Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

Mimořádné uzavření knihovny - Vánoce

Vážení čtenáři a návštěvníci, z důvodu vánočních svátků budou ve dnech 23. 12. 2019 až 1. 1. 2020 uzavřeny všechny provozy knihovny. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné a klidné prožití svátečních dnů.


Spisovatelé do knihoven

Zveme Vás na další autorské čtení v rámci projektu Spisovatelé do knihoven. Tentokrát se můžete těšit na básníka a překladatele Jana Škroba, akce se uskuteční v úterý 10. prosince v 17:30.


 Lidové zpěvy z východní Moravy

Ve čtvrtek 12. prosince od 18:00 se uskuteční hudební pořad Lidové zpěvy z východní Moravy . Pořad povede producent Jiří Plocek, budeme se na Vás těšit!


Čtenářský diář 2020 v prodeji

Unikátní Čtenářský diář na rok 2020 si za 170 Kč můžete zakoupit v našem e-shopu (je nutná platba předem na účet) nebo osobně v Zákaznickém centru Ústřední knihovny (Kobližná 4).


Knihovna Jiřího Mahena součástí e-shopu Brno iD

Knihovna jako ověřovací místo Brno i

Ověřování nových nebo změněných osobních údajů účtu Brno iD je možné na všech automatizovaných provozech Knihovny Jiřího Mahena v Brně a tím získat nebo aktualizovat svůj status.

ModuKnihovna v Brno iD a průkaz Brno iD platný jako čtenářský průkaz KJM 

Modul Knihovna propojuje e-shop Brno iD s knihovním systémem Knihovny Jiřího Mahena v Brně a umožňuje čtenářům napojení svého existujícího čtenářského konta v knihovně na ověřený účet v e-shopu. Lze pak vidět stav svého čtenářského konta nebo provádět platby (vklad na konto, platba registrace nebo dluhu) – online. Lze zakládat nové čtenářské účty v knihovně přímo z e-shopu Brno iD a využívat bankovní kartu (průkaz Brno iD nebo e-šalinkartu), kterou si spárujete se svým čtenářským účtem, jako čtenářský průkaz v knihovně (na všech provozech KJM). U nově online vytvořených účtů je nutné nejpozději do 30 dnů podepsat tištěnou přihlášku v knihovně, jinak bude služba zablokována. 


Dotazy a podněty ke knihovnímu systému ARL

Dotazy, připomínky a podněty k novému knihovnímu systému a katalogu nám můžete psát na e-maily aktualizace1@kjm.cz a aktualizace2@kjm.cz.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku