Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

AKTUÁLNĚ

Vážení čtenáři, web eReading.cz skončil a sloučil se s webem Palmknihy.cz  . Váš účet bude fungovat i tam a spojením sil vznikne nová aplikace na čtení e-knih a nabídka v našem on-line katalogu se brzy rozšíří o tisíce e-knih. Těšte se!


eReading.cz

beletrie

V rámci spolupráce s eReading.cz si můžete přes katalog IPAC stáhnout do mobilního zařízení či čtečky s Androidem knihy současné produkce a bestsellery. Na výběr je cca 9 000 titulů (výběr je stále aktualizován). Půjčování e-knih je pro čtenáře knihovny bezplatné a využívat ho mohou všichni čtenáři registrovaní v automatizované síti KJM. Výpůjční lhůta je 31 dnů, e-knihu nelze vrátit dříve. Jejich přehled najdete v katalogu pod filtrem e-výpůjčky eReading.

Souběžně si lze půjčovat i naučné knihy od Flexibooks. Maximální počet současně stažených titulů všech dostupných e-knih je 6 titulů, max. 3 od eReading a max. 3 od Flexibooks.

Jak si půjčit e-knihu? 

Je třeba mít platnou registraci v automatizované síti KJM a zároveň se zaregistrovat stejným emailem i na portál eReading.cz

  • Je-li vaše registrace platná, a máte-li uvedenou správnou emailovou adresu nutnou k registraci na eReading.cz , zjistíte po přihlášení se do svého čtenářského konta  (“Konto“ – „Osobní údaje“) nebo vám potřebné informace sdělí knihovník v kterémkoliv provozu automatizované sítě.

E-knihy se půjčují přes katalog IPAC

  • K prohledávání e-knih lze využít seznam e-knih , anebo výpůjčku uskutečníte prostřednictvím vyhledávače a u záznamu knihy a zvolíte „Půjčit e-knihu“. (K půjčení jsou i knihy, které v knihovně nenajdete v tištěné podobě.) E-knihu od eReading.cz poznáte podle symbolu kočičky. Výpůjční lhůta je 31 dnů (výpůjční dobu nelze zkrátit ani prodloužit, po jejím uplynutí se e-kniha ze čtecího zařízení odstraní).

Ke čtení lze použít smartphone, tablet, iPad či čtečku se systémem Android

  • Cover artMáte-li k dispozici zařízení s Android (smartphone, tablet), stáhněte si softwarovou čtečku od eReading.cz na Google Play  (pro Android 4.1 a vyšší verze), v případě systému iOS (iPhone, iPad, iPod) aplikaci stáhnete na Apple Store . Softwarovou čtečku nelze instalovat na PC s Windows nebo MAC. Dále lze e-knihy číst na hardwarové čtečce od eReading.cz START 4 nebo na jiné čtečce s Android. E-knihy lze současně otevřít až na 4 zařízeních.

Doporučení

  • Před vlastní objednávkou e-knih z katalogu se nejprve zaregistrujte na eReading.cz a nainstalujte si softwarovou aplikaci na své čtecí zařízení, čímž si připravíte vše potřebné k e-čtení. Dále si knihy jednoduše půjčujte přes katalog IPAC.

Postup výpůjčky e-knihy – manuál

Kontakt

Případné dotazy  a základní pomoc poskytnou pracovníci Hudební knihovny v ÚK, Kobližná 4 (vysvětlení obsluhy čtečky START 4, jak do ní stahovat e-knihy, jak číst, nabíjet apod.). Ostatní dotazy směrujte na eReading.cz – podpora@ereading.cz.


 

Seznam e-knih

Vyhledávání

Hledáte-li knihy přes vyhledávací pole, e-knihu od eReading.cz ve výpisu knih poznáte podle symbolu kočičky u záznamu titulu.

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku