Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Výpůjční pult – vracení a půjčování všech tištěných materiálů, slouží pro evidenci vypůjčených dokumentů - v případě knih lze využít i možnost samoobslužné výpůjčky (viz níže), umožňuje výdej hesel do sítě Wi-Fi pro neregistrované čtenáře

Zařízení pro samoobslužné půjčování knih a časopisůsamoobsluha v KJM

PC kiosek – přístup do on-line katalogů knihovny

Box na knihy – prostřednictvím boxu nás můžete knižně obdarovat – a dát šanci odloženým knihám najít si další čtenáře...

Pokladna – vklady na čtenářská konta, platby poplatků z prodlení, upomínek, rezervací, placení poškozených dokumentů i vratných kaucí na cenné knihy, platby za ztráty žetonů z šatny, ztráty či poškození knih.

Šatna – každý uživatel (tedy i nečtenář) knihovny je povinen si zde odložit svrchní oděv i příruční zavazadlo.

Family Point  nabízí rodičům s malými dětmi místo pro přebalení a nakrmení dětí. V příjemném a klidném prostředí knihovny mají rodiče možnost své děti zaopatřit. Informace pro rodiny nabízí knihovna např. v podobě bezplatného internetu či nabídky knihovního fondu, který obsahuje literaturu i časopisy věnované dětem a rodičům. Dále zde najdete hračky, TV obrazovku a nově i PC kiosek s přístupem do on-line katalogů knihovny a internetu.

Koutek s nápojovým automatem – zdej je možné si zakoupit teplé nápoje a vychutnat si svůj šálek kávy v příjemném prostředí knihovny, např. při četbě oblíbené knihy.

Výtah – moderní a prosklený, zaveze vás do druhého nadzemního podlaží (2. NP), kde se nachází Knihovna pro dospělé a odd. Informačních služeb a též do 3. NP, kde má své sídlo Knihovna pro děti a mládež, Hudební knihovna a Knihovna pro nevidomé a slabozraké. Zároveň zde najdete dětskou a hudební klubovnu, ve kterých se pořádají nejrůznější akce nejen pro školy, ale i pro veřejnost. Ve třetím 3. NP lze pokračovat navazujícím výtahem do 5. NP, kde se nachází malý a velký společenský sál.

Centrální halou se v 1. NP dostanete i do Zákaznického centra a Knihovního klubu – Café + (literární kavárny).


Fotogalerie

Vytisknout stránku Vytisknout stránku