Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

Logo 100 let KJM

Výročí 100 let KJM

Knihovna má 100 let! Celý rok 2021 se tak ponese ve znamení oslav a překvapení, která pro vás chystáme. Vše pohromadě najdete v nové záložce hlavního menu 100 let KJM.

Od 1. června do 30. září probíhá Velké putování za poznáním Knihovny Jiřího Mahena – putovní hra, po jejímž úspěšném ukončení budete odměněni cennými dary a dostanete šanci ucházet se o část pokladu.

Knihovna své výročí připomněla výstavou 100 let, 100 otisků KJM. Nyní můžete jednotlivé panely z výstavy postupně najít i na našich pobočkách. Tabulka s rozpisem ke stažení zde.


!! Nová služba - platby online !!

Vážení čtenáři,
od 1. září je v platnosti nová služba pro platby za služby knihovny, která vaše platby usnadní a zrychlí, abyste mohli pokračovat v čerpání dalších služeb okamžitě a bez čekání.
Knihovní systém umožňuje úhradu za služby, které poskytuje Knihovna Jiřího Mahena v Brně, uživatelům knihovny prostřednictvím platební brány městského e-shopu Brno iD, tj. úhradu za služby online.
Podrobné informace 
k platbám naleznete na stránce Knihovna online (dole), kde najdete Manuál k platbám a odkaz na Nápovědu v katalogu IPAC.

Ve spolupráci s e-shopem Brno iD nabízíme čtenářům s propojeným full účtem další novinku v podobě ryhlého přístupu z e-shopu, z modulu Knihovna, do jejich čtenářského konta v katalogu knihovny - rychle a snadno. 


Setkání s polskou kulturou v Brně

Poznaň je partnerským městem Brna již 55 let a my vás při této příležitosti zveme na Setkání s polskou kulturou v Brně. Akce a výstavy související s polskou kulturou budete moci navštívit po celé září a věříme, že se na nich s vámi uvidíme!


Šikmý kostel

Zveme vás na setkání s Karin Lednickou, autorkou historické série Šikmý kostel, které se koná v rámci Setkání s polskou kulturou v Brně. Akce proběhne v pondělí 20. září od 18.00 v Ústřední knihovně, buďte u toho s námi!


Osvětové přednášky trénování paměti na pobočkách KJM

Jak funguje náš mozek? Proč je dobré trénovat paměť? Jak poznáme, že něco není s naší pamětí v pořádku? Nejen na tyto otázky najdeme odpověď spolu s praktickými cvičeními. Délka přednášky cca 1 hodina. Vstup zdarma.

Termíny:
22. 9. od 14:00 Lesná, Haškova 4
23. 9. od 14:00 Vinohrady, Velkopavlovická 25
7. 10. od 10:30 Ústřední knihovna, Kobližná 4, Velký sál


Poprvé do školy – Poprvé do knihovny

Rodiče,
půjdou Vaše děti  Poprvé do školy? Vezměte je také Poprvé do Knihovny! V září a říjnu jsou registrace i přeregistrace pro prvňáčky zdarma na všech našich provozech. V Týdnu knihoven (4. – 10. října) se pak uskuteční slavnostní pasování, sledujte aktuální program ve své knihovně!


Integrační aktivity v Knihovně Jiřího Mahena v Brně 2021: ŽIJEME V JEDNOM MĚSTĚ, ALE ZNÁME SE?

Knihovna Jiřího Mahena v Brně v roce 2021 realizuje projekt zaměřený na cizince žijící v Brně. Náš projekt je součástí širšího projektu „Integrace cizinců ve městě Brně II“, spolufinancovaném Ministerstvem vnitra ČR. Jeho hlavním řešitelem je Statutární město Brno a Knihovna Jiřího Mahena v Brně je zde se svým podprojektem v roli jednoho z partnerů. V letošním roce se zaměřujeme především na vietnamskou a ukrajinskou komunitu. Seznamte se s podrobnějšími informacemi o projektu.


Záložka do knihy spojuje školy

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knihovna Jiřího Mahena v Brně vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2021 12. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia Záložka do knihy spojuje školy: Okouzlující svět knižních příběhů, pohádek a básní. Elektronické přihlášky jsou přijímány přes tento odkaz do 24. září 2021https://forms.gle/25uD5Cm6A3R5ConFA.


Výstava 100 let, 100 otisků KJM na pobočkách

Knihovna své výročí připomněla výstavou fotografií míst, která jsou spjata s knihovnou a s osobou Jiřího Mahena nazvanou 100 let, 100 otisků KJM. Nyní můžete jednotlivé panely z výstavy postupně najít i na našich pobočkách. Tabulka s rozpisem ke stažení zde.


KNIHOVNA ONLINE

Všechny aktivity konané online a služby knihovny poskytované elektronicky nebo online, nejen v době uzavření knihovny, naleznete v přehledu na webu KJM – Knihovna online.


Dotazy a podněty ke knihovnímu systému ARL

Dotazy, připomínky a podněty k novému knihovnímu systému a katalogu nám můžete psát na e-maily aktualizace1@kjm.cz a aktualizace2@kjm.cz.


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku