Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

Logo 100 let KJMVýročí 100 let KJM

Knihovna má 100 let! Pokračujeme! - taktéž celý rok 2022 se ponese ve znamení oslav, neboť 20. listopadu uplyne 100 let od jejího otevření (ústřední knihovna včetně 14 poboček).
Všechny informace k výročí KJM najdete v nové záložce hlavního menu 100 let KJM
Knihovna si své výročí vzniku připomněla výstavou 100 let, 100 otisků KJM. Části výstavy můžete najít i letos na našich pobočkách.
Tabulka s rozpisem ke stažení (xlsx – 16,5 kB) .


Uzavření pobočky v Ořešíně

Z důvodu nemoci je pobočka v Ořešíně (U Zvoničky) do odvolání uzavřena. Všechny termíny vracení dokumentů z těchto dnů jsou posunuty do doby otevření. Knihy na vrácení můžete vhodit do návratového boxu před knihovnou.

Děkujeme za pochopení.


Michal Tallo v KJM

Srdečně vás zveme na literární večer se slovenským básníkem Michalem Tallem, který představí svou novou sbírku básní a ve druhé části programu publiku přiblíží nesmírně živé a v ČR prakticky neznámé aktuální dění na slovenské literární scéně. V úterý 24. 5. 2022 v 17:00, více informací naleznete v Kalendáři akcí KJM .


Nový Knihovní řád KJM

Vážení čtenáři a návštěvníci,
s účinností od 1. 6. 2022 se poskytované služby KJM řídí novým Knihovním řádem KJM. Prosíme naše uživatele, aby se s tímto dokumentem seznámili a případné dotazy směřovali na svou knihovnici / svého knihovníka.

Děkujeme za vaši přízeň!


Nová databáze audioknih

Na základě výsledku průzkumu mezi čtenáři jsme do naší nabídky zařadili prozatím zkušební přístup k databázi Naxos Spoken Word Library, která nabízí mluvené slovo v cizích jazycích. Najdete zde bohatý výběr audioknih v angličtině, němčině, francouzštině a dalších jazycích. Připojení k databázi je možné v Hudební knihovně a je pouze pro čtenáře s platnou registrací.


Nabídka! - nepotřebný majetek KJM

Nabízíme neupotřebitelný majetek, který pro své opotřebení není určen k další opravě.

Bližší informace a seznam majetku na Nabídka majetku .


Hledáme údržbáře,

technicky zdatného člověka, který bude mít na starosti údržbu a opravy na provozech KJM. Bližší informace na Volná místa  


 Ukrajina       

 


Dotazníkový průzkum 2021 - závěry

Na webu dotaznik2021 přinášíme aktuální informace k uzavřenému a vyhodnocenému dotazníkovému průzkumu čtenářů KJM.


Novinka! - přístup do Infobanky ČTK

Díky grantové podpoře Evropské unie mají české knihovny možnost získat pro své čtenáře a návštěvníky přístup do Infobanky ČTK. Do této on-line databáze denně přibývají stovky aktuálních zpráv z domova i ze světa. Od 1. 3. 2022 do 31. 12. 2022 ji mohou využívat rovněž čtenáři a návštěvníci Ústřední knihovny, a to na vyhrazených počítačích v Zákaznickém centru a u pultu Informačních služeb v 2.NP.                   


Dotazy a podněty ke knihovnímu systému ARL

Dotazy, připomínky a podněty k novému knihovnímu systému a katalogu nám můžete psát na e-maily aktualizace1@kjm.cz a aktualizace2@kjm.cz.


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku