Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

Nový knihovní systém

Vážení čtenáři a návštěvníci,

dovolujeme si vás upozornit, že z důvodu přechodu na nový knihovní systém ARL budou ve dnech 10. – 15. listopadu 2018 uzavřeny všechny provozy Knihovny Jiřího Mahena v Brně. V těchto dnech rovněž dojde k přerušení veškerých on-line služeb přes webové stránky knihovny.

Po testovací fázi, která proběhla začátkem měsíce října, proběhne v době uzavření knihovny ostrý převod dat do nového systému, což např. u výpůjček čítá 22 milionů záznamů.

V zájmu hladkého přechodu na nový systém budou jednotlivé provozy otevírány postupně. První bude otevřena Ústřední knihovna, a to v pátek 16. listopadu 2018. Přesný harmonogram otevírání ostatních provozů naleznete v přiložené tabulce.

Vzhledem k uzavření knihovny vám budou automaticky prodlouženy výpůjční lhůty, umožníme rovněž zapůjčení většího množství knihovních jednotek než je obvyklých 25 kusů.

Nový knihovní systém vám přinese větší přehlednost a funkčnost, rozšíření on-line služeb (např. on-line platby), sms službu či větší informovanost o výpůjčkách. O všech těchto službách vás budeme postupně informovat, a to prostřednictvím webových stránek či osobní asistence knihovníků.

Zavedení nového knihovního systému je součástí projektu „Moderní a efektivně řízená přátelská knihovna“, financovaného z fondů Evropské unie.

V případě jakýchkoliv dotazů nás, prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailů aktualizace1@kjm.cz a aktualizace2@kjm.cz, případně na tel.: 542 532 141.

Harmonogram otevírání poboček najdete zde.


Velký knižní čtvrtek

Srdečně vás zveme na setkání s českými autory, které se koná 25. října v rámci Velkého knižního čtvrtku. Přijďte se seznámit s podzimními knižními novinkami, pobesedovat s jejich tvůrci či získat autogram. Knihy autorů budou v prodeji na místě se slevou 20%.


Vyhlášení soutěže Ať žije republika!

Knihovna pro děti a mládež na začátku září vyhlásila výtvarnou soutěž ke 100. výročí rebubliky. Osmičlená porota vybrala z téměř 90 účastníků 17 vítězů, na které čeká odměna v Ústřední knihovně (3. NP, Knihovna pro děti a mládež) od 17. října do 16. listopadu. Celé vyhlášení soutěže najdete  zde.


Čtenářský diář 2019

Nový čtenářský diář na rok 2019 je v prodeji v Zákaznickém centru Ústřední knihovny na Kobližné 4, cena: 160 Kč. 

 


Jižní Morava čte 2018

Letos byl zahájen již 3. ročník literární a výtvarné soutěže Jižní Morava čte (v KJM). Tématem projektu na podporu čtenářství v Jihomoravském kraji je "Moje obec - moje město - můj kraj za 100 let". Pravidla soutěže a další informace naleznete na webu Jižní Morava čte. Projekt je spolufinancován Jihomoravským krajem.  


Poprvé do školy – Poprvé do knihovny

V září jsme otevřeli již 16. ročník projektu na podporu dětského čtenářství Poprvé do školy – Poprvé do knihovny. I v tomto roce získají malí prvňáčci bezplatnou registraci do knihovny, budou pasováni na rytíře knih a čtenáře knihovny a zúčastní se bohatého doprovodného programu.


Informace o zpracování osobních údajů 

GDPRV nakládání s osobními údaji v Knihovně Jiřího Mahena v Brně respektujeme požadavky vyplývající z Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 o ochraně osobních údajů, které nabylo účinnost 25. 5. 2018 i s návaznou legislativou České republiky (dále jen GDPR):


Vytisknout stránku Vytisknout stránku