Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Prorodinné aktivity knihovny

S knížkou do života (Bookstart)

Registrační karty a dárkové sety pro narozené děti

BookstartSKIP ČR se rozhodl připojit k mezinárodnímu projektu Bookstart , který řadu let probíhá v cca 20 zemích a 30 jazykových teritoriích světa, a v r. 2018 vyhlásil pilotní ročník na podporu čtenářské gramotnosti S knížkou do života. Jedním z cílů je podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace společnými akcemi pro rodiny s dětmi. V KJM navážeme na již stávající aktivitu, kdy ve spolupráci s jednotlivými městskými částmi věnujeme prostřednictvím akce „vítání občánků“ nově narozeným dětem symbolické registrační karty do knihovny, které lze využít do 4 let věku.

Do projektu je zapojena Ústřední knihovna (Kobližná 4) a pobočky v Bohunicích, Černých Polích, Kohoutovicích, Králově PoliLíšniMedlánkách, Maloměřicích, Starém Lískovci a Židenicích. Zapojené knihovny uspořádají během roku s rodiči a jejich dětmi alespoň 4 literární setkání těšit se lze na trénink paměti, arteterapii, představení knížek pro nejmenší, rukodělnou tvorbu, představení didaktických hraček a pomůcek z Lekotéky aj. První aktivity započaly u příležitosti Března – měsíce čtenářů. Na úvodních setkáních rodiče obdrží dárkový set s metodickou příručkou, tipy k prvnímu čtení a leporelo pro dítě.

Více o projektu

První čteníRodinné pasy

Uplatněte slevu při registraci

 Rodinné pasyOd r. 2008 jsme zapojeni do projektu Rodinné pasy . Držitelé těchto pasů mohou při registraci v knihovně uplatnit slevu. U dětí činí sleva 20 % z registačního poplatku, pro rodiče platí sazba ve výši 10 %. (více viz Ceník služeb).

Kontakní místo Family Point

Místo pro rodiče s malými dětmi

Family PointKontaktních míst v městě Brně označených logem Family Point (FP) nabízí rodičům s malými dětmi poskytnutí informací souvisejících s fungováním rodiny, ale také místo pro přebalení a nakrmení dětí. Family Pointy budované v KJM k uvedeným službám nabízí navíc informace rodinného charakteru, např. v podobě bezplatného internetu či nabídky knihovního fondu, který obsahuje literaturu a časopisy věnované dětem a rodičům. První FP byl zřízen v r. 2008 v Ústřední knihovně (Kobližná 4), nyní  tuto službu poskytují také pobočky v BystrciKohoutovicíc, Králově PoliLíšniMedlánkách, Maloměřicích a Židenicích.


Fotogalerie

Knižní novinky pro nejmenší děti s Pavlínou Lišovskou.

Datum konání: 9.9.2015 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku