Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Flexibooks (naučná a populárně-naučná literatura, beletrie)

Současně můžete mít aktivní maximálně 3 e-výpůjčky od Flexibooks a maximálně 3 e-výpůjčky od Palmknih, není-li knihovnou určeno jinak. Za každou e-výpůjčku čtenář uhradí 20 Kč.

Jak si půjčit e-knihu? 

Je třeba mít platnou registraci v automatizované síti KJM a zároveň se zaregistrovat stejným emailem na e-shop Flexibooks

  • Je-li vaše registrace platná, a máte-li uvedenou správnou emailovou adresu nutnou k registraci na Flexibooks , zjistíte po přihlášení se do svého čtenářského konta  (“Konto“ – „Osobní údaje“) nebo vám potřebné informace sdělí knihovník v kterémkoliv provozu automatizované sítě.

E-knihy se půjčují výhradně přes katalog IPAC

  • K prohledávání lze využít seznam e-knih , anebo výpůjčku uskutečníte prostřednictvím vyhledávače a u záznamu knihy a zvolíte „Půjčit e-knihu“. E-knihu od Flexibooks poznáte podle ikony malého „f“. Po objednávce e-knihy přes katalog obdržíte na email aktivační kód knihy. Jeho volbou se dostanete do e-shopu Flexibooks, kde aktivaci potvrdíte. Výpůjční lhůta je 31 dnů od aktivace (po uplynutí lhůty se přestanou e-knihy zobrazovat).

Ke čtení lze použít smartphone, tablet, iPad, PC či notebook

  • Cover artMáte-li k dispozici zařízení s Android (smartphone, tablet), stáhněte si aplikaci na Google Play  (Android 4.0 a vyšší), v případě systému iOS (iPhone, iPad, iPod) aplikaci stáhnete na App Store Aplikaci lze instalovat i na notebooky či PC s Windows (WIN 7, 8, 10). Podrobnosti k instalacím najdete na Jak číst . Služba není podporována na MAC a hardwarových čtečkách. E-knihy lze současně otevřít až na 4 zařízeních.

E-výpůjčka krok za krokem


Kontakt

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně e-knih a jejich zobrazování ve čtecích zařízeních kontaktujte systémovou podporu na Flexibooks – info@flexibooks.cz, tel.: 377 430 323.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku