Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Elektronické články

Kde najdu počítače, na kterých si mohu prohlédnout plný text článku?

Plný text dokumentu je k dispozici na každém PC s veřejným on-line katalogem knihovny. Veřejné katalogy najdete v Ústřední knihovně (Kobližná 4), Mahenově památníku (Mahenova 8) a téměř ve všech pobočkách KJM. Konkrétně e-články se nacházejí na pobočkách automatizované sítě KJM. Články lze tedy číst výhradně v knihovně. Veřejný katalog je každému k dispozici zdarma a bez nutnosti registrace.

Mohu si plný text článku vytisknout?

Článek vám na požádání vytiskneme. Požádejte knihovnici na nejbližším výpůjčním pultu nebo informačním místě a sdělte jí název nebo signaturu titulu (= číslo článku), který chcete vytisknout. Tisk je zpoplatněn dle platného Ceníku (1 strana A4 / 2 Kč). Originály článků se nacházejí v Ústřední knihovně v odd. Informačních služeb a v Hudební knihovně.

Mohu si plný text článku odnést na flešce, poslat e-mailem nebo jej získat v digitální podobě jiným způsobem?

Knihovna nesmí poskytnout plný text dokumentu v digitální podobě. Zakazuje to autorský zákon .

Proč si nemohu prohlédnout plný text na tomto počítači?

Zakazuje to autorský zákon. Podle něj je možné zpřístupnit díla 70 let po smrti všech autorů a 50 let od jeho vydání. Ostatní dokumenty lze zpřístupnit jen v prostorách knihovny a na počítačích upravených tak, aby z nich uživatel neměl možnost získat digitální podobu díla.


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku