Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Téma měsíce - únor 2015

E-novinky

Únor se nese v duchu nových e-služeb. Po které sáhnete nejdříve?

Půjčování e-knih

Žítkovské bohyně , Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel , Čtvrtky v parku ... Tyto a další oblíbené tituly a bestsellery vám nově nabízíme k půjčení jako e-knihy . Stačí být registrovaným čtenářem knihovny, mít účet na webu eReading.cz , disponovat mobilním čtecím zařízením typu smartphone, tablet, iPad apod. nebo čtečkou od eReading.cz a mít přístup k internetu. Věříme, že z nabídky detektivek, světových románů, knih pro ženy aj. (až 2 000 e-knih současné produkce) si určitě ten „váš“ titul či tituly vyberete.

Služba je realizována ve spolupráci s firmou eReading.cz. Pro čtenáře knihovny je bezplatná a využívat ji mohou všichni čtenáři registrovaní v automatizované síti KJM. Půjčit si lze až 3 tituly na 21 dnů.

Nové čtečky elektronických knih

Taktéž jse rozšířili nabídku e-čteček. Nově si budete moci v Hudební knihovně půjčit dvě čtečky eReading.cz START 4 , ve kterých stejně jako v předchozích čtečkách najdete ke čtení soubor nahraných knih. Čtečky můžete použít i k půjčování e-knih (viz výše). Čtečky budou k dispozici od března, půjčit si je budete moci na 22 dnů a kromě Ústřední knihovny je budou nabízet další čtyři pobočky - Černá PoleŘečkovice, VinohradyŽidenice.

Audioknihy i na pobočkách

Audioknihy najdete na vybraných pobočkách počátkem února. Obohatili jsme jimi nabídku v Černých Polích, Komárově, Králově Poli, Lesné, Maloměřicích, Řečkovicích, TuřanechVinohradech, Židenicích a Mahenově památníku. Audioknihy se půjčují na 14 dnů. „Začíst se ušima" můžete do Atlasu mraků , Páté dohody , Královy řeči aj. Další tipy k poslechu najdete níže.

Rozšíření Wi-Fi

Wi-Fi síť vylepšujeme v Ústřední knihovně (Kobližná 4). Podrobnosti se připravují.

Kterou z nových e-služeb oceníte nejvíce? Hlasujte v anketě.


Doporučená literatura

Kliknutím na obálky knih se dostanete do záznamu titulů CD v on-line katalogu.

Čtení ušima

Vytisknout stránku Vytisknout stránku