Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

Logo 100 let KJMVýročí 100 let KJM

Knihovna má 100 let! Pokračujeme! - taktéž celý rok 2022 se ponese ve znamení oslav, neboť 20. listopadu uplyne 100 let od jejího otevření (ústřední knihovna včetně 14 poboček).
Všechny informace k výročí KJM najdete v nové záložce hlavního menu 100 let KJM


Zahradní slavnost ve středu 24. 8. v Maloměřicích

Srdečně vás zveme do malebné knihovní zahrady v Maloměřicích na odpoledne plné slunce, hudby a literárních, tvořivých i kulinářských workshopů, na setkání nejen s ukrajinskou kulturou. Ve středu 24. 8. 2022 od 14:00, více informací naleznete v Kalendáři akcí KJM .


Hledáme nového knihovníka/knihovnici na pobočku v Husovicích

Zajímají vás knihy, komunikace se čtenáři a kulturní či vzdělávací akce? Chcete se stát součástí Knihovny Jiřího Mahena v Brně, instituce s bohatou tradicí a stoletou historií?
Pokud ano, dočtete se více v sekci volná pracovní místa.
Pozice je vhodná i pro studenty, maminky na mateřské dovolené či aktivní seniory s praxí či zájmem o knihovnictví.


Komorní koncert v Ústřední knihovně KJM

Nenechte si ujít letní hudební zážitek Setkání v proměnách času. Housle, viola a violoncello – Zach, Vranický, Vivaldi. V pondělí 29. 8. 2022 od 17:30, více informací naleznete v Kalendáři akcí KJM .


Záložka do knihy spojuje školy 2022

Národný inštitút vzdelávania a mládeže a Knihovna Jiřího Mahena v Brně vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2022 13. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia Záložka do knihy spojuje školy: Můj literární příběh čeká na Tvé přečtení. Elektronické přihlášky jsou přijímány přes tento odkaz: https://forms.gle/J2ysE7m2LGXUD76XAPřihlašování je možné do 23. 9. 2022. Více informací naleznete v Centru dětského čtenářství .


Hráškohraní aneb 17+1 podob Mendela

Letní soutěž pro malé i velké je v plném proudu a vy můžete až do 31. 8. 2022 zažít spoustu zábavy včetně mendelovské šifrovačky, únikovky či kvízu. Více informací naleznete v Kalendáři akcí KJM .


Prázdninová otevírací doba

Vážení čtenáři,
upozorňujeme vás na 
prázdninovou otevírací dobu platnou pro období 1. 7. - 31. 8. 2022. Podrobné informace naleznete na našich stránkách – prázdninová otevírací doba všech jednotlivých provozů KJM .


Hledáme nového pracovníka do oddělení EUROPE DIRECT!

Zajímá vás problematika Evropské unie? Chcete pomoci lidem najít informace a zodpovědět jejich otázky týkající se problematiky EU? Nebojíte se vystupovat před veřejností, máte nápady na besedy a přednášky týkající se témat souvisejících s EU pro školy i širokou veřejnost? Chcete se stát členem týmu informačního střediska EUROPE DIRECT v Knihovně Jiřího Mahena v Brně? Pokud ano, dočtete se více na stránce volná pracovní místa.


E-výpůjčky - nová aplikace!

Vážení čtenáři,
od 28. 6. 2022 je k dispozici nová mobilní aplikace Palmknihy pro čtení e-výpůjček. Od tohoto data již nefunguje aplikace eReading. Stáhněte si novou aplikaci, přihlaste se do ní a naleznete tam své stažené, rozečtené e-knihy, které jste měli v aplikaci eReading. Nápověda k nové aplikaci Palmknihy. Proces e-výpůjčky zůstává stejný.


Dočasně nedostupný návratový box v Žabovřeskách

Vážení čtenáři,
před pobočkou knihovny v Žabovřeskách je z technických důvodů dočasně nedostupný návratový box na knihy. Děláme vše pro to, abychom ho co nejdříve umístili zpět.
Děkujeme za pochopení.


Audioknihy přístupné z domu

Od 1. 6. 2022 spouštíme vzdálený přístup k databázi cizojazyčných audioknih Naxos Spoken Library. Stačí mít platnou registraci a připojení k internetu. Najdete zde bohatý výběr mluveného slova v angličtině, němčině, francouzštině a dalších jazycích. Více o tom, jak se připojit na Naxos Spoken Word Library

  


 Ukrajina       

 


Dotazníkový průzkum 2021 - závěry

Na webu dotaznik2021 přinášíme aktuální informace k uzavřenému a vyhodnocenému dotazníkovému průzkumu čtenářů KJM.


Novinka! - přístup do Infobanky ČTK

Díky grantové podpoře Evropské unie mají české knihovny možnost získat pro své čtenáře a návštěvníky přístup do Infobanky ČTK. Do této on-line databáze denně přibývají stovky aktuálních zpráv z domova i ze světa. Od 1. 3. 2022 do 31. 12. 2022 ji mohou využívat rovněž čtenáři a návštěvníci Ústřední knihovny, a to na vyhrazených počítačích v Zákaznickém centru a u pultu Informačních služeb v 2.NP.                   


Dotazy a podněty ke knihovnímu systému ARL

Dotazy, připomínky a podněty k novému knihovnímu systému a katalogu nám můžete psát na e-maily aktualizace2@kjm.cz.


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku