Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

MumínciLidé ve vyspělých i rozvojových zemích jsou pod neustálým tlakem. Musí si vydělávat peníze na slušné živobytí a současně se postarat o své děti, nemocné a stárnoucí příbuzné. Pro dosažení požadované kvality života je nezbytné najít rovnováhu mezi kariérou a rodinnými záležitostmi. I když zrychlující se životní styl oboustranně oslabuje vztah rodič – dítě, je zřejmé, že péči rodičů o dítě a související odpovědnost nemůže zcela převzít žádná instituce, ani škola. 

I když žádná instituce nemůže péči rodičů nahradit, měla by se snažit pomáhat a vytvářet podmínky pro rodiče příznivé.


Prorodinné aktivity KJM

Vítání občánků

Kontakní místa Family Point

Již v r. 2008 byl zřízen první přebalovací koutek v Ústřední knihovně (Kobližná 4), ze kterého se posléze stalo kontaktní místo Family point. Nebylo však jediné, tuto službu poskytují ještě pobočky v Bystrci, Židenicích, Maloměřicích, Kohoutovicích a Líšni.

Programy pro děti a rodiče

Ke spokojenosti klientů patří kromě příjemného prostředí knihovny také atraktivní nabídka programů - pořadů, výstav, výtvarných dílen a soutěží s cílem zvyšovat čtenářskou gramotnost a zájem o literaturu a poznání. Mezi nejúspěšnější pořady patří Dětský den (2015) konaný v rámci festivalu Brno - město uprostřed Evropy, vánoční program zpříjemňující dětem i rodičům předvánoční čas (2015), jež je součástí akce Vánoce na brněnské radnici a v poslední době stoupá rovněž obliba Dne pro dětskou knihu (2015). Dále se programům pro děti a rodiče intenzivně věnují i pořady na pobočkách KJM (např. Čtení pro nejmenší na pob. v Bohunicích aj.).

Klub maminek

Od r. 2013 lze v Ústřední knihovně navštěvovat Klub maminek, jež je otevřen pro všechny maminky s dětmi do 3 let.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku