Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

E-Mahen

V našem katalogu IPAC najdete u záznamů Mahenových knih odkazy, které sice soubory plných textů přímo neobsahují, odkazují však na zdigitalizovanou verzi textu v Digitální knihovně systému Kramerius Moravské zemské knihovny.

O knihách

Jedná se o 40 záznamů volně dostupných knih zakladatele knihovny Jiřího Mahena v šíři reflektující záběr autorovy tvorby. Vyskytují se zde tituly tematicky spjaté s knižní kulturou a knihovnami (např. Knížka o čtením praktickém ), početně jsou zastoupena dramata a knihy o divadelní praxi (např. komedie Generace ), nechybí ani poezie (sbírka Duha ) či pohádky (Dvanáct pohádek ) a další prozaická tvorba (např. román o Brně Nejlepší dobrodružství ) včetně studií a úvah (např. Kniha o českém charakteru ).


Jak číst e-Mahena?

Výběrem titulu (kliknutím na název díla) se dostanete do jeho záznamu. Na stránce záznamu se nachází Odkaz na zdigitalizovaný dokument, jehož prostřednictvím se dostanete od plného textu zdigitalizované verze knihy. Z digitální knihovny můžete knihy stahovat ve formátu PDF, pohodlně je lze číst i prostřednictvím mobilní aplikace .

Shrnutí

Vytisknout stránku Vytisknout stránku