Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality


!Uzavření celé sítě KJM!

Vážení čtenáři a návštěvníci,
ve vazbě na vyhlášení NOUZOVÉHO STAVU V ČR ukládá zřizovatel KJM - Statutární město Brno - okamžité uzavření všech provozů KJM a služeb pro veřejnost.
Z hygienických a bezpečnostních důvodů jsou mimo provoz všechny návratové boxy.
K dispozici budou, jako informační linka, e-maily: vypujcky@kjm.cz , aktualizace2@kjm.cz
Podrobné informace k uzavření KJM.    


Základní informace a pomoc

Obecné informace o epidemii: www.okoronaviru.cz .
Praktické informace: www.karantena.eu .
Požádejte/nabídněte pomoc na webu dobrovolníků: www.pomocdodomu.cz .
Pomozme si mezi sebou: www.sousedskapomoc.cz.
Dobrovolnické centrum MUNI: www.munipomaha.cz .
Informace Magistrátu města Brna: www.brno.cz/koronavirus .

Krizové linky pro seniory: 800 140 800 (Magistrát města Brna), 800 200 007 (Elpida), 840 111 122 a 800 190 011 (Senior Point), 800 157 157 (Život 90).
Nabídněte pomoc Vašim sousedům či známým rozvěšením tohoto  plakátu s vaším telefonním číslem.


Výzva! Chybí roušky! Pomůžete? Umíte je ušít?

Vážení čtenáři, přátelé Knihovny Jiřího Mahena!
Obracíme se na vás s prosbou v souvislosti s nedostatkem roušek. Na základě požadavku Magistrátu města Brna si vás dovolujeme požádat o pomoc. Máte-li možnost bavlněné roušky vyrobit, následně je možné předat je na Odbor sociální péče MMB, Koliště 19, kde je nonstop příjem - odtud budou putovat na Odbor obrany MMB k další distribuci. 


Nominujte svého kadidáta do hodnotící komise

Město Brno hledá pro nové funkční období odborné členy hodnoticích komisí pro dotační programy v oblasti kultury.  Svého kandidáta může navrhnout i široká veřejnost, nominace je možné zasílat na e-mail hujnakova.pavla@brno.cz do konce dubna. Podrobnější informace najdete v  tomto dokumentu.


Speciální číslo časopisu Impulsy

Připravili jsme pro vás mimořádné číslo časopisu Impulsy , které přináší rady, jak trávit volný čas v karanténě. Najdete v něm zdroje důvěryhodných informací, tipy na vzdělávaní pro děti i dospělé  a také oddechové aktivity. Přejeme příjemné čtení.


#Knihovnyprotiviru

Knihovny společně spustily webového průvodce protiviru.knihovny.cz , kde najdete velké množství elektronických zdrojů. Kromě odborné literatury se zde nachází i oddechová četba a literatura pro děti, všechny dokumenty je možné číst zdarma a legálně.


Nabídka alternativní četby pro malé i velké čtenáře!

Milí čtenáři,
protože vám v tuto chvíli nemůžeme poskytnout tištěné dokumenty, nabízíme e-knihy volně ke stažení ze zdrojů digitálních knihoven. Na 31 dnů máte možnost vypůjčit si současně 3 e-knihy od eReadingu a 3 e-knihy od Flexibooks. Pro "čtení ušima" můžete využít rozhlasový čtenářský deník  nebo audioknihy všech žánrů k volnému využití.


Hlasujte o jménu lodi

Vyberte jméno pro nově zrekonstruovanou loď, která se v létě 2020 opět zařadí do flotily Brněnské přehrady. Hlasovat můžete v průběhu března a dubna online na portálu brnoid.cz . Anketu pořádá Magistrát města Brna.


Dotazy a podněty ke knihovnímu systému ARL

Dotazy, připomínky a podněty k novému knihovnímu systému a katalogu nám můžete psát na e-maily aktualizace1@kjm.cz a aktualizace2@kjm.cz.


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku