdce a zároveň okouzlí všechny její přátelé a také rodiče. Jenže…. nic není tak, jak se zdá. Po zamilovaném vystřízlivění, Judith dojde ke strašlivému zjištění. Milostný román končí jako psychothriller.

 

2. týden

Sofi OKSANEN - Baby Jane

Baby Jane facebookRomán Baby Jane je druhou knihou známe finské spisovatelky. Do rukou českých čtenářů se dostává teprve nyní. Odkrývá dvě velká témata. Přibližuje strasti mladých lidí, kteří trpí psychickými problémy a poodhaluje společnosti uzavřený svět homosexuálů. Sofia Oksanen je šokující, provokující a nepředvídatelná...

1. týden

Paul AUSTER - V krajině posledních věcí

V krajině posledních věcí facebookAntiutopický román amerického spisovatele vyšel poprvé v roce 1987. Formou dopisu, který píše mladá žena své kamarádce z dětství, uvádí čtenáře do bezútěšné budoucnosti života v ve městě, kde platí zákon silnějšího a policejní represe. Intrastruktura ani průmysl nefungují, nic se nevyrábí, lidé se živí sbíráním odpadků, okrádáním mrtvol nebo páchají hromadné sebevraždy. Mluví se o jakémsi „kolapsu“, civilizace, jak ji známe, přestala fungovat. Kniha je považována za jedno z nejvýznamnějších Austerových děl.

 

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku