Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

Křest knihy Pavla Čecha O Červenáčkovi

Ve středu 23. října od 17:00 se uskuteční křest nové komiksové knihy malíře Pavla Čecha s názvem O Červenáčkovi. Součástí křestu bude i beseda s autorem a autogramiádou. V úterý 22. října 16:00 končí soutěž (ochoz, 3. NP) k doprovodné výstavě Pocta Rychlým šípům , jejíž výsledky budou na křestu vyhlášeny.


Velký knižní čtvrtek

Srdečně vás zveme na setkání s autory velkočtvrtečních titulů , které se uskuteční 24. října od 17:00. Tentokrát se můžete těšit na Aleše Palána, Pavla Čecha, Tomáše Šebka či Martina Sodomku.


Jiří Mahen: Dezertér

Ve čtvrtek 24. října od 17:30 se na Mahenově památníku uskuteční přednáška  zaměřená na hru Jiřího Mahena Dezertér. Pořadem provede literární a divadelní kritik Mgr. et Mgr. Marek Lollok, Ph.D.


Poprvé do školy, poprvé do knihovny

V rámci již 17. ročníku projektu Poprvé do školy, poprvé do knihovny mají prvňáčci možnost získat zdarma registraci do knihovny. Více informací najdete zde.


Knihovna Jiřího Mahena součástí e-shopu Brno iD

Průkaz Brno iD platný jako čtenářský průkaz KJM - new!

Nově od 16. 9. 2019 bude možné zakládat nové čtenářské účty v knihovně online přímo z e-shopu Brno iD a využívat bankovní kartu (průkaz Brno iD nebo e-šalinkartu), kterou si spárujete se svým čtenářským účtem, jako čtenářský průkaz v knihovně (na všech provozech KJM). U nově online vytvořených účtů je nutné nejpozději do 30 dnů podepsat tištěnou přihlášku v knihovně, jinak bude služba zablokována.

Knihovna jako ověřovací místo Brno i

Od 1. 10. 2019 máte možnost nechat si ověřit nové nebo  změněné osobní údaje účtu Brno iD na všech automatizovaných provozech Knihovny Jiřího Mahena v Brně a tím získat nebo aktualizovat svůj status.

ModuKnihovna v Brno i

Od 1. 6. 2019 je veřejně spuštěn modul Knihovna , tedy propojení e-shopu Brno iD s novým knihovním systémem Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Modul čtenářům umožňuje napojit si své existující čtenářské konto v knihovně na ověřený účet v e-shopu, vidět stav svého čtenářského konta a doplnit si peníze na finanční konto v knihovně, zaplatit prodloužení čtenářské registrace nebo uhradit případné poplatky a upomínky – online.


Dotazy a podněty k systému ARL

Dotazy, připomínky a podněty k novému systému ARL nám můžete psát na e-maily aktualizace1@kjm.cz a aktualizace2@kjm.cz.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku