Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

2. TÝDEN ČTENÍ DĚTEM

O projektu

Nezisková organizace Celé Česko čte dětem otevřela 31. května 2012 slavnostní inaugurací v Divadle Bolka Polívky v Brně další ročník Týdne čtení dětem v České republice. Od 1. do 7. června v celé zemi probíhaly nejrůznější akce - čtení známých osobností, setkání s autory knih, čtenářské a výtvarné hry a soutěže, literární happeningy, výstavy knih či setkání pro rodiče atd.

„Prostřednictvím 2. TÝDNE ČTENÍ DĚTEM chceme široké veřejnosti ukázat, že každodenní čtení dítěti pro radost je nejúčinnější metodou výchovy člověka samostatně uvažujícího, člověka kulturního, jenž postupuje eticky, a který si v životě umí poradit rozumem, nikoli silou,“ sdělila ředitelka obecně prospěšné společnosti Eva Katrušáková. 

V rámci Týdne čtení dětem v ČR se mohli Brňané v KJM těšit na autorské čtení v Knihovně Jiřího Mahena na ulici Kobližná 4 - (5. 6.) Vlasta Švejdová četla dětem z MŠ pohádky a říkadla ze svých kniha, (6. 6.) Markéta Baňková představila svou knihu Straka v říši entropie (součástí akce bylo i vystoupení divadla ÚDIF, tedy Úžasného divadla fyziky), a na akci Celé Brno čte dětem, souběžné čtení na vybraných pobočkách KJM a v Ústřední knihovně (7. 6.).


Podrobný program KJM

Autorské čtení v knihovně Jiřího Mahena

Známá ilustrátorka dětských knih a spisovatelka Vlasta Švejdová četla dětem z MŠ pohádky a říkadla ze svých knih.

Autorské čtení v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné

Spisovatelka, vítězka soutěže Magnesia Litera, Markéta Baňková četla číst ze své knihy fyzikálních bajek - Straka v říši entropie. Program byl doplněn Úžasným divadlem fyziky a jejich pokusy. Program vhodný pro žáky 1. stupně ŽŠ.

Brno čte dětem" na pobočkách A V Ústřední knihovně Jiřího Mahena 

ČtenÍ, hranÍ a povídat o knížkách a knižních hrdinech.

Záštitu na celým týdnem čtení převzal primátor města Brna Roman Onderka i hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Statutární město Brno pak celou akci finančně podpořilo.


Fotogalerie

Realizováno v rámci programu 2. Týdne čtení dětem, který pořádá organizace Celé Česko čte dětem. Viz též další fotogalerie z akce:

Datum konání: 5.6.2012 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku