Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Zkouška NSK – Knihovník v knihovně pro děti

https://lh6.ggpht.com/uA_2gRZiyMhf-jKeHnmuT45dYcbmtdTFLazjt89mGYGEXLnz1eXtc94OPrAW9-SRoMk=w300V souladu se zákonem č. 179/2006 Sb., o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání, se Knihovna Jiřího Mahena v Brně (KJM) stala autorizovanou osobou pro profesní kvalifikaci Knihovník v knihovně pro děti (kód: 72-005-M).

O zkouškách

Uchazeči, kteří se přihlásí ke zkoušce bez absolvování vzdělávacího programu, mohou žádat o: 

  • Ústní konzultace – max. 4 hod. / 600 Kč
  • Screening (zmapování) vědomostí – max. 2 hod. / 300 Kč
  • Materiály k samostudiu  – zdarma na vyžádání

Cena

  • Cena zkoušky: 4 000 Kč

Termíny

Termíny zkoušek budou vždy zveřejněny nejpozději do 6 týdnů po obdržení přihlášky.

Přihláška


Vzdělávací program KJM

Účastníci celého vzdělávacího programu, kteří se přihlásí k závěrečné kvalifikační zkoušce dle NSK, budou o termínech zkoušky včas informováni. První termíny zkoušek jsou plánovány na období od 30. 10. do 3. 11. 2017. Kapacita vzdělávacího programu (e-kurz a přednášky) je 25 účastníků

Podmínka pro absolvování zkoušky zdarma v rámci projektu VISK1 – Model vzdělávacího programu pro pozici knihovník v knihovně pro děti

Uchazečem o zkoušku zdarma může být tedy pouze takový absolvent, který splní obě části vzdělávacího programu, tedy jak část e-learningu, tak i část s účastí celého prezenčního studia formou přednášek lektorů. Kapacita kompletního programu je 25 účastníků, proto budou přihlášky zájemců o pilotní zkoušku zdarma (s podmínkou absolvování celého vzdělávacího programu) akceptovány dle data doručení přihlášek a také dle skutečné účasti v prezenční části studia.

Samotná účast pouze v e-learningu bez vykonání zkoušky je kapacitně neomezena. Absolventi e-learningu mající zájem o vykonání zkoušky však v takovém případě hradí účast na zkoušce již z vlastních finančních zdrojů. Zkoušky NSK budou zpoplatněny dle platného Ceníku KJM pro rok 2017. Absolventům kurzů v MZK bude cena za zkouškou snížena podle počtu uznaných kompetencí.


Fotografie zkušební místnosti

Vytisknout stránku Vytisknout stránku