Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Téma měsíce - duben 2015

S úsměvem jde všechno líp

...usuzuje paní Vladimíra Huberová z oddělení Informačních a prezenčních služeb Ústřední knihovny KJM. A přináší knihy jako důkaz:

Ove je osamělý důchodce, ze kterého nepřízeň osudu udělala nesnesitelného protivu. Když se do jeho sousedství přistěhuje mladá netradiční rodina, Ove zrovna přepečlivě připravuje svoji sebevraždu, protože po smrti manželky ztratil chuť k životu. A jak to dopadne? Z Oveho je proti jeho vůli oblíbený dobrodinec pomáhající němým tvářím, dětem a vlastně celé obytné čtvrti. Audioknihu stejného názvu namluvil Jan Vlasák.

Pozor! Titul si můžete též půjčit i jako e-knihu!

Hlavního hrdinu spisovatele navštíví tři podivíni s přáním, aby se stal bubeníkem nově vznikající skupiny THE FEMINISTS. Že bubnování neovládá, vlastně vůbec nevadí, protože každý člen skupiny má nějaký drobný handicap – zpěvák šišlá, basista má ochrnutou ruku, kytarista neslyší... Částečně autobiografický román známého vlámského autora se dočkal v roce 2007 i filmového zpracování

Osobitý název knihy tvoří přezdívky čtyř kamarádů, kterým ani 20 let po maturitě nevyschl pramen šílených nápadů. Háček je v tom, že od nich okolí očekává spíše solidní vystupování než plnění úkolů připomínajících televizní reality show.

Příběh této knihy se odehrává přímo v kulisách našeho města Brna. Nerudný majitel nájemního domu na Jakubském náměstí spolu s foxteriérem Oskarem a nejmladší obyvatelkou bojují proti nešikovnému podvodníkovi. Dívenka Mädchen, která je poněkud narušena představami o deseti milionech kostí, nad kterými bydlí, se nakonec stane přítelkyní výstředního staříka a je jí svěřena i péče o Oskara. Přečtěte si úryvek z knihy:

ZÁVAZNÉ POKYNY PRO PÉČI O PSA:
1. SLYŠÍ NA JMÉNO OSKAR, ROZUMÍ VŠEMU, OVŠEM JEN ČESKY, NIKOLI NĚMECKY
2. KRMIT DVAKRÁT DENNĚ. POKUD BY VÁM NĚKDO TVRDIL, ŽE PES SE KRMÍ JEDNOU DENNĚ, IGNORUJTE TO...

A jaké humoristické knihy čtete nejraději vy? Hlasujte v anketě.


Doporučená literatura

Kliknutím na obálky knih se dostanete do záznamu titulů v on-line katalogu.

Apríl

Vytisknout stránku Vytisknout stránku