Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Palmknihy.cz (beletrie)

Současně můžete mít aktivní maximálně 2 e-výpůjčky od Palmknih a maximálně 2 e-výpůjčky od Flexibooks.

Jak si půjčit e-knihu?

Je třeba mít platnou registraci v automatizované síti KJM a zároveň se zaregistrovat stejným emailem i na portál Palmknihy.cz

  • Je-li vaše registrace platná, a máte-li uvedenou správnou emailovou adresu nutnou k registraci na Palmknihy.cz , zjistíte po přihlášení se do svého čtenářského konta  (“Konto“ – „Osobní údaje“) nebo vám potřebné informace sdělí knihovník v kterémkoliv provozu automatizované sítě.

E-knihy se půjčují přes katalog IPAC

  • Seznam e-knih lze vyfiltrovat v levém menu. E-knihu poznáte podle symbolu modré dlaně. U záznamu knihy zvolíte „Půjčit e-knihu“. K půjčení jsou i knihy, které v knihovně nenajdete v tištěné podobě. Výpůjční lhůta je 31 dnů (výpůjční dobu nelze zkrátit ani prodloužit, po jejím uplynutí se e-kniha ze čtecího zařízení odstraní).

Ke čtení lze použít smartphone, tablet, iPad či čtečku se systémem Android

  • Máte-li k dispozici zařízení s Android (smartphone, tablet), stáhněte si aplikaci Palmknihy na Google Play  (pro Android 5.0 a vyšší verze), v případě systému iOS (iPhone, iPad, iPod) si na  App Store  stáhnete aplikaci eReading. Softwarovou čtečku nelze instalovat na PC s Windows nebo MAC. Dále lze e-knihy číst na hardwarové čtečce od eReading.cz START 4 nebo na jiné čtečce se systémem Android. E-knihy lze současně otevřít až na 4 zařízeních.

Doporučení

  • Před vlastní objednávkou e-knih z katalogu se nejprve zaregistrujte na Palmknihy.cz a nainstalujte si softwarovou aplikaci na své čtecí zařízení, čímž si připravíte vše potřebné k e-čtení. Dále si knihy jednoduše půjčujte přes katalog IPAC.

E-výpůjčka krok za krokem


Kontakt

Případné dotazy  a základní pomoc poskytnou pracovníci Hudební knihovny v ÚK, Kobližná 4 (vysvětlení obsluhy čtečky START 4, jak do ní stahovat e-knihy, jak číst, nabíjet apod.). Ostatní dotazy směrujte na Palmknihy.cz – podpora@palmknihy.cz.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku