Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Slavná dobrodružství - cyklus programů pro žáky 3. tříd

V návazanosti na projekt Poprvé do školy - Poprvé do knihovny jsme připravili pro žáky druhých tříd cyklus programů, které se jim snaží přiblížit světové autory knížek pro děti. Programy jsou dlouhé 60 minut a žáci se v nich seznámi nejen se životem spisovatele/spisovatelky, ale i mnoho zajímavého o jejich knížkách.  Součástí všech programů je pracovní list, ve kterém se děti snaží odpovědět na jednoduché otázky k programu nebo si potřebné informace samy vyhledat.

Programy je možno navštívit jako cyklus (vybrat si více programů během celého roku a případně i závěrečný, který uzavírá celý cyklus) nebo i jednotlivě. Programy jsou určené školním dětem, ale je možné je připravit i pro různá volnočasová sdružení.

KONTAKT

Programy je možné objednat na adrese: detske@kjm.cz, tel. číslo: 542 532 146.

Slavná dobrodružství

Legenda Colfer

Zajímavé setkání s irským učitelem a spisovatelem Eoinem Colferem, který napsal lehce hororový příběh pěti bratrů, kteří musí strávit léto v knihovně, kde vládne zlotřilá knihovnice pistolnice Murphyová! Dočtete se také ale o nejzlobivějším klukovi na světě a o zubech kapitána Krákory. 

Karlík a továrna Roalda Dahla

Jak se malý britský chlapec stal slavným spisovatelem? Které ze svých fantastických příběhů opravdu zažil? Seznámení s životem a dílem tohoto spisovatele netradiční formou.  Nejen Karlík a továrna na čokoládu, ale i Jirkova zázračná medicína nebo Jakub a obří broskev.

Hrdinové Astrid Lindgrenové

Lisa, Lasse a Bosse, Anna, Britta, Olle...ale také Pipi, Kalle, Emil...velké množství hrdinů, které spojuje jméno slavné švédské spisovatelky. Co nám o ní její hrdinové povypráví? Poodhalte roušku tajemství života slavné autorky.

Záhady kolem Enid Blyton

Detektivní příběhy Správné pětky a Tajné sedmy nás zavedou do záhadných míst, kde objevíme tajemství, stejně jako hrdinové jejich knih. Vydejte se s námi za dobrodružstvím, každý z nás může být detektivem.

A kde je dobrý konec? 

Dánský pohádkář Hans Christian Andersen proslul svými pohádkami. Jsou však trochu jiné  než je známe. Tak trochu v nich chybí naše „všechno dobře dopadlo“, přesto hrdiny jeho knížek všichni dobře známe.

Walt Disney

Pod tímto názvem si skoro všichni představí slavné kreslené postavičky. Ale kdo to vlastně byl Walt Disney a která jeho postavička je nejslavnější, nejstarší...?

400x dobrodružství

Thomas Brezina je autorem více než čtyř set dobrodružných knih. Patří mezi nejpůjčovanější a nejoblíbenější autory. Beseda seznámí žáky s jeho životem a nejznámějšími knižními sériemi (Klub záhad, Parta tygrů, Brána času, Dračí srdce)

Neposedný Mikuláš

Bylo nás pět v podání francouzského spisovatele René Goscinnyho, ale i další postavy, které byste určitě měli znát a sáhnout po nich, když je vám třeba jen trochu smutno.

Hrdinové z obrazovky

Potkáváte se s nimi každý den. Mávají na vás z obrazovky televizorů, z plátna kin...ale víte, že se s nimi můžete setkat také v knížkách. A že mnohdy byly ty knížky dřív než jejich filmové a televizní zpracování. A jak vlastně vznikne takový film? Poodhalte s námi roušku filmových tajemství. Tato beseda může být závěrečnou v navrhovaném cyklu.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku