Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

E-knihy a čtečky

Půjčování e-knih

Aktuálně

Milí čtenáři, od pondělí 1. února 2021 bude opět navýšen počet možných e-výpůjček, a to na 6 e-knih měsíčně. Současně můžete mít aktivní maximálně 3 e-výpůjčky od Palmknih a maximálně 3 e-výpůjčky od Flexibooks. Buďte s námi i online, přejeme příjemné čtení!


Palmknihy.cz (beletrie)

V rámci spolupráce s Palmknihy.cz si můžete přes katalog IPAC stáhnout do mobilního zařízení či čtečky od eReading.cz knihy současné produkce a bestsellery. Na výběr je k dispozici cca 9 000 titulů. Půjčování e-knih je pro registrované čtenáře knihovny bezplatné a využívat ho mohou všichni čtenáři registrovaní v automatizované síti KJM. Výpůjční lhůta je 31 dnů, e-knihu nelze vrátit dříve. Současně lze stáhnout max. 3 tituly.

Flexibooks (naučná literatura)

Cover artV rámci spolupráce s Flexibooks si můžete přes katalog IPAC  stáhnout do svého mobilního zařízení, notebooku nebo PC knižní tituly z oblasti naučné či populárně naučné literatury. Na výběr je k dispozici cca 4 500 titulů. Půjčování e-knih je pro registrované čtenáře knihovny bezplatné a využívat ho mohou všichni čtenáři registrovaní v automatizované síti KJM. Výpůjční lhůta je 31 dnů, e-knihu nelze vrátit dříve. Současně lze stáhnout max. 3 tituly.


E-knihy ke stažení

Digitalizovaný Jiří Mahen

Čtěte díla zakladatele knihovny Jiřího Mahena on-line. Prostřednictvím výpisu titulů v katalogu IPAC  (cca 40 knih) se dostanete do plných textů knih zpřístupněných v Digitální knihovně systému Kramerius.


Půjčování čteček e-knih

Registrovaní čtenáři starší 15 let s platnou registrací mohou  využít nabídku půjčování čteček e-knih. K dispozici je 12 čteček obahujících cca 400 volně dostupných knih v českém, anglickém, německém a francouzském jazyce. Čtečky se půjčují na 35 dnů na základě smlouvy o výpůjčce a složení kauce v hodnotě 1 000 Kč v Hudební knihovně a na vybraných pobočkách společně se seznamem nahraných knih.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku