Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

AKTUÁLNĚ

Upozorňujeme, že eReading se přejmenoval na Palmknihy, v katalogu jsou nyní tyto e-knihy označené symbolem modré dlaně.

Pozor, ke dni 12. 5. 2020 dočasně snižujeme počet výpůjček e-knih ze 6 na 3 e-knihy měsíčně. Současně můžete mít aktivní 1 výpůjčku od Palmknihy a 2 výpůjčky od Flexibooks. K tomuto opatření přistupujeme z finančních důvodů a snahy zachování této služby do konce kalendářního roku 2020. Věříme, že omezená forma této služby nám pomůže ji finančně zvládnout a zachovat i nadále pro vás, naše čtenáře. Děkujeme za pochopení.


Palmknihy.cz (beletrie)

Souběžně si lze půjčovat i naučné knihy od Flexibooks. Maximální počet současně stažených titulů všech dostupných e-knih je 6 titulů, max. 3 od eReading a max. 3 od Flexibooks.

Jak si půjčit e-knihu?

Je třeba mít platnou registraci v automatizované síti KJM a zároveň se zaregistrovat stejným emailem i na portál Palmknihy.cz

  • Je-li vaše registrace platná, a máte-li uvedenou správnou emailovou adresu nutnou k registraci na Palmknihy.cz , zjistíte po přihlášení se do svého čtenářského konta  (“Konto“ – „Osobní údaje“) nebo vám potřebné informace sdělí knihovník v kterémkoliv provozu automatizované sítě.

E-knihy se půjčují přes katalog IPAC

  • K prohledávání e-knih lze využít seznam e-knih , anebo výpůjčku uskutečníte prostřednictvím vyhledávače a u záznamu knihy a zvolíte „Půjčit e-knihu“. (K půjčení jsou i knihy, které v knihovně nenajdete v tištěné podobě.) E-knihu od Palmknihy.cz poznáte podle symbolu modré dlaně. Výpůjční lhůta je 31 dnů (výpůjční dobu nelze zkrátit ani prodloužit, po jejím uplynutí se e-kniha ze čtecího zařízení odstraní).

Ke čtení lze použít smartphone, tablet, iPad či čtečku se systémem Android

  • Máte-li k dispozici zařízení s Android (smartphone, tablet), stáhněte si softwarovou čtečku (stále je funkční aplikace eReading.cz, v blízké době bude spuštěna nová aplikace Palmknihy) na Google Play  (pro Android 4.1 a vyšší verze), v případě systému iOS (iPhone, iPad, iPod) aplikaci stáhnete na App Store . Softwarovou čtečku nelze instalovat na PC s Windows nebo MAC. Dále lze e-knihy číst na hardwarové čtečce od eReading.cz START 4 nebo na jiné čtečce se systémem Android. E-knihy lze současně otevřít až na 4 zařízeních.

Doporučení

  • Před vlastní objednávkou e-knih z katalogu se nejprve zaregistrujte na Palmknihy.cz a nainstalujte si softwarovou aplikaci na své čtecí zařízení, čímž si připravíte vše potřebné k e-čtení. Dále si knihy jednoduše půjčujte přes katalog IPAC.

E-výpůjčka krok za krokem


Kontakt

Případné dotazy  a základní pomoc poskytnou pracovníci Hudební knihovny v ÚK, Kobližná 4 (vysvětlení obsluhy čtečky START 4, jak do ní stahovat e-knihy, jak číst, nabíjet apod.). Ostatní dotazy směrujte na Palmknihy.cz – podpora@palmknihy.cz.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku