Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Září 2019

19. 9. Podzimní tančírna se Swing Wings (v 10:15, Velký sál v 5. NP Ústřední knihovny na Kobližné 4)

Taneční škola Swing Wings se zaměřuje se na swingové tance, které vznikaly v 20. až 40. letech minulého století. Pořádá kurzy, tančírny a večírky věnované tancům, jako jsou Lindy Hop, Charleston, Balboa, Shag a Solo neboli Autentický Jazz.

23. 9. Muzikoterapeutická prožitková relaxace (Brněnské dny pro zdraví), 17:00 – 18:30, Malý sál v 5. NP Ústřední knihovny na Kobližné 4

Celostní muzikoterapie pro dospělé za účelem celkového tělesného i psychického uvolnění a  energizaci těla i duše.
POZOR! Je nutné se předem zarezervovat na muzikoterapie@kjm.czPočet účastníků akce je omezen.

25. 9. Zaostřeno na zdraví (Brněnské dny pro zdraví), 10:00–17:00, Atrium Ústřední knihovny na Kobližné 4

Analýza složení těla na přístroji InBody, vyšetření zraku a odhalení očních vad, měření krevního tlaku, cukru a cholesterolu v krvi, žilní poradna, edukační výstava na téma výživové mýty a množství cukru v potravinách. Akci pořádá statutární město Brno ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena v Brně, CM Optik, Recetox PřF MU, společností STOB a Žilní poradnou.

25. 9. Jak se vyznat v módních výživových trendech? (Brněnské dny pro zdraví), 10:30–11:30, Malý sál v 5. NP Ústřední knihovny na Kobližné 4

Bez lepku, bez mléka, bez masa, bez sacharidů či bez "éček"? Jaký výživový směr je nejlepší? Naučte se rozumět výživě jednoduše a s nadhledem! Přednáška pro veřejnost spojená s diskusí.

30. 9. Den pro seniory v Mahence, 10:30–12:30, Atrium Ústřední knihovny na Kobližné 4

Vystoupení komorního pěveckého sboru Poznaňské Senioritki, jenž sdružuje seniorky z celé Poznaně a okolí, přičemž nejmladší dámě v souboru je 63 a té nejstarší 76 let. V repertoáru můžete slyšet písničky z celého světa, včetně afrických, amerických či hebrejských. A samozřejmě polských. Velký zájem diváků vzbuzují rovněž pestré kostýmy a zábavné pomůcky.

Trénovaná paměť nás nezradí…, Velký sál v 5. NP Ústřední knihovny na Kobližné 4

Po skončení koncertu komorního souboru Poznaňské Senioritki bude následovat malá ukázka tréninku paměti

Vytisknout stránku Vytisknout stránku