Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

Logo 100 let KJM

Výročí 100 let KJM

Knihovna má 100 let! Celý rok 2021 se tak ponese ve znamení oslav a překvapení, která pro vás chystáme. Vše pohromadě najdete v nové záložce hlavního menu 100 let KJM.

Knihovna své výročí připomněla výstavou 100 let, 100 otisků KJM. Nyní můžete jednotlivé panely z výstavy postupně najít i na našich pobočkách. Tabulka s rozpisem ke stažení zde.


Mimořádné uzavření pobočky Slatina

Z provozních důvodů je pobočka ve Slatině, Jihomoravské nám. 1, od 1. 12. do 14. 12. uzavřena. Všechny termíny vrácení dokumentů z tohoto období jsou posunuty do doby otevření. Knihy a časopisy můžete vracet do návratového boxu v mezipatře budovy. Děkujeme za pochopení. 


Mimořádná změna otevírací doby Ústřední knihovny

Z důvodu zhoršující se epidemické situace zavádíme nová organizační opatření. Od pondělí 22. 11. 2021 až do odvolání dochází ke změně otevírací doby. Ústřední knihovna je v pracovní dny otevřena od 10:00 do 18:00 a Zákaznické centrum od 8:00 do 18:00. Pro sobotu k žádné změně nedochází - Zákaznické centrum i ostatní provozy Ústřední knihovny jsou otevřeny od 10:00 do 14:00. Děkujeme za pochopení.


Adventní kalendář KJM

Vánoce jsou tady a k nim neodmyslitelně patří i adventní kalendář. A proto jsme si pro vás jeden připravili! Každý den do Štědrého večera na vás bude v nějakém zákoutí knihovny čekat schovaný klíč, který vám otevře dvířka k aktuálnímu políčku, v němž najdete menší, nebo větší dárek – záleží na dni. Nápovědu, kde se klíč nachází, najdete každý den ve Stories našeho Facebooku a Instagramu. 

                         


Gustav Brom a vokalisté

Kmenoví, hostující i náhodní. Rozhlasovými nahrávkami těch, kterým se poštěstilo spolupracovat s legendárním brněnským kapelníkem, vás provede 9. 12. v 18.00 ve Velkém sále jazzman Jan Dalecký. Více informací najdete zde.


Jak v knihovnách budovat a úspěšně provozovat maker space

Dne 2. Listopadu proběhl v prostorách Knihovny Jiřího Mahena v Brně seminář Jak v knihovnách budovat a úspěšně provozovat maker space a jak uspět se žádostí o dotaci ve VISK 3 zaměstnavatelské sekce SKIP ČR (Sdružení knihovníků a informačních pracovníků České republiky). Ze semináře vznikl videozáznam, díky kterému získáte přehled o problematice zřizování Maker Space v knihovnách v ČR a rady při podávání žádostí v programu VISK 3. Záznam tímto poskytujeme širší odborné veřejnosti. Program semináře naleznete zde.

Videoprezentaci Toda Colegrova najdete na tomto odkazu.


Dotazy a podněty ke knihovnímu systému ARL

Dotazy, připomínky a podněty k novému knihovnímu systému a katalogu nám můžete psát na e-maily aktualizace1@kjm.cz a aktualizace2@kjm.cz.


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku