Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

2018

18. a 19. 10. Chceme dětem číst 10 aneb Čtení s poučením

Již 10. ročník semináře Chceme dětem číst, tentokrát se jeho nosným tématem stala naučná literatura. Seminář skýtal pro účastníky jak teoretické přednášky, tak samozřejmě i praktické workshopy, kde si mohli nabyté vědomosti vyzkoušet v praxi.

2017

http://knihovnici.data.quonia.cz/mazacova.jpg

18. a 19. 10. Chceme dětem číst 9 aneb Literatura pro malé a ještě menší

Již 9. ročník semináře Chceme dětem číst se pro letošní rok zaměří na literaturu pro děti předškolního věku a mladšího školního věku. Budou představeny různé zajímavé publikace, přiblíženy možnosti práce s knihou s nejmenšími dětmi a mnohé další:

21 a 22. 6. Didaktické pomůcky a hry odborný seminář

V knihovnické praxi používáme během programů pro školy i veřejnost nejrůznější didaktické pomůcky a hry. Cílem tohoto semináře je nabídnout nápady, jaké pomůcky jsou vhodné pro různé cílové skupiny dětí, jaké hry je možné využít při programech s vybranými tématy atp. Jako součást semináře je plánován rovněž tvůrčí workshop a praktické ukázky práce s nejrůznějšími pomůckami:

2016

Chceme dětem číst 8 aneb Svět dětí v literatuře pro děti a mládež

Již 8. ročník vzdělávacího semináře pro knihovníky Chceme dětem číst, který pořádá Knihovna Jiřího Mahena v Brně a SKIP ČR – Region Velká Morava za finanční podpory Ministerstva kultury ČR z grantového programu Knihovna 21. století, se zaměřil na svět dětí v literatuře pro děti a mládež ve všech jeho pozitivních i negativních aspektech:

Práce s mládeží v knihovnách

Realizoval SKIP – Region Velká Morava a KJM v Brně a Centrum dětského čtenářství při KJM v Brně za finanční podpory MK ČR z grantového programu Knihovna 21. století:

Moderní technologie v knihovnách

Seminář účastníky seznámil s aktuálními technologickými trendy, jež mohou být využívány v knihovnách, jako jsou např. tablety, notebooky, tzv. chytré stoly, interaktivní tabule aj.:

Vytisknout stránku Vytisknout stránku