Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Říjen 2021

1. října 2021 – jsme koncertem KR Bandy s Katkou Rakovčíkovou oslavili Svátek seniorů. Děkuji za účast. Doufám, že se koncert líbil.

Stále musíme dodržovat roušky v uzavřených prostorách, ale doufám, že Vás to neodradí od návštěvy další akce.

14. října 2021 v 10.15 - Hudební klubovna Kobližná 4 – Solidarita a Varšavské povstání – virtuální návštěva polských muzeí. Jakým způsobem, je možné prezentovat v muzeích moderní dějiny, Vám představí Mgr. Kateřina Petrošová

            Muzea v Polsku   Muzeum Varšavského povstání v Polsku


Září 2021

20. září 2021 – POZOR! V pondělí v 17.00 hodin zahájení Setkání s polskou kulturou při příležitosti 55 výročí spolupráce partnerských měst Brna a Poznaně, pod záštitou primátorky města Brna, za účasti partnerů z Polska, Generální konzulky PL v ČRIzabelly Wołłejko-Chwastowicz a dalších hostů. Hornickou atmosféru následující akce nám navodí kapela Kamraci. Následovat bude v 18.00 hodin autorské čtení z knihy Šikmý kostel a beseda s autorkou ságy Karin Lednickou.

                                                       

23. září 2021 – v 10.00 hodin ve velkém sále v 5 NP Ústřední knihovny na Kobližné 4 bude připraven program Jak chutná Polsko – tentokráte celý věnovaný Poznani.

25. září 2021 – POZOR! V pátek!!! Zahradní inspiracevypravte se s námi opět na pozvání organizace LIPKA na pracoviště Jezírko, kde můžete načerpat inspiraci do zahrady u Jezírka plné plodů podzimu! Příjemně si odpočinete a dozvíte se spoustu zajímavostí o pěstování rostlin a přírodě. V případě deště budou aktivity probíhat v budově. (Akce je vhodná i pro pohybově znevýhodněné účastníky. Kdo byl s námi na jaře – určitě mi dá za pravdu, že to stojí za to. Pojedeme tramvají a autobusem: Sraz bude na zastávce tramvaje číslo 5 a 9 Moravské náměstí – směr „Štefánikova čtvrť“ v 8.15 hod. Společně pojedeme na konečnou, kde přestoupíme na autobus MHD č. 57 směr Útěchov nebo Vranov a vystoupíme na zastávce „U jezírka“. Ze zastávky „U jezírka“ už projdeme jen přes parkoviště až k bráně oploceného areálu se zděnou budovou pracoviště Jezírko.  Cesta je v tarifní zóně 100 a 101 (od 70 let s občanským průkazem zdarma).
Prosím o Vaše registrace na mailové adrese subrova@kjm.cz nebo osobně v registracích v Zákaznickém centru KJM na Kobližné 4, abych mohla nahlásit předem naši účast.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku