Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

AUTOMATIZOVANÝ SYSTÉM PRÁVNÍCH INFORMACÍ – ASPI

Automatizovaný systém právních informací (ASPI) umožňuje přístup k aktualizovaným a přehledně strukturovaným právním datům.

ASPI obsahuje všechny právní předpisy současné české a slovenské Sbírky zákonů, Sbírky mezinárodních smluv, Sbírky zákonů a nařízení ČSR, předpisy ES/EU, předpisy ministerstev a ústředních orgánů, právní předpisy vydávané kraji, předpisy měst a obcí, nálezy Ústavního soudu publikované ve Sbírce zákonů, předpisy vydané před rokem 1945 včetně zákonů bývalého Rakouska-Uherska a další.

Systém umožňuje posun po časové ose, a proto lze zobrazit podobu předpisu v určitém období. Lze vyhledat seznam novelizací právních předpisů, navazující a související právní předpisy a literaturu, porovnávat změny v různých zněních zákona a mnohé další.


PŘÍSTUP

Přístup do databází je umožněn pouze registrovaným čtenářům. KJM má přístup pomocí programu přístupného na vyhrazeném PC v Informačním službách ve 2. NP. Dále se můžete k databázi připojit i v Čítárně a studovně ve 2. NP a v Zákaznickém centru (1. NP).

Vytisknout stránku Vytisknout stránku