Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

O nás

Prostor, kde se můžeš bavit

O projektu

V Knihovně Jiřího Mahena v Brně je TEEN, prostor pro mladé od 13 let, již zavedeným pojmem. Toto oddělení v uplynulých letech v rámci projektu Pověste ho vejš! (od r. 2014) mělo pro teenagery připravené programy – různé workshopy, přednášky na atraktivní témata aj. – rozdělené do tematických týdnů, které se každý měsíc opakovaly. Jednalo se o bloky: Vytvořím, Objevím, Naučím a Pařím (více viz archiv akcí) Zároveň se odehrálo i několik velkých akcí, které se těšily velké návštěvnosti a vyvolaly u cílové skupiny značný ohlas (např. akce Maheniks, Noc bez Andersena aj.). I nadále chceme podporovat profilaci TEENu ve smyslu místa pro trávené volného času, v němž mladí lidé naleznou prostor jak pro vzdělání, tak zejm. pro zábavu.

 

Hry a hraní

Rok 2017 byl ve znamení her a hraní v různých formách v útulných prostorách TEENu či na jiných místech knihovny. Ti, kteří mají rádi kávu a deskové hry, si přišli na své při DeskovkáchCafé+. Dále jsme již přímo v prostorách TEENu nabízeli Herní odpoledne s Xboxem (např. hry FIFA, NHL, Zaklínač aj.), které jsme doplnili o novinky ze světa počítačových her a debaty o stálicích na herním trhu a prožitcích ze hry. Nechyběl ani u mladých velice oblíbený LARP.

Vzdělávání

Pokračovali jsme v mnemotechniky zaměřených trénincích paměti Naučte se naučit se – Učení oklikou. Dalším vzdělávacím programem zůstalo osvědčené Cestuj!, ve kterém mladí vypráví o svých cestách po světě a sdílí své nevšední zážitky (aktuální program). 

Publikační činnost

Projekt a jeho aktivity byly finančně podpořeny z dotačního titulu Knihovna 21. století Ministerstva kultury ČR (2014-2017).


Fotogalerie – výběr

Ohlédnutí za tím, co se v průběhu r. 2017 událo na poli mangy a anime, spojeno se slavnostním vyhlášení výsledků soutěže o tablet Jiří Mahen v komiksu.

Datum konání: 14.12.2017



 

Nevšední životní situace, které simuluje LARP.

Datum konání: 19.7.2017



 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku