Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Mluvící zvířata - cyklus programů pro žáky 2. tříd

V návazanosti na projekt Poprvé do školy - Poprvé do knihovny jsme připravili pro žáky druhých tříd cyklus programů, které se jim snaží přiblížit české autory knížek pro děti. Programy jsou dlouhé 60 minut a žáci se v nich seznámi nejen se životem spisovatele/spisovatelky, ale i mnoho zajímavého o jejich knížkách. Součástí všech programů je pracovní list, ve kterém se děti snaží odpovědět na jednoduché otázky k programu nebo si potřebné informace samy vyhledat.

Programy je možno navštívit jako cyklus (vybrat si více programů během celého roku a případně i závěrečný, který uzavírá celý cyklus) nebo i jednotlivě. Programy jsou určené školním dětem, ale je možné je připravit i pro různá volnočasová sdružení.

KONTAKT

Programy je možné objednat na adrese: detske@kjm.cz, tel. číslo: 542 532 146.

Mluvící zvířáta

Ladí - neladí

Znáte kocoura Mikeše? A pašíka? .... že ne? To jsou přece nerozluční kamarádi z Hrusic. Patří k nim ale ještě Pepík ševců, kterým není nikdo jiný než sám známý spisovatel Josef Lada.

Čtvrtek není jen den v týdnu

O Václavu Čtvrtkovi se říká, že je pohádkový milionář. Pohádkový protože jeho tvorba se týkala hlavně pohádek, milionář protože jich bylo milion. Pojďte s námi poznat  něco z toho milionu.

Hmyzí abeceda s Ondřejem Sekorou

Nejlepší způsob, jak proniknout do světa hmyzu je stát se jeho součástí. Vstoupíte-li však do mraveniště nebo na louku mezi stébla trávy, určitě se Vám bude hodit pár kamarádů, např. Ferda Mravenec, Beruška nebo třeba Brouk Pytlík.

Krtkova dobrodružství

Kdyby se hlasovalo o nejznámější a nejmilejší postavičku uplynulého století, nebyl by to nikdo jiný než Krteček.  Známe ho všichni a tak by to mělo í zůstat.

Pejsek a kočička

Jak oslavit svátky pejsků a narozeniny kočiček? Jak jinak, než si upéct dort, vyjít si na procházku a pak doma trochu uklidit, třeba umýt podlahu. Svět zvířat očima Josefa Čapka.

Nepilův Mužíček

I ze zrnka máku se může narodit krásné miminko. Nevěříte? Přijďte se seznámit s příběhy Makového mužíčka i jeho autora Františka Nepila.

Kočkopes Kvído a jeho kamarádi

Že mluvící pes s pestrobarevným kožichem a kočičími tlapkami prostě existovat nemůže? To si rodiče druhačky Týny mysleli také, dokud se jim neobjevil v kuchyni… Beseda založená na veselých, nejen zvířecích hrdinech spisovatele Miloše Kratochvíla.

Proč koala voní po bonbonech na bolení v krku?

Představíme si exotická zvířata, která známe z pohádkových knížek a společně najdeme zajímavosti, které se o nich dají zjistit v různých encyklopediích. Připraveno ve spolupráci s Bc. Evou Rémišovou, studentkou MU FF, obor Muzeologie. Tato beseda může být závěrečnou v navrhovaném cyklu.

Macourkoviny

Prozkoumejte fantastický svět Macha a Šebestové, zažijte neuvěřitelná dobrodružství s Žofkou a jejími kamarády a dalšími pohádkovými bytostmi a seznamte se s Milošem Macourkem a jeho dalšími knížkami.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku