Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality


Letní otevírací doba knihovny

Milí čtenáři, věnujte prosím pozornost letní otevírací době našich provozů. Tato půjčovní doba bude platná od 29. 6. do 31. 8. 2019. Přejeme Vám příjemně strávené letní dny.


Nastavení hesla do wifi pro nové čtenáře

Pro přístup k wifi kjm-ctenář je nutné nastavit si heslo v katalogu IPAC. Tuto možnost najdete po přihlášení do svého čtenářského konta v "Nastavení účtu". Je možné použít stejné heslo, které používáte pro přihlášení do čtenářského konta.


Sloučení webů eReading a Palmknihy

Vážení čtenáři, web eReading.cz skončil a sloučil se s webem Palmknihy.cz . Váš účet bude fungovat i tam a spojením sil vznikne nová aplikace na čtení e-knih a nabídka v našem on-line katalogu se brzy rozšíří o tisíce e-knih. Těšte se!


Aktuální programy expresivních terapií

V září se můžete těšit na tyto akce:

Počet účastníků je omezen, je nutné si předem zakoupit vstupenky v Hudební knihovně (Kobližná 4, 3. NP). Cena vstupenky je 50 Kč.

Také začíná Podzim expresivních terapií, letos s názvem Hlas a dech:


Knihovna Jiřího Mahena součástí e-shopu Brno iD

Průkaz Brno iD platný jako čtenářský průkaz KJM - new!

Nově od 16. 9. 2019 bude možné zakládat nové čtenářské účty v knihovně online přímo z e-shopu Brno iD a využívat bankovní kartu (průkaz Brno iD nebo e-šalinkartu), kterou si spárujete se svým čtenářským účtem, jako čtenářský průkaz v knihovně (na všech provozech KJM).

Knihovna jako ověřovací místo Brno i

Od 31. 5. 2019 máte možnost nechat si ověřit nové nebo  změněné osobní údaje účtu Brno iD na 13 vybraných provozech Knihovny Jiřího Mahena v Brně  a tím získat nebo aktualizovat svůj status.

ModuKnihovna v Brno i

Od 1. 6. 2019 je veřejně spuštěn modul Knihovna , tedy propojení e-shopu Brno iD s novým knihovním systémem Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Modul čtenářům umožňuje napojit si své existující čtenářské konto v knihovně na ověřený účet v e-shopu, vidět stav svého čtenářského konta a doplnit si peníze na finanční konto v knihovně, zaplatit prodloužení čtenářské registrace nebo uhradit případné poplatky a upomínky – online.


Dotazy a podněty k systému ARL

Dotazy, připomínky a podněty k novému systému ARL nám můžete psát na e-maily aktualizace1@kjm.cz a aktualizace2@kjm.cz.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku