Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Březen - měsíc čtenářů

Březen - měsíc čtenářů Nevíte, co číst, co si poslechnout?
Zajímalo by Vás, po jakých titulech sáhnou samotní knihovníci a proč? ...

Podívejte se na jejich tipy a inspirujte se!


V únoru s knižní inspirací přicházejí pracovnice pobočky v Lesné (Haškova 4), paní Martina Šikulová a Jitka Podlezlová. Hudební doprovod přináší Monika Vrbová z Hudební knihovny KJM.

Marta v roce vetřelce katalogPo novele K moři a triptychu povídek Zmizet jsem se těšila na román od autorky, která mě oslovuje tématem svých knih  pohled na svět očima dítěte. Deníkové záznamy roku života 19leté Marty čtete a čtete, žije ve vás, uhnízdí se ve vaší hlavě, a vy si přes den vzpomenete, co asi dělá, jak to s ní dopadne? V deníku však nenajdete srdceryvné pasáže a citové výlevy, vše si Marta zaznamenává úsporně s dojmem, že snad ani nepíše o sobě... Vydejte se na cestu do nitra dospívající holky, která se snaží postavit na vlastní nohy a plnit si sny v reálném světě.

DOPORUČUJE: Jitka Podlezlová

Skutečná událost katalogVýborný jazyk, soustředěný čtenář, mužský svět, originalita. Koktejl umíchaný tak, že při každém loku se máte na co těšit. Doporučuji si vychutnat až do dna.
Z
knihy:
"Večer jsem usnul s knihou v ruce a taky se tak probudil."
"Celou noc v jedný poloze?"
"Jo. Normálně rotuju, dohání mě žralok, někoho honim, probíhá občanská válka a najednou strávim noc v předpisový čtenářský ásaně. Knihu držim oběma rukama, otevřenou na fotopříloze."

DOPORUČUJE: Jitka Podlezlová

Doba jedová katalogSrozumitelně a nestraně napsaná kniha pro širší veřejnost z pera odborníka. Pohled do světa chemie a vědeckých výzkumů, čtení o tom, o čem média i firmy nerady mluví. Naleznete zde zajímavou kapitolu o diskutovaném tématu očkování dětí nebo jaké vitamíny opravdu potřebujeme a které nám nutí farmaceutický průmysl a také spoustu praktických návodů, jak zdravě a levně žít bez použití chemie. Více takových knih do rukou co nejvíce čtenářů.“

DOPORUČUJE: Jitka Podlezlová

Macanudo katalogKrátila jsem si čas do příjezdu vlaku čtením a skvěle jsem se u toho bavila. Bohužel se mi podařilo nastoupit a odjet jiným vlakem... Macanudo je komiks s minipříběhy, kde hrdiny je holčička Jindřiška se svým plyšovým medvídkem Madariagou a kocourem Fellinim, robot citlivý Z-25, tučňáci, trpaslíci, obyčejní lidé. Autor dokáže ve zkratce popsat osamělost ve městě i absurditu dnešního světa, ale také rozesmát a potěšit duši čtenáře."


DOPORUČUJE
: Martina Šikulová

Berlín katalogHledala jsem průvodce po Berlíně a objevila jsem komiks Berlín. Píše se rok 1928 a do Berlína přijíždí mladá žena Marta Müllerová, která se tady chce učit kreslit. Je to velkoměsto s bohatým kulturním životem, ale také se v něm objevují první příznaky nastupující hospodářské krize a vzestup nacistické ideologie. Berlín poznáme nejen očima Marty, ale také očima novináře Kurta Severinga, ženy jménem Gudrun, policisty Lemkeho, židovského studenta a dalších. Příběh vás vtáhne do svého děje a nenechá v klidu.“

DOPORUČUJE: Martina Šikulová

Ostrov Sukkmwan katalogRoy souhlasí, že s otcem, kterého po rozvodu rodičů často nevídá, stráví rok na opuštěném ostrově kdesi u aljašského pobřeží. Otec má ovšem problémy sám se sebou, je nepříliš připraven na život v divočině (např. nefungující vysílačka) a tím samozřejmě vzniká napětí, které se neustále zvyšuje a vy jen čekáte, jak vše dopadne.
Z knihy:
„Venku vytrvale pršelo a v jejich malé místnosti byla tma. Otec na Roye šeptal, pofňukával a celý zoufalý podivně, hrůzostrašně hekal, ležel necelý metr od něj a Roy neměl kam odejít
.

DOPORUČUJE: Martina Šikulová


Audiotipy

Muse katalogRáda bych Vám doporučila anglickou rockovou skupinu Muse, která v roce 2011 získala první cenu Grammy a stále patří mezi nejlepší rockové kapely. Album Black holes and revelations se ihned dostalo na první příčky britské hitparády. Skupina se mi moc líbí, hlavně hlas zpěváka Matthewa Jamese Bellamyho, který je i autorem většiny písní na albu.

DOPORUČUJE: Monika Vrbová

Santana katalog„Dále bych Vám chtěla doporučit mého oblíbeného amerického kytaristu Santanu a jeho album Supernatural. Santana je považován za jednoho z nejlepších kytaristů světa. Získal hodně hudebních cen, song Smooth z tohoto alba, který nazpíval společně s Robem Thomasem , se dokonce stal jedním z nejúspěšnějších v historii pop music. Album Supernatural vyhrálo 9 cen Grammy včetně ceny za nejlepší album roku. Nezůstaňte však pouze u poslechu tohoto CD, i další tvorba Santany Vám přinese velký hudební zážitek.

DOPORUČUJE: Monika Vrbová

Vytisknout stránku Vytisknout stránku