Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Vedle poskytování a šíření informací nabízíme i vzdělávací, prožitkové a integrační programy a akce. Jde se především o arteterapeutické a muzikoterapeutické aktivity (prožitkové dílny, společná bubnování, relaxace, lekce dramaterapie, skupinová arteterapie, artefiletika pro děti, přednášky, workshopy aj.) realizované v rámci projektu Expresivní terapie a prožitkové aktivity v knihovně. Jmenované aktivity rozšiřují možnost společného prostoru a sdílení o prožitek radosti z vlastní tvořivosti, hudby, přinášejí uvolnění a přispívají k rozvoji duševní hygieny.

Projekt Expresivní terapie a prožitkové aktivity v knihovně je finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR z programu Knihovna 21. století.

Aktuální program


Arteterapie

Jedná se o obor, který prostřednictvím výtvarného projevu ovlivňuje lidskou psychiku, redukuje možné negativní vlivy (psychické, vztahové či psychosomatické potíže) a podporuje sebevyjádření, sebepoznání a  tvořivost. Realizované aktivity v KJM: arteterapeuticko-artefiletický ateliér, artefiletické a muzikofiletické dílny pro děti předškolního a školního věku, skupinová arteterapie a odborná přednášková činnost.

Muzikoterapie - Bubnohrátky

Projekt společného muzikoterapeutického bubnování rozšiřuje v KJM prostor vzájemného setkávání o možnost společného prožitku a radosti z hudby, ale také o možnost relaxace, psychohygieny, uvolnění a duševního rozvoje.

V roce 2015 jsou opět realizovány Bubnohrátky (společné muzikoterapeutické bubnování na bubny djembé podle metody PaedDr. Lubomíra Holzera), prožitkové relaxace a související přednášky a workshopy.

Projekt Bubnohrátky byl finančně podpořen z dotačního titulu Knihovna 21. století Ministerstva kultury ČR.


Kontakt

Mgr. Soňa Štoudková, Ph.D.
Mgr. Hana Sakmarová

  • e-mail: muzikoterapie@kjm.cz
  • tel.: 542 532 170

Výběrová fotogalerie

Muzikoterapeutická relaxace v plenéru se Soňou Štoudkovou.

Datum konání: 3.8.2016 

Muzikoterapeutické bubnování na bubny djembé podle metody PaedDr. Lubomíra Holzera se Soňou Štoudkovou v Dětském lesním klubu Mariánka.

Datum konání: 20.6.2016 

Artefiletika pro děti s Hanou Sakmarovou.

Datum konání: 25.5.2016 

Lekce dramaterapie vychází z učení dialogického jednání s vnitřním partnerem Ivana Vyskočila, improvizací Jaroslava Duška a zrcadel Sergeje Fedotova.

Datum konání: 17.3.2016 

Arteterapeutické sezení Hanou Sakmarovou zaměřené na jungiánskou metodu aktivní imaginace.

Datum konání: 16.11.2015 

Cyklus přednášek a otevřených workshopů v rámci projektu Expresivní terapie a prožitkové aktivity v knihovně.

Datum konání: 30.9.2015 

Další zvukový a výtvarný happening - perkusní nástroje, improvizace, výtvarná dílna.

Datum konání: 24.8.2015 

Ochutnávka ze světa výtvarného tvoření za účelem relaxace, hlubšího sebepoznání i porozumění druhým s Hanou Sakmarovou

Datum konání: 5.8.2015 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku