Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Pobočka v Medlánkách

http://data.kjm.quonia.cz/tmp/gal2079/big/P1380477.jpgV KJM jsme hrdí na to, že své služby poskytuje po celém území Brna. Rádi říkáme, že máme alespoň jednu pobočku v každé městské části. Doposud jsme dodávali – kromě Medlánek. To se již ale stalo minulostí, neboť v září jsme otevřeli nový provoz i zde (celkem již 35 provozů). Pobočka staví svou přitažlivost na zajímavém fondu v kombinaci s kulturně vzdělávacími aktivitami. Nad rámec obvyklé nabídky umožňuje přístup k e-knihám a e-článkům, půjčuje hračky a didaktické pomůcky, čtečky e-knih, deskové hry aj. V moderní pobočce najdete návratový box na knihy, kontaktní místo Family Point a dětský koutek. V kalendáři akcí pak setkání s autory, workshopy, soutěže a akce na podporu dětského čtenářství, se kterými je možné se v rámci pořadů projektu Poprvé do školy – Poprvé do knihovny seznámit začátkem školního roku. Otevírací doba: Po a St od 10.00 do 12.00 hod. a od 13.00 do 18.00 hod. (více).

http://data.kjm.quonia.cz/tmp/gal2079/big/21267538_10204053615817994_1631623990_o.jpgSlavnostní otevření pobočky

Přijďte proto na slavnostní otevření knihovny, které se uskuteční 4. 9. 2017 od 11.00 hod. v objektu Společenského centra Sýpka (Kytnerova 1a), nového sídla pobočky. Připraven je bohatý program, nově zaregistrovaní čtenáři obdrží drobný dárek.

Pobočka v Ivanovicích

V úterý 5. 9. 2017 v 14.30 hod. po rekonstrukci otevíráme i pobočku v Ivanovicích (Mácova 3). Čtenáři obou poboček budou moci s jedním průkazem využívat služeb všech provozů automatizované sítě KJM.


Z dalších aktivit knihovny

Poprvé do školy – Poprvé do knihovny

V září otevřeme již 15. ročník projektu na podporu čtenářství u dětí prvních tříd. I v tomto roce získají malí prvňáčci bezplatnou registraci do knihovny, budou pasováni na rytíře knih a čtenáře knihovny (více).

Čtenářský klub pro děti – nový volnočasový kroužek

Od září otevíráme také zbrusu nový kroužek pro knihomoly ve věku od 8 do 12 let. Děti budou pracovat s texty psanými i s mluveným slovem, seznámí se s různými literárními žánry, zúčastní se exkurzí aj. (více).


Doporučená literatura

Kliknutím na obálky knih se dostanete do záznamu titulů v on-line katalogu. Najdete zde knižní (e)tipy věnující se knihovnám, novému školnímu roku, výchově, prvnímu čtení, dětskému čtenářství, volnočasovým aktivitám aj.

Září v knihovně

Vytisknout stránku Vytisknout stránku